noscript image
  • CD Utrera
  • Ecija Balompie SAD
  • Tor del Rey de Pilas
  • Portaceli
  • San Roque Balompie A
  • Bellavista
  • Andalucia Este CF
  • C Atlético Antoniano
  • Cmd San Juan
  • Cantely CD
  • Bormujos JD
  • Juan Velasco
  • Atletico Dos Hermanas
  • Alcolea del Rio
  • Antonio Puerta
  • Sevilla 3000
  • Torreblanca
  • Diablos Rojos
  • Mosqueo
  • An Andalis
  • Salteras
  • Coronil
Group 1
Fri 15 Mar
La Cantera Futbol Club Cantera Futbol Cl.
18:00
CD de Fútbol Herrera Fútbol Herrera
Sat 23 Mar
Ecija Ecija
5-3
Estepa Industrial Estepa Industrial
Union La Jara Union La Jara
7-1
Puebla Cazalla Puebla Cazalla
Montellano Montellano
0-1
Paradas Balompie Paradas Balompie
Coronil Coronil
2-0
Ecija Balompie SAD Ecija Balompie
Ciudad de Moron Ciudad de Moron
2-2
La Roda La Roda
Sun 24 Mar
Club Deportivo Futuro March Club Deportivo Fu.
10:15
Pedrera Pedrera
Team / Points
1 Coronil COR 57
2 Arahal Balompie ARA 50
3 CD de Fútbol Herrera FUT 45
4 Paradas Balompie PBA 39
5 Ecija Balompie SAD EBP 37
6 Montellano MON 34
7 Union La Jara UNI 28
8 Pedrera PED 27
 
9 Puebla Cazalla PUE 26
10 La Roda ROD 25
11 Ciudad de Moron CIU 24
12 Estepa Industrial EIN 19
13 Ecija ECI 13
14 Club Deportivo Futuro March CLU 9
15 La Cantera Futbol Club CAN 0
Group 7
Sat 23 Mar
Estrella San Agustin Estrella Agustin
1-2
Pablo VI Pablo VI
Atletico Oromana B Atletico Oromana
9-2
Montequinto A Montequinto A
Mairena Mairena
6-1
CD Utrera CD Utrera
Futbol Base de Carmona Futbol Base Carmo.
3-3
La Barrera La Barrera
Viso Graphenstone Viso Graphenstone
9-2
Peña del Bucaro de Utrera Peña Bucaro Utre.
Rabesa Rabesa
19:00
Ecija B Ecija B
Sun 24 Mar
C.D. Mosquito C.D. Mosquito
13:00
Ibarburu Ibarburu
Team / Points
1 Atletico Oromana B ATL 62
2 C.D. Mosquito CDM 55
3 Mairena MAI 39
4 Estrella San Agustin EST 39
5 Futbol Base de Carmona FUT 38
6 Pablo VI PAB 35
7 La Barrera BAR 33
8 CD Utrera CDU 27
 
9 Viso Graphenstone VIS 26
10 Arahal Balompié B ARA 22
11 Ibarburu IBA 21
12 Montequinto A MON 18
13 Peña del Bucaro de Utrera PBU 13
14 Rabesa RAB 1
15 Ecija B ECI 0
Group 8
Wed 13 Mar
Puebla Cazalla Puebla Cazalla
6-0
Bormujos JD Bormujos JD
Sat 16 Mar
Gelves A Gelves A
2-3
Tor del Rey de Pilas Pilas
Camino Viejo A Camino Viejo A
2-2
Camas CF Camas CF
Castilleja Castilleja
4-0
Nueva Sevilla Nueva Sevilla
Sun 17 Mar
UD Tomares UD Tomares
2-0
Betisevilla Betisevilla
Atletico Libertad Atletico Libertad
4-6
Mures Mures
Cmd San Juan Cmd San Juan
5-2
Academia Ugena Academia Ugena
Huevar Huevar
2-0
Loreto B Loreto B
Mairena del Aljarafe A Mairena Aljarafe
7-1
Almensilla Almensilla
Team / Points
1 Loreto B LOR 69
2 Huevar HUE 64
3 Castilleja CAS 57
4 Puebla Cazalla PUE 55
5 UD Tomares TOM 55
6 Mures MUR 51
7 Camas CF CAM 47
8 Camino Viejo A CAV 45
9 Mairena del Aljarafe A MAL 34
 
10 Betisevilla BET 33
11 Bormujos JD BOR 33
12 Gelves A GEL 26
13 Atletico Libertad ALI 22
14 Cmd San Juan JUA 20
15 Tor del Rey de Pilas TRP 20
16 Academia Ugena AUG 13
17 Nueva Sevilla NSE 10
18 Almensilla ALM 2
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook