noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
  • Palafolls
  • FC Viladrau
  • Breda
  • Hortonenc A
  • Cornella Terri AE
  • Avia B
  • Alcanar
  • Vallirana
  • Torrelles
  • Marganell CE
  • Papiol
  • UE Sant Vicenç Torelló
  • Agullana CD
  • Atlètic Balenyà
  • Cabanes UE
  • CE Moià
  • Llinars CE
  • Esplais CF
  • Rialp F.C.
  • Palau Solita i Plegamans
  • Piferrer At.
  • Santa Eulalia Ronçana CE
Group 1
Sat 07 Mar
Montmajor A Montmajor A
3-2
Sant Llorenç Morunys A Sant Llorenç Mor.
Casserres A Casserres A
1-0
Vilada A Vilada A
Alt Berguedá Alt Berguedá
12-0
Monistrolenca A Monistrolenca A
Sant Salvador Cercs A Sant Salvador Cer.
1-2
Olvan CE Olvan CE
Berga B B Berga B B
7-0
Puigcerda A Puigcerda A
Avia B Avia B
5-0
Valls de Torroella A Valls Torroella
Team / Points
1 Berga B B BER 50
2 Alt Berguedá CCR 46
3 Olvan CE OLV 40
4 Montmajor A MON 35
5 Avia B AVI 34
6 Casserres A CAS 30
7 Navas B NAV 29
 
8 Puigcerda A PUI 28
9 Sant Salvador Cercs A SSC 16
10 Valls de Torroella A VTO 13
11 Sant Llorenç Morunys A SLM 12
12 Monistrolenca A MON 10
13 Vilada A VIL 6
Group 2
Sat 07 Mar
Palillo A Palillo A
3-2
Calders A Calders A
Estación CF Estación CF
5-0
Sant Vicenç 2018 FC Sant Vicenç 2018
Artes B Artes B
0-7
Sallent B Sallent B
CE Avinyo CE Avinyo
0-4
Pirinaica B Pirinaica B
Sun 08 Mar
Balconada UE Balconada UE
4-2
Marganell CE Marganell CE
Pare Ignasi Puig A Pare Ignasi Puig
2-1
Callus A Callus A
Team / Points
1 Pirinaica B PIR 42
2 Estación CF EST 40
3 Palillo A PAL 33
4 Calders A CAL 32
5 Sallent B SAL 31
6 Sant Vicenç 2018 FC SAN 29
7 Balconada UE BAL 25
 
8 Callus A CAL 23
9 Pare Ignasi Puig A PIP 21
10 Sant Pau Manresa UE A SPM 21
11 CE Avinyo AVI 20
12 Marganell CE MAR 19
13 Artes B AFC 16
Group 4
Sat 07 Mar
CF Athletic Riudeperes Athletic
2-3
CE Moià CE Moià
CE Aiguafreda CE Aiguafreda
2-0
UE Tona C UE Tona C
CE Sant Miquel de Balenyà Sant Miquel Balen.
4-1
CF Sant Julià Vilatorta B Sant Julià Vilat.
JE Santa Eugènia B Santa Eugènia
1-0
Atlètic Balenyà Atlètic Balenyà
Sun 08 Mar
Figaró CE Figaró CE
1-4
Olimpic La Garriga B Olimpic Garriga
FC Viladrau FC Viladrau
2-4
CF Collsuspina CF Collsuspina
Team / Points
1 CE Moià MOI 44
2 CE Sant Miquel de Balenyà SMB 41
3 Olimpic La Garriga B OGA 39
4 CE Aiguafreda AIG 36
5 JE Santa Eugènia B SEB 33
6 UE Tona C UET 30
7 UD Taradell B TAR 30
 
8 CF Collsuspina COL 27
9 Atlètic Balenyà BAL 24
10 CF Athletic Riudeperes RIU 15
11 Figaró CE FIG 13
12 FC Viladrau VIL 10
13 CF Sant Julià Vilatorta B SJV 8
Group 14
Sun 22 Mar
Poble Nou AT A Poble Nou AT A
-
Fundacio Hospitalet A Fundacio
Gornal B Gornal B
-
Guinardo A Guinardo A
Hospitalense Hospitalense
-
La Florida B La Florida B
Athletic Can Vidalet Athletic Vidalet
-
Sant Genis-Penitentes B Sant
Escola Collblanc-Torrassa B Escola
-
Atlanta-El Raval A Atlanta-El Raval
Sant Adria CF B Sant Adria CF B
-
Joventut Can Pi B Joventut Can Pi B
Team / Points
1 Hospitalense HOS 51
2 Joventut Can Pi B JCP 42
3 Gornal B GOR 31
4 La Florida B FLO 30
5 Fundacio Hospitalet A HOS 28
6 Escola Collblanc-Torrassa B ECT 26
7 Sant Genis-Penitentes B SGP 26
 
8 Sant Adria CF B SAD 25
9 Poble Nou AT A PNA 22
10 Can Clota - La Plana C CCL 19
11 Atlanta-El Raval A ARA 12
12 Guinardo A GUI 7
13 Athletic Can Vidalet ACV 6
Group 17
Sun 22 Mar
Piferrer At. Piferrer At.
-
L'Esquerra FC B L'Esquerra FC B
Sant Ignasi Club Esportiu B Sant Ignasi Club .
-
Pª Barc Anguera B Barc Anguera
Chacarita CF Chacarita CF
-
Young Talent Badalona SUD B Young Talent Bada.
Albirrojita de Catalunya As Albirrojita
-
Unificacion Bellvitge B B Unificacion
UD Parc B UD Parc B
-
La Salut Pere Gol B Salut Pere
Darna 2019 FC A Darna 2019 FC A
-
La Cosecha A La Cosecha A
Team / Points
1 Chacarita CF CHA 49
2 Young Talent Badalona SUD B YTB 38
3 Albirrojita de Catalunya As ALB 35
4 UD Parc B PAR 35
5 Piferrer At. PIF 33
6 L'Esquerra FC B EEF 30
7 La Salut Pere Gol B SPG 25
 
8 Sant Ignasi Club Esportiu B SAN 19
9 Peregrinos Futbol Club A A PER 18
10 Unificacion Bellvitge B B UNI 13
11 La Cosecha A LCO 11
12 Darna 2019 FC A DAR 11
13 Pª Barc Anguera B BAN 7
Group 20
Sat 07 Mar
La Cava B La Cava B
17:00
Xerta A Xerta A
Olimpic Mora D'Ebre B Olimpic Mora D'Eb.
1-3
Benissanet A A Benissanet A A
Ebre Escola Esp. B Ebre Escola Esp.
2-3
Gandesa B Gandesa B
Sun 08 Mar
Vilalba A Vilalba A
-
Ginestar A A Ginestar A A
Remolins-Bitem B Remolins-Bitem B
1-2
Alcanar Alcanar
La Fatarella A A La Fatarella A A
5-1
Tivenys A Tivenys A
Pinell CF Pinell CF
3-2
Masdenverge A A Masdenverge A A
Team / Points
1 Gandesa B GAN 45
2 Benissanet A A BEN 39
3 Alcanar ALC 39
4 Pinell CF PIN 37
5 Ginestar A A GIN 37
6 La Fatarella A A FAT 34
7 Masdenverge A A MAS 31
8 Xerta A XER 29
 
9 Jesus Catalonia B B JES 27
10 Tivenys A TIV 17
11 Remolins-Bitem B RBI 14
12 La Cava B LCA 10
13 Ebre Escola Esp. B EEE 9
14 Olimpic Mora D'Ebre B OME 4
15 Vilalba A VIL 0
Group 27
Sat 15 Feb
Olot A Olot A
2-1
Bonmati A Bonmati A
Cornella Terri AE Cornella Terri AE
2-1
Osor A Osor A
Serinya A Serinya A
5-0
Les Preses CF B Les Preses CF B
Joventut Sant Pere Martir Joventut Sant Pere
1-4
La Canya A La Canya A
Castellfollit A Castellfollit A
2-3
Cellera A Cellera A
Bescano B Bescano B
1-2
Penya Esportiva Montagut A Penya Esportiva M.
Sun 16 Feb
Escola F. Garrotxa A Escola Garrotxa
1-0
Joanetes A Joanetes A
Camos A Camos A
3-0
Ripoll Club Futbol A A Ripoll Club Futbol
Team / Points
1 Escola F. Garrotxa A EFG 38
2 Joanetes A JOA 38
3 Cellera A CEL 37
4 Penya Esportiva Montagut A PEM 36
5 Castellfollit A CAS 36
6 Bescano B BES 34
7 Serinya A SER 34
8 Cornella Terri AE COR 34
9 Sant Miquel Campmajor A SMC 29
 
10 Ripoll Club Futbol A A RIP 27
11 Joventut Sant Pere Martir JSP 24
12 La Canya A CAN 22
13 Olot A OLO 21
14 Camos A CAM 19
15 Bonmati A BMA 11
16 Osor A OSO 11
17 Les Preses CF B PRE 7
Group 28
Sat 15 Feb
Juve-Lloret FC A Juve-Lloret FC A
4-1
Base LLagostera CF A Base LLagostera
Sant Hilari Font Vella A A Sant Hilari Font .
3-1
Vilobi FC Vilobi FC
Olimpic Malgrat Olimpic Malgrat
1-7
Malgrat B Malgrat B
Sant Antoni Sant Antoni
3-2
Palafolls Palafolls
Sun 16 Feb
Fundacio Esportiva Palamos Fundacio Esportiva
-
FC Lloretenc FC Lloretenc
Tossa B B Tossa B B
2-2
Maçanet Selva Maçanet Selva
Breda Breda
2-0
Blanes B Blanes B
Team / Points
1 Breda BRD 45
2 Blanes B BLA 43
3 Juve-Lloret FC A JUV 40
4 Palafolls PAL 34
5 Sant Antoni SAN 34
6 Sant Hilari Font Vella A A SAN 30
7 Tossa B B TOS 29
8 Malgrat B MAL 24
 
9 Vilobi FC VIL 23
10 Cal Aguido B CAG 23
11 Base LLagostera CF A BLA 23
12 FC Lloretenc FCL 19
13 Maçanet Selva MAS 14
14 Riells i Viabrea RVA 10
15 Olimpic Malgrat OMA 7
16 Fundacio Esportiva Palamos FEP 0
Group 30
Sat 15 Feb
Base Roses B Base Roses B
2-2
Espolla A A Espolla A A
Empuriabrava Castello B Empuriabrava
6-3
Vilafant FC A Vilafant FC A
Roses City FC Roses City FC
2-0
Agullana CD Agullana CD
Sun 16 Feb
Vila-Sacra B Vila-Sacra B
1-4
Llado A Llado A
Selvatans A Selvatans A
3-3
Fortia A Fortia A
Pª Unionistas Figueres Unionistas
3-3
Sant Llorenç Muga A Sant Llorenç Muga
Fri 20 Mar
Esplais CF Esplais CF
21:00
Siurana A Siurana A
Team / Points
1 Roses City FC ROC 44
2 La Jonquera B LAJ 40
3 Esplais CF ESP 40
4 Base Roses B BRO 39
5 Empuriabrava Castello B EMP 38
6 Agullana CD AGU 35
7 Selvatans A SEL 32
8 Espolla A A ESP 29
9 Fortia A FOR 22
 
10 Siurana A SIU 19
11 Cabanes UE CAB 18
12 Llado A LLA 17
13 Vila-Sacra B SAC 9
14 Vilafant FC A VFC 9
15 Sant Llorenç Muga A SLM 8
16 Pª Unionistas Figueres PUF 8
17 Palau Saverdera PSF 0
18 Vilajuïga CF A VJA 0
547

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook