noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Parndorf
  • First Vienna
  • Ritzing
  • Hard
  • Golling
  • Stadlau
  • Kremser SC
  • USC Eugendorf
  • Union St. Florian
  • Schwechat
  • TSV Neumarkt
  • Völkermarkt
  • Bergheim
  • SV Innsbruck
  • Kottingbrunn
  • SV Wallern
  • FC Höchst
  • Treibach
  • Ferlach
  • Köttmannsdorf
  • Lendorf
  • Wienerberg
Group 1
Fri 18 Oct
Feldkirchen Feldkirchen
1-2
Spittal Spittal
Völkermarkt Völkermarkt
1-1
Maria Saal Maria Saal
Sat 19 Oct
SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
2-0
Kraig Kraig
Treibach Treibach
3-1
Bleiburg Bleiburg
KAC KAC
0-3
Dellach im Gailtal Dellach Gailtal
Sun 20 Oct
Köttmannsdorf Köttmannsdorf
2-2
St. Jakob St. Jakob
Lendorf Lendorf
1-0
Ferlach Ferlach
St. Michael St. Michael
2-0
ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd
Team / Points
1 ASKÖ Gmünd GMD 26
2 St. Jakob SVJ 25
3 Treibach TRE 25
4 St. Michael MIC 25
5 Dellach im Gailtal DIG 21
6 Ferlach FLC 21
7 Maria Saal MSA 20
8 Bleiburg BLE 20
 
9 Spittal SPI 19
10 Lendorf LEN 18
11 KAC KAC 16
12 Völkermarkt VOL 14
13 Feldkirchen FEL 12
14 Kraig SVK 10
15 Köttmannsdorf KMD 8
16 SAK Klagenfurt KLA 7
Group 2
Fri 11 Oct
Bezau Bezau
19:00
Ludesch Ludesch
Sat 12 Oct
Admira Dornbirn Admira Dornbirn
3-3
Fussach Fussach
SC Göfis SC Göfis
0-2
Lochau Lochau
Hard Hard
0-3
Andelsbuch Andelsbuch
FC Höchst FC Höchst
1-0
Alberschwende Alberschwende
Blau-Weiß Feldkirch Blau-Weiß
1-2
FC Lustenau FC Lustenau
Bizau Bizau
4-4
Egg Egg
Sun 13 Oct
Nenzing Nenzing
2-3
Schruns Schruns
Team / Points
1 Bizau BIZ 28
2 Lochau LOC 25
3 FC Höchst FCH 22
4 Alberschwende ALB 22
5 Andelsbuch AND 21
6 Schruns SCH 21
7 FC Lustenau LUS 20
8 Egg EGG 19
 
9 Admira Dornbirn ADM 19
10 Fussach SCF 18
11 Nenzing NEN 17
12 Blau-Weiß Feldkirch BLA 15
13 Ludesch LUD 15
14 Bezau BEZ 14
15 SC Göfis SCG 10
16 Hard HAR 4
Group 3
Fri 25 Oct
Puch Puch
19:15
Hallwang Hallwang
Sat 26 Oct
Thalgau Thalgau
12:45
Union Hallein Union Hallein
Altenmarkt Altenmarkt
14:00
Straßwalchen Straßwalchen
Zell am See Zell am See
14:00
Adnet Adnet
USC Eugendorf USC Eugendorf
14:00
Bürmoos Bürmoos
Golling Golling
14:00
Bergheim Bergheim
Sun 27 Oct
Bramberg Bramberg
17:00
TSV Neumarkt TSV Neumarkt
Team / Points
1 USC Eugendorf USC 28
2 Zell am See ZEL 24
3 Adnet SKA 24
4 TSV Neumarkt TSV 22
5 Straßwalchen STR 22
6 Golling GOL 20
7 Bergheim BER 19
 
8 Altenmarkt ALT 16
9 Bürmoos BUR 15
10 Bramberg BRA 15
11 Union Hallein UNI 14
12 Thalgau UFV 10
13 Hallwang HAL 4
14 Puch PUC 4
Group 4
Fri 25 Oct
St. Pölten II St. Pölten II
19:00
Rohrbach Rohrbach
Langenrohr Langenrohr
19:30
Spratzern Spratzern
Zwettl Zwettl
19:30
Waidhofen / Thaya Waidhofen / Thaya
Kilb Kilb
19:30
Ortmann Ortmann
Kremser SC Kremser SC
19:30
Gaflenz Gaflenz
Sat 26 Oct
Scheiblingkirchen-Warth Scheiblingkirchen-
15:00
Ardagger Ardagger
SC Retz SC Retz
15:00
Mannersdorf Mannersdorf
Schrems Schrems
19:30
Kottingbrunn Kottingbrunn
Team / Points
1 Kottingbrunn KOT 27
2 SC Retz SCR 25
3 St. Pölten II STP 24
4 Scheiblingkirchen-Warth SCH 23
5 Rohrbach SVR 23
6 Kremser SC KRE 21
7 Ardagger ARD 20
8 Gaflenz GAF 17
 
9 Kilb SCU 15
10 Langenrohr LAN 13
11 Schrems ASV 12
12 Mannersdorf MAN 11
13 Zwettl ZWE 8
14 Waidhofen / Thaya WAI 8
15 Ortmann SCO 7
16 Spratzern SPR 5
Group 6
Fri 25 Oct
Union Gamlit Union Gamlit
19:00
TuS Heiligenkreuz TuS Heiligenkreuz
SC Bruck SC Bruck
19:00
Leoben Leoben
Ilz Ilz
19:00
Liezen Liezen
SV Union Gnas SV Union Gnas
19:00
Rottenmann Rottenmann
Sat 26 Oct
Hitthaller St. Michael Hitthaller Michael
14:00
Voitsberg Voitsberg
Lebring Lebring
15:00
SC Fürstenfeld SC Fürstenfeld
Frauental Frauental
15:00
Wildon Wildon
Lafnitz II Lafnitz II
19:00
Mettersdorf Mettersdorf
Team / Points
1 Mettersdorf MET 24
2 Voitsberg VOI 23
3 Wildon SVW 23
4 Lafnitz II LAF 22
5 SV Union Gnas GNA 22
6 Frauental SVF 21
7 SC Bruck SCB 20
8 SC Fürstenfeld FUR 17
 
9 Lebring LEB 17
10 Leoben LBN 17
11 TuS Heiligenkreuz HGK 13
12 Hitthaller St. Michael ESV 13
13 Union Gamlit UGA 12
14 Ilz ILZ 9
15 Rottenmann ROT 5
16 Liezen LIE 4
Group 7
Fri 25 Oct
Kirchbichl Kirchbichl
19:00
Mils Mils
Kundl Kundl
19:00
Ebbs Ebbs
Fügen Fügen
19:30
Volders Volders
Sat 26 Oct
Natters Natters
13:30
Mötz / Silz Mötz / Silz
Wattens II Wattens II
14:00
Union Innsbruck Union Innsbruck
Kematen Kematen
16:00
SK St. Johann SK St. Johann
FC Söll FC Söll
16:00
Zams Zams
Sun 27 Oct
SV Innsbruck SV Innsbruck
11:00
Völs Völs
Team / Points
1 Wattens II WAT 26
2 SV Innsbruck SVI 25
3 Kirchbichl KIR 24
4 Kematen KEM 21
5 Volders FCV 21
6 Fügen FUG 21
7 Ebbs EBB 20
8 Mötz / Silz MOT 19
 
9 Kundl KUN 17
10 Natters FCK 14
11 Mils SCM 13
12 SK St. Johann STJ 12
13 Völs VOL 12
14 Zams SVZ 11
15 FC Söll FCS 7
16 Union Innsbruck UNI 7
Group 9
Sun 10 Nov
First Vienna First Vienna
23:00
Vorwärts Brigittenau Vorwärts
Stadlau Stadlau
23:00
Gerasdorf Stammersdorf Gerasdorf
Sportunion Mauer Sportunion Mauer
23:00
ASV 13 ASV 13
Austria XIII Austria XIII
23:00
Elektra Elektra
Mannswörth Mannswörth
23:00
Post Post
Slovan HAC Slovan HAC
23:00
Wienerberg Wienerberg
Donaufeld Donaufeld
23:00
Favoritner AC Favoritner AC
Donau Donau
23:00
Schwechat Schwechat
Team / Points
1 First Vienna VIE 22
2 Austria XIII AUS 21
3 Elektra ELE 19
4 Gerasdorf Stammersdorf GER 17
5 Slovan HAC SKS 16
6 ASV 13 ASV 15
7 Donau DON 14
8 Vorwärts Brigittenau WAF 13
 
9 Schwechat SCH 13
10 Mannswörth MAN 12
11 Favoritner AC FAV 11
12 Donaufeld DON 11
13 Sportunion Mauer SPO 9
14 Stadlau STA 8
15 Wienerberg WIE 6
16 Post POS 6

Follow BeSoccer on Facebook