noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Group 2
Sat 30 May
Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
13:00
Desna Chernihiv Desna Chernihiv
Oleksandria Oleksandria
16:00
Zorya Luhansk Zorya Luhansk
Sun 31 May
Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk
16:00
Dinamo Kiev Dinamo Kiev
Team / Points
1 Shakhtar Donetsk SHA 59
2 Zorya Luhansk ZOR 46
3 Dinamo Kiev DYN 46
 
4 Desna Chernihiv DES 43
5 Oleksandria PFC 40
6 Kolos Kovalivka KOL 26
Group 3
Sat 30 May
Dnipro-1 Dnipro-1
16:00
Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Sun 31 May
Vorskla Poltava Vorskla Poltava
13:00
FC Lviv FC Lviv
Karpaty Lviv Karpaty Lviv
13:00
Illichivets Mariupol Illichivets
Team / Points
1 Dnipro-1 SKD 28
2 Illichivets Mariupol ILL 25
3 FC Lviv LVI 21
 
4 Vorskla Poltava VOR 21
5 Olimpik Donetsk OLI 19
6 Karpaty Lviv KPT 14
Persha Liga
Sat 23 Nov
Ahrobiznes Volochysk Ahrobiznes
5-0
Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925 Kha.
Cherkashchyna-Akademiya Cherkashchyna-Akad
1-2
Inhulets Inhulets
Minai Minai
4-1
Obolon Obolon
Avanhard Kramatorsk Avanhard
3-1
Chornomorets Odessa Chornomorets
Metalurh Zaporizhya Metalurh
2-1
Balkany Zorya Balkany Zorya
Volyn Lutsk Volyn Lutsk
1-1
MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
Sun 24 Nov
Hirnyk-Sport Hirnyk-Sport
0-2
Kremin Kremin
FC Prykarpattia FC Prykarpattia
0-1
Rukh Vynnyky Rukh Vynnyky
Team / Points
1 Rukh Vynnyky RYV 39
2 Volyn Lutsk VOL 38
3 Minai MIN 37
4 Inhulets INH 37
5 Obolon OBO 37
6 Ahrobiznes Volochysk FKA 37
7 Metalist 1925 Kharkiv MET 35
8 Avanhard Kramatorsk AVA 33
 
9 Hirnyk-Sport HSP 27
10 Chornomorets Odessa CHO 22
11 FC Prykarpattia PRY 20
12 MFK Mykolaiv MFK 18
13 Kremin KRE 16
14 Balkany Zorya BAL 14
15 Metalurh Zaporizhya MEZ 11
16 Cherkashchyna-Akademiya CHD 6
Group 1
Sat 23 Nov
Polessya Polessya
3-3
Chayka Chayka
Nyva Ternopil Nyva Ternopil
1-0
Obolon-Brovar II Obolon-Brovar II
Bukovyna Chernivtsi Bukovyna
1-0
FC Nyva Vinnytsya FC Nyva Vinnytsya
Kalush Kalush
2-1
FC Veres FC Veres
Sun 24 Nov
Dinaz Vyshhorod Dinaz Vyshhorod
3-2
Uzhhorod Uzhhorod
Team / Points
1 Polessya POL 39
2 Nyva Ternopil NYV 38
3 FC Veres FCV 36
4 Dinaz Vyshhorod FCD 34
5 Kalush FKK 29
6 Podillya Khmelnytskyi POK 29
 
7 Chayka CHA 26
8 FC Nyva Vinnytsya NYV 20
9 Bukovyna Chernivtsi BUK 20
10 Uzhhorod FCU 19
11 Obolon-Brovar II FCO 16
Group 2
Wed 13 Nov
VPK-Ahro Shevchenkivka VPK-Ahro
2-2
Enerhiya Nova Kakhovka Enerhiya Nova Kak.
Sat 23 Nov
Real Pharma Real Pharma
0-3
Chornomorets II Chornomorets II
Mykolaiv II Mykolaiv II
1-1
Tavriya Simferopol Tavriya Simferopol
Krystal Krystal
2-0
Alians Lypova Dolyna Alians Lypova Dol.
Hirnyk Kryvyi Rih Hirnyk Kryvyi Rih
3-0
Avanhard Kramatorsk II Avanhard
Team / Points
1 VPK-Ahro Shevchenkivka VPK 48
2 Alians Lypova Dolyna ALD 47
3 Krystal FCK 47
4 Hirnyk Kryvyi Rih HKR 33
5 Enerhiya Nova Kakhovka ENK 25
6 Nikopol NIK 24
 
7 Mykolaiv II MYK 23
8 Tavriya Simferopol TAV 17
9 Real Pharma RPH 16
10 Chornomorets II CHO 13
11 Avanhard Kramatorsk II AVA 11
U21 League Ukraine
Fri 13 Mar
Lviv Sub 21 Lviv Sub 21
6-5
Desna Sub 21 Desna Sub 21
Oleksandria Sub 21 Oleksandria
2-0
Karpaty Lviv Sub 21 Karpaty Lviv
Dnipro-1 Sub 21 Dnipro-1 Sub 21
4-4
Mariupol' Sub 21 Mariupol' Sub 21
Sat 14 Mar
Zorya Luhansk Sub 21 Zorya Luhansk
1-2
Shakhtar Donetsk Sub 21 Shakhtar Donetsk
Dynamo Kyiv Sub 21 Dynamo Kyiv
2-2
Vorskla Poltava Sub 21 Vorskla Poltava
Team / Points
1 Shakhtar Donetsk Sub 21 SHD 53
2 Dynamo Kyiv Sub 21 DYN 49
3 Vorskla Poltava Sub 21 VOP 41
4 Oleksandria Sub 21 OLE 36
5 Zorya Luhansk Sub 21 ZOL 29
6 Karpaty Lviv Sub 21 KAR 26
 
7 Lviv Sub 21 LVI 26
8 Mariupol' Sub 21 ILL 24
9 Desna Sub 21 DES 18
10 Kolos Kovalivka Sub 21 KOK 12
11 Dnipro-1 Sub 21 SKD 12
U19 League Ukraine
Fri 13 Mar
Metalurh Zaporizhya Sub 19 Metalurh
1-3
Shakhtar Donetsk Sub 19 Shakhtar Donetsk
Desna Sub 19 Desna Sub 19
0-3
Vorskla Poltava Sub 19 Vorskla Poltava
Dnipro-1 Sub 19 Dnipro-1 Sub 19
0-3
Karpaty Lviv Sub 19 Karpaty Lviv
Mariupol' Sub 19 Mariupol' Sub 19
1-3
Volyn Lutsk Sub 19 Volyn Lutsk
Kolos Kovalivka Sub 19 Kolos Kovalivka
0-3
Dynamo Kyiv Sub 19 Dynamo Kyiv
Zorya Luhansk Sub 19 Zorya Luhansk
0-0
Oleksandria Sub 19 Oleksandria
Team / Points
1 Dynamo Kyiv Sub 19 DKY 43
2 Shakhtar Donetsk Sub 19 SHK 42
3 Vorskla Poltava Sub 19 VOP 36
4 Volyn Lutsk Sub 19 VOL 34
5 Oleksandria Sub 19 OLE 29
6 Karpaty Lviv Sub 19 KAR 28
7 Metalurh Zaporizhya Sub 19 MZA 17
 
8 FC Lviv Sub 19 LVI 17
9 Zorya Luhansk Sub 19 ZOL 15
10 Mariupol' Sub 19 MAR 11
11 Kolos Kovalivka Sub 19 KOL 10
12 Dnipro-1 Sub 19 DNI 9
13 Desna Sub 19 DES 1
de - ISO Country Code 2. Liga »
Thu 28 May
20:30
Stuttgart
20:30
Hamburger SV
dk - ISO Country Code Danish Superliga »
Thu 28 May
19:00
AGF Aarhus
19:00
Randers
cr - ISO Country Code Torneo de Verano »
Thu 28 May
23:00
Guadalupe
23:00
Pérez Zeledón
Thu 28 May
01:30 finished
San Carlos
3 - 0
Santos de Guápiles INFO
Thu 28 May
04:00 finished
Deportivo Saprissa
1 - 0
Limón INFO
Thu 28 May
04:00 finished
U Universitarios
1 - 2
CS Herediano INFO
fo - ISO Country Code Faroe Islands League »
Thu 28 May
20:00
Kí Klaksvík
20:00
EB / Streymur
Thu 28 May
18:00 Playing 18'
HB Tórshavn
1 - 0
Víkingur Gøta
Thu 28 May
20:00
Skála ÍF
20:00
AB Argir
tm - ISO Country Code Turkmenistan League »
Thu 28 May
14:15 finished
Şagadam
1 - 2
Ahal FT INFO
Thu 28 May
15:00 finished
Köpetdag Aşgabat
1 - 2
Altyn Asyr INFO
by - ISO Country Code Liga Reservas Bielorrusia »
cz - ISO Country Code FNL »
Thu 28 May
18:00 Playing 19'
Ústí nad Labem
0 - 1
Zbrojovka Brno
sy - ISO Country Code Syrian Premier League »
Thu 28 May
15:00 finished
Al Fotuwa
1 - 4
Wathbah INFO
es - ISO Country Code Friendly »
Thu 28 May
17:00 Half-Time
Rapid Wien
2 - 0
Horn
ee - ISO Country Code Estonia Third Division Group 1 »
Thu 28 May
18:00
FC Helios Tartu
18:00
Tammeka III
cr - ISO Country Code Costa Rica Promotion - Clausura »
us - ISO Country Code MLS »
Thu 28 May
01:30 Postponed
Atlanta United
01:30
Toronto FC
Thu 28 May
01:30 Postponed
Columbus Crew
01:30
Vancouver Whitecaps
Thu 28 May
02:00 Postponed
Inter Miami
02:00
Cincinnati
Thu 28 May
02:00 Postponed
Chicago Fire
02:00
Portland Timbers
Thu 28 May
04:30 Postponed
LA Galaxy
04:30
DC United
Thu 28 May
04:30 Postponed
Seattle Sounders
04:30
Montreal Impact
wo - ISO Country Code International Friendly »
Thu 28 May
19:30 Postponed
Países Bajos
19:30
Greece
se - ISO Country Code Superettan »
Thu 28 May
19:00 Postponed
AFC Eskilstuna
19:00
Osters IF
Thu 28 May
19:00 Postponed
Akropolis
19:00
Västerås SK
Thu 28 May
19:00 Postponed
Norrby
19:00
Halmstads
lv - ISO Country Code Virsliga »
Thu 28 May
17:00 Postponed
FK Spartaks
17:00
FK Tukums 2000
us - ISO Country Code USL League One »
Thu 28 May
02:00 Postponed
Union Omaha
02:00
Tormenta
se - ISO Country Code Division 2 Sweden Group 4 »
Thu 28 May
19:00 Postponed
Umeå FC Akademi
19:00
IFK Umeå
us - ISO Country Code PDL USA »
Thu 28 May
Postponed
Tampa Rowdies
-
Daytona
Thu 28 May
01:00 Postponed
Louisville City
01:00
Cincinnati Dutch Lions
Thu 28 May
01:00 Postponed
Philadelphia Lone
01:00
Evergreen
Thu 28 May
01:00 Postponed
Florida Elite
01:00
The Villages
Thu 28 May
01:00 Postponed
Boston
01:00
Western Mass Pioneers
Thu 28 May
01:00 Postponed
Sarasota
01:00
Weston
Thu 28 May
02:00 Postponed
Texas United
02:00
Brazos Valley
Thu 28 May
02:00 Postponed
Colorado Rush
02:00
Long Island Rough Riders
fi - ISO Country Code Finland Third Division Group 2 »
Thu 28 May
17:30 Postponed
P-Iirot
17:30
FC Jazz
no - ISO Country Code Norwegian Fourth Division Group 3 »
Thu 28 May
19:00 Postponed
Hinna
19:00
Madla
rw - ISO Country Code Rwanda League »
Thu 28 May
11:30 Postponed
AS Kigali
11:30
Gasogi United

Follow BeSoccer on Facebook