noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Joinville
  • Salgueiro
  • América RN
  • ABC
  • Ríver
  • Campinense
  • Globo
  • Luverdense
  • Goianésia
  • Coruripe
  • Caxias do Sul
  • Nacional AM
  • Vitória da Conquista
  • Cabofriense
  • Santos AP
  • Rio Branco Acre
  • Moto Club MA
  • Bangu
  • Portuguesa RJ
  • Atlético Acreano
  • Ferroviária
  • São Raimundo RR
Saturday, 10 June 2017, 00:00 finished
  • Stadium: Estádio Dr. Oswaldo Teixeira Duarte

Standings

Group 1 Pts PG W D L GF GA DIFF
Legend
Next round
Corrections
-3 Points: Itabaiana
1 Atlético Acreano Atlético Acreano 10 4 3 1 0 12 5 +7
2 Princesa Solimões Princesa Solimões 6 4 2 0 2 7 4 +3
3 Trem DC Trem DC 6 4 2 0 2 5 6 -1
4 Real Ariquemes Real Ariquemes 1 4 0 1 3 2 11 -9
GRUPO 2 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 SAO Raimundo EC SAO Raimundo EC 9 4 3 0 1 9 3 +6
2 Gurupi Gurupi 5 4 1 2 1 4 4 0
3 Fast Clube Fast Clube 5 4 1 2 1 4 5 -1
4 Baré EC Baré EC 2 4 0 2 2 1 6 -5
Group 3 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Rio Branco Acre Rio Branco Acre 12 4 4 0 0 10 5 +5
2 São Francisco PA São Francisco PA 5 4 1 2 1 4 4 0
3 São Raimundo RR São Raimundo RR 2 4 0 2 2 6 8 -2
4 Gênus Gênus 2 4 0 2 2 4 7 -3
GRUPO 4 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Altos Altos 7 4 2 1 1 9 4 +5
2 Santos AP Santos AP 7 4 2 1 1 8 5 +3
3 Tocantis Miracema Tocantis Miracema 4 4 1 1 2 5 9 -4
4 Cordino Cordino 4 4 1 1 2 2 6 -4
GRUPO 5 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Maranhão Maranhão 7 4 2 1 1 5 2 +3
2 Guarany de Sobral Guarany de Sobral 7 4 2 1 1 6 5 +1
3 Ríver Ríver 6 4 2 0 2 5 6 -1
4 Potiguar Mossoró Potiguar Mossoró 2 4 0 2 2 3 6 -3
GRUPO 6 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Parnahyba Parnahyba 6 4 2 0 2 4 3 +1
2 América PE América PE 6 4 2 0 2 2 2 0
3 Guarani Juazeiro Guarani Juazeiro 6 4 2 0 2 3 4 -1
4 Globo Globo 6 4 2 0 2 3 3 0
GRUPO 7 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 SD Juazeirense SD Juazeirense 8 4 2 2 0 7 3 +4
2 Sousa Sousa 5 4 1 2 1 3 2 +1
3 Coruripe Coruripe 4 4 1 1 2 6 7 -1
4 Central SC Central SC 4 4 1 1 2 4 8 -4
Group 8 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Fluminense Feira Fluminense Feira 8 4 2 2 0 7 2 +5
2 Campinense Campinense 5 4 1 2 1 4 4 0
3 Atlético PE Atlético PE 4 4 1 1 2 8 10 -2
4 Itabaiana Itabaiana 4 4 1 1 2 5 8 -3
Group 9 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 América RN América RN 9 4 3 0 1 8 2 +6
2 Murici Murici 6 4 2 0 2 7 7 0
3 Jacobina Jacobina 6 4 2 0 2 6 7 -1
4 Sergipe Sergipe 3 4 1 0 3 3 8 -5
Group 10 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Ceilândia Ceilândia 7 4 2 1 1 5 3 +2
2 Comercial MS Comercial MS 7 4 2 1 1 5 4 +1
3 Anápolis Anápolis 3 4 0 3 1 3 4 -1
4 Sinop FC Sinop FC 3 4 0 3 1 3 5 -2
Group 11 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Luziânia Luziânia 8 4 2 2 0 7 1 +6
2 União União 7 4 2 1 1 5 4 +1
3 Aparecidense Aparecidense 6 4 2 0 2 5 4 +1
4 7 de Setembro SM 7 de Setembro SM 1 4 0 1 3 1 9 -8
Group 12 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Portuguesa RJ Portuguesa RJ 10 4 3 1 0 7 1 +6
2 Itumbiara Itumbiara 7 4 2 1 1 3 3 0
3 Trabalhadores Trabalhadores 6 4 2 0 2 3 5 -2
4 Audax São Paulo Audax São Paulo 0 4 0 0 4 1 5 -4
Group 13 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Bangu Bangu 7 4 2 1 1 6 4 +2
2 Desportiva Desportiva 5 4 1 2 1 3 3 0
3 Villa Nova Villa Nova 5 4 1 2 1 3 4 -1
4 Portuguesa Portuguesa 4 4 1 1 2 2 3 -1
Group 14 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 RB Brasil RB Brasil 7 4 2 1 1 5 2 +3
2 Boavista SC Boavista SC 7 4 2 1 1 6 5 +1
3 Espirito Santo Espirito Santo 5 4 1 2 1 4 3 +1
4 Caldense Caldense 3 4 1 0 3 3 8 -5
Group 15 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 Operário PR Operário PR 9 4 3 0 1 3 1 +2
2 Brusque Brusque 7 4 2 1 1 7 4 +3
3 São Paulo RS São Paulo RS 4 4 1 1 2 3 5 -2
4 XV de Piracicaba XV de Piracicaba 3 4 1 0 3 2 5 -3
Group 16 Pts PG W D L GF GA DIFF
1  São Bernardo FC São Bernardo FC 9 4 3 0 1 5 2 +3
2 Internacional SC Internacional SC 6 4 2 0 2 3 3 0
3 Foz do Iguaçu Foz do Iguaçu 4 4 1 1 2 2 4 -2
4 Novo Hamburgo Novo Hamburgo 4 4 1 1 2 2 3 -1
Grupo 17 Pts PG W D L GF GA DIFF
1 EC São José EC São José 9 4 3 0 1 12 3 +9
2 Ituano Ituano 7 4 2 1 1 4 3 +1
3 Metropolitano Metropolitano 4 4 1 1 2 1 5 -4
4 PSTC PSTC 3 4 1 0 3 3 9 -6

Follow BeSoccer on Facebook