noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Parndorf
  • Ritzing
  • Hard
  • First Vienna
  • Golling
  • Stadlau
  • Kremser SC
  • USC Eugendorf
  • Union St. Florian
  • Schwechat
  • TSV Neumarkt
  • Völkermarkt
  • Bergheim
  • SV Innsbruck
  • Kottingbrunn
  • SV Wallern
  • FC Höchst
  • Treibach
  • Ferlach
  • Köttmannsdorf
  • Lendorf
  • Wienerberg
Group 1
Fri 26 Jul
SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
19:00
Völkermarkt Völkermarkt
Spittal Spittal
19:30
Bleiburg Bleiburg
Sat 27 Jul
Ferlach Ferlach
16:30
KAC KAC
Dellach im Gailtal Dellach Gailtal
18:00
ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd
Kraig Kraig
18:00
Köttmannsdorf Köttmannsdorf
St. Michael St. Michael
18:00
Lendorf Lendorf
Maria Saal Maria Saal
18:15
Feldkirchen Feldkirchen
Sun 28 Jul
St. Jakob St. Jakob
23:00
Treibach Treibach
Team / Points
1 ASKÖ Gmünd GMD 0
2 Bleiburg BLE 0
3 Dellach im Gailtal DIG 0
4 Feldkirchen FEL 0
5 Ferlach FLC 0
6 KAC KAC 0
7 SAK Klagenfurt KLA 0
8 Köttmannsdorf KMD 0
 
9 Kraig SVK 0
10 Lendorf LEN 0
11 Maria Saal MSA 0
12 Spittal SPI 0
13 St. Jakob SVJ 0
14 St. Michael MIC 0
15 Treibach TRE 0
16 Völkermarkt VOL 0
Group 2
Fri 26 Jul
Bizau Bizau
19:00
FC Höchst FC Höchst
Lochau Lochau
19:00
Fussach Fussach
Sat 27 Jul
Alberschwende Alberschwende
-
SC Göfis SC Göfis
Nenzing Nenzing
-
Bezau Bezau
Andelsbuch Andelsbuch
-
Ludesch Ludesch
FC Lustenau FC Lustenau
17:30
Admira Dornbirn Admira Dornbirn
Egg Egg
18:00
Blau-Weiß Feldkirch Blau-Weiß
Schruns Schruns
19:00
Hard Hard
Team / Points
1 Admira Dornbirn ADM 0
2 Alberschwende ALB 0
3 Andelsbuch AND 0
4 Bezau BEZ 0
5 Bizau BIZ 0
6 Blau-Weiß Feldkirch BLA 0
7 Egg EGG 0
8 FC Höchst FCH 0
 
9 FC Lustenau LUS 0
10 Fussach SCF 0
11 Hard HAR 0
12 Lochau LOC 0
13 Ludesch LUD 0
14 Nenzing NEN 0
15 SC Göfis SCG 0
16 Schruns SCH 0
Group 3
Fri 02 Aug
Adnet Adnet
19:00
Puch Puch
Straßwalchen Straßwalchen
19:00
Bürmoos Bürmoos
Sat 03 Aug
Bergheim Bergheim
17:00
Zell am See Zell am See
Union Hallein Union Hallein
17:00
Golling Golling
Hallwang Hallwang
17:00
Altenmarkt Altenmarkt
USC Eugendorf USC Eugendorf
17:00
Bramberg Bramberg
TSV Neumarkt TSV Neumarkt
17:00
Thalgau Thalgau
Team / Points
1 Adnet SKA 0
2 Altenmarkt ALT 0
3 Bergheim BER 0
4 Bramberg BRA 0
5 Bürmoos BUR 0
6 Golling GOL 0
7 Hallwang HAL 0
 
8 Puch PUC 0
9 Straßwalchen STR 0
10 Thalgau UFV 0
11 TSV Neumarkt TSV 0
12 Union Hallein UNI 0
13 USC Eugendorf USC 0
14 Zell am See ZEL 0
Group 7
Fri 09 Aug
Volders Volders
18:30
Mils Mils
Sat 10 Aug
SK St. Johann SK St. Johann
-
FC Söll FC Söll
Mötz / Silz Mötz / Silz
-
SV Innsbruck SV Innsbruck
Union Innsbruck Union Innsbruck
-
Kematen Kematen
Zams Zams
-
Wattens II Wattens II
Völs Völs
-
Kirchbichl Kirchbichl
Natters Natters
-
Kundl Kundl
Ebbs Ebbs
-
Fügen Fügen
Team / Points
1 Ebbs EBB 0
2 Fügen FUG 0
3 Kematen KEM 0
4 Kirchbichl KIR 0
5 Kundl KUN 0
6 Mils SCM 0
7 Mötz / Silz MOT 0
8 Natters FCK 0
 
9 SK St. Johann STJ 0
10 FC Söll FCS 0
11 SV Innsbruck SVI 0
12 Union Innsbruck UNI 0
13 Volders FCV 0
14 Völs VOL 0
15 Wattens II WAT 0
16 Zams SVZ 0
Group 9
Fri 16 Aug
Gerasdorf Stammersdorf Gerasdorf
19:30
Schwechat Schwechat
Elektra Elektra
19:30
Stadlau Stadlau
Sat 17 Aug
Favoritner AC Favoritner AC
16:00
First Vienna First Vienna
Sun 18 Aug
Wienerberg Wienerberg
-
Sportunion Mauer Sportunion Mauer
ASV 13 ASV 13
23:00
Vorwärts Brigittenau Vorwärts
Post Post
23:00
Donaufeld Donaufeld
Mannswörth Mannswörth
23:00
Slovan HAC Slovan HAC
Donau Donau
23:00
Austria XIII Austria XIII
Team / Points
1 ASV 13 ASV 0
2 Austria XIII AUS 0
3 Donau DON 0
4 Donaufeld DON 0
5 Elektra ELE 0
6 Favoritner AC FAV 0
7 Gerasdorf Stammersdorf GER 0
8 Mannswörth MAN 0
 
9 Post POS 0
10 Schwechat SCH 0
11 Slovan HAC SKS 0
12 Sportunion Mauer SPO 0
13 Stadlau STA 0
14 First Vienna VIE 0
15 Vorwärts Brigittenau WAF 0
16 Wienerberg WIE 0

Follow BeSoccer on Facebook