noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Joinville
  • Salgueiro
  • América RN
  • ABC
  • Ríver
  • Campinense
  • Globo
  • Goianésia
  • Coruripe
  • Caxias do Sul
  • Nacional AM
  • Vitória da Conquista
  • Cabofriense
  • Santos AP
  • Rio Branco Acre
  • Moto Club MA
  • Aparecidense
  • Bangu
  • Atlético Acreano
  • Portuguesa RJ
  • Ferroviária
  • São Raimundo RR
Saturday, 12 May 2018, 22:30 finished
  • Stadium: José Ferreira Lima (Ferreirão)

Standings

Group 1 Pts PG W D L GF GA DIFF
Legend
Next round
Possible Next Round
1 Manaus Manaus 9 4 3 0 1 10 6 +4
2 Rio Branco Acre Rio Branco Acre 7 4 2 1 1 8 5 +3
3 Baré EC Baré EC 4 4 1 1 2 4 4 0
4 Macapá Macapá 3 4 1 0 3 4 11 -7
GRUPO 2 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Independiente PA Independiente PA 8 4 2 2 0 5 2 +3
2 Santos AP Santos AP 5 4 1 2 1 4 5 -1
3 Barcelona RO Barcelona RO 4 4 1 1 2 6 6 0
4 Plácido Castro Plácido Castro 4 4 1 1 2 6 8 -2
Group 3 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 São Raimundo RR São Raimundo RR 7 4 2 1 1 6 6 0
2 Nacional AM Nacional AM 6 4 2 0 2 6 3 +3
3 Real Ariquemes Real Ariquemes 5 4 1 2 1 6 7 -1
4 SAO Raimundo EC SAO Raimundo EC 4 4 1 1 2 2 4 -2
GRUPO 4 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Ferroviário Ferroviário 6 4 1 3 0 6 5 +1
2 Cordino Cordino 5 4 1 2 1 4 3 +1
3 4 de Julho 4 de Julho 5 4 1 2 1 2 3 -1
4 Interporto Interporto 4 4 1 1 2 5 6 -1
GRUPO 5 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Moto Club MA Moto Club MA 10 4 3 1 0 3 0 +3
2 Altos Altos 5 4 1 2 1 2 2 0
3 ASSU ASSU 4 4 1 1 2 2 3 -1
4 SD Sparta SD Sparta 2 4 0 2 2 2 4 -2
GRUPO 6 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 América RN América RN 8 4 2 2 0 6 3 +3
2 Imperatriz Imperatriz 6 4 1 3 0 5 1 +4
3 Belo Jardim FC Belo Jardim FC 3 4 0 3 1 5 7 -2
4 Guarani Juazeiro Guarani Juazeiro 2 4 0 2 2 5 10 -5
GRUPO 7 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Sergipe Sergipe 7 4 2 1 1 3 3 0
2 Jacuipense Jacuipense 5 4 1 2 1 5 4 +1
3 ASA Arapiraquense ASA Arapiraquense 4 4 0 4 0 4 4 0
4 Central SC Central SC 3 4 0 3 1 4 5 -1
Group 8 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Campinense Campinense 12 4 4 0 0 10 2 +8
2 Fluminense Feira Fluminense Feira 9 4 3 0 1 13 2 +11
3 Flamengo Arcoverde Flamengo Arcoverde 3 4 1 0 3 3 11 -8
4 Murici Murici 0 4 0 0 4 3 14 -11
Group 9 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Treze Treze 8 4 2 2 0 8 3 +5
2 Itabaiana Itabaiana 7 4 2 1 1 9 7 +2
3 Vitória Conquista Vitória Conquista 4 4 1 1 2 2 5 -3
4 Santa Rita Santa Rita 3 4 1 0 3 5 9 -4
Group 10 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Iporá Iporá 12 4 4 0 0 7 0 +7
2 Brasiliense Brasiliense 7 4 2 1 1 5 1 +4
3 Corumbaense Corumbaense 4 4 1 1 2 2 7 -5
4 Dom Bosco Dom Bosco 0 4 0 0 4 1 7 -6
Group 11 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Aparecidense Aparecidense 7 4 2 1 1 5 3 +2
2 Sinop FC Sinop FC 7 4 2 1 1 3 2 +1
3 Ceilândia Ceilândia 4 4 1 1 2 4 5 -1
4 Novoperário Novoperário 4 4 1 1 2 2 4 -2
Group 12 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Macaé Esporte Macaé Esporte 10 4 3 1 0 9 5 +4
2 Itumbiara Itumbiara 7 4 2 1 1 6 5 +1
3 Trabalhadores Trabalhadores 4 4 1 1 2 5 6 -1
4 Espirito Santo Espirito Santo 1 4 0 1 3 3 7 -4
Group 13 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Uberlândia Uberlândia 7 4 2 1 1 6 5 +1
2 Novorizontino Novorizontino 6 4 1 3 0 5 4 +1
3 Americano Americano 5 4 1 2 1 6 6 0
4 Itapemirim Itapemirim 2 4 0 2 2 1 3 -2
Group 14 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Linense CA Linense CA 8 4 2 2 0 3 0 +3
2 Maringá Maringá 5 4 1 2 1 4 4 0
3 Caldense Caldense 5 4 1 2 1 3 3 0
4 Madureira RJ Madureira RJ 2 4 0 2 2 2 5 -3
Group 15 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Caxias do Sul Caxias do Sul 10 4 3 1 0 8 1 +7
2 Mirassol Mirassol 7 4 2 1 1 3 1 +2
3 Internacional SC Internacional SC 6 4 2 0 2 2 5 -3
4 Nova Iguaçu Nova Iguaçu 0 4 0 0 4 1 7 -6
Group 16 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 CA Tubarão CA Tubarão 12 4 4 0 0 5 1 +4
2 Cianorte Cianorte 5 4 1 2 1 2 2 0
3 Novo Hamburgo Novo Hamburgo 2 4 0 2 2 2 4 -2
4 Ferroviária Ferroviária 2 4 0 2 2 2 4 -2
Grupo 17 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 EC São José EC São José 12 4 4 0 0 7 3 +4
2 Brusque Brusque 9 4 3 0 1 9 3 +6
3 Prudentópolis Prudentópolis 3 4 1 0 3 4 6 -2
4 Mogi Mirim Mogi Mirim 0 4 0 0 4 3 11 -8

Follow BeSoccer on Facebook