2

All leagues and competitions in Syria

Premier League
Wed 16 May
Teshrin
0-1
Al-Shorta SC
Wathbah
3-1
Taliya
Al-Ittihad Aleppo
4-0
Al-Mohafaza
Al Wahda
1-1
Herafio Halab
Al-Nawaeir
0-2
Al-Karamah
Al-Jaish
5-1
Hottin
Jehad Qamishli
0-3
Al-Majd
Team / Points
1 Al-Jaish ALJ 56
2 Al-Ittihad Aleppo ALI 56
3 Al Wahda ALW 51
4 Teshrin TES 41
5 Al-Shorta SC SHO 39
6 Taliya TAL 38
7 Al-Nawaeir ALN 34
 
8 Al-Karamah ALK 33
9 Wathbah ALW 31
10 Al-Majd ALM 30
11 Herafio Halab HER 28
12 Hottin HOT 27
13 Al-Mohafaza ALM 23
14 Al Jehad SC Qamishli ALJ 9
UCL »
Sat 26 May
20:45
Real Madrid
20:45
Liverpool
International Friendly »
Sat 26 May
13:35
China
13:35
Myanmar
Brazilian Serie A »
Championship »
Sat 26 May
18:00
Aston Villa
18:00
Fulham
Copa Argentina »
Sat 26 May
18:10
Arsenal Sarandí
18:10
Cipolletti
MLS »
Sat 26 May
02:55 finished
Houston Dynamo
3 - 1
New York City INFO
Sat 26 May
23:00
Seattle Sounders
23:00
Real Salt Lake
Sat 26 May
23:30
Vancouver
23:30
New England Revolution
Sat 26 May
05:00 finished
LA Galaxy
1 - 0
San Jose Earthquakes INFO
Sat 26 May
02:00 finished
Toronto FC
0 - 1
FC Dallas INFO
Swedish Allsvenskan »
Sat 26 May
16:00
AIK Solna
16:00
Norrköping
Sat 26 May
18:00
Östersunds FK
18:00
Häcken
Czech First Division »
Sat 26 May
16:00
Bohemians 1905
16:00
Sparta Praha
Sat 26 May
16:00
FK Dukla Praha
16:00
Viktoria Plzeň
Sat 26 May
16:00
Jablonec
16:00
Slovácko
Sat 26 May
16:00
Vysocina Jihlava
16:00
Karviná
Sat 26 May
16:00
Baník Ostrava
16:00
Zbrojovka Brno
Sat 26 May
16:00
Sigma Olomouc
16:00
Mladá Boleslav
Sat 26 May
16:00
Teplice
16:00
Slavia Praha
Sat 26 May
16:00
Zlin
16:00
Slovan Liberec
Romanian Liga I Group 3 »
Sat 26 May
16:30
Voluntari
16:30
Concordia Chiajna
Tercera Playoffs »
Sat 26 May
18:15
AD Ceuta FC
18:15
Felanitx
Sat 26 May
18:00
San Juan
18:00
RSD Alcalá
Sat 26 May
17:30
Mensajero
17:30
At. Sanluqueño
Sat 26 May
17:30
Náxara
17:30
L´Hospitalet
Sat 26 May
18:00
Plasencia
18:00
Burladés
Apertura Uruguay Group 2 »
Sat 26 May
20:00
Racing Montevideo
20:00
Rampla Juniors
Sat 26 May
20:00
Fénix
20:00
Danubio
Segunda B Play-Offs »
Sat 26 May
19:00
Coruxo
19:00
Mérida AD
Norwegian Eliteserien »
Segunda B Play-Offs »
Sat 26 May
18:00
Sporting B
18:00
Cornellà
Sat 26 May
18:50
Villarreal B
18:50
Bilbao Ath.
Sat 26 May
17:00
Deportivo Fabril
17:00
Extremadura UD
Sat 26 May
17:30
Elche
17:30
Real Murcia
Sat 26 May
17:00
R. Sociedad B
17:00
Fuenlabrada
Série B Brazil »
Sat 26 May
21:30
São Bento
21:30
EC Juventude
Sat 26 May
21:30
Brasil de Pelotas
21:30
Londrina
Sat 26 May
00:15 finished
Avaí
3 - 1
Paysandu Belém INFO
Sat 26 May
21:30
Goiás EC
21:30
Boa EC
Sat 26 May
00:15 finished
Atlético GO
2 - 2
Oeste INFO
Sat 26 May
02:30 finished
Coritiba FBC
2 - 0
Vila Nova INFO
Lega Pro Group 5 »
Sat 26 May
17:00
Paganese
17:00
Fondi
Sat 26 May
18:00
Santarcangelo
18:00
Vicenza
Sat 26 May
18:00
Gavorrano
18:00
Cuneo
SuperCoppa Lega »
Sat 26 May
18:00
Lecce
18:00
Calcio Padova 1910
Soccer League »
Sat 26 May
01:00 finished
Serbian White Eag.
1 - 1
Vorkuta INFO
Sat 26 May
03:00 finished
CSC Mississauga
0 - 0
Brantford Galaxy INFO
Apertura Bolivia Group 2 »
Sat 26 May
23:15
Real Potosí
23:15
Royal Pari
Emperor Cup »
Finnish Veikkausliiga »
Sat 26 May
14:00
Ilves
14:00
TPS Turku
Sat 26 May
14:00
KuPS Kuopio
14:00
PS Kemi
Sat 26 May
14:00
Seinäjoen JK
14:00
IFK Mariehamn
Sat 26 May
14:00
Inter Turku
14:00
RoPS Rovaniemi
Sat 26 May
14:00
HJK Helsinki
14:00
FC Honka Espoo
Sat 26 May
14:00
FC Lahti
14:00
VPS Vaasa
Premier League »
Sat 26 May
16:30
Minsk
16:30
Tarpeda
League One »
Sat 26 May
09:30 Playing 35'
Heilongjiang Lava
1 - 1
Shenxin Shanghai
Sat 26 May
13:30
Meizhou Meixian T.
13:30
Wuhan Zall
Superettan »
Sat 26 May
16:00
IK Brage
16:00
Örgryte
Serie D Italia - Play Offs Ascenso »
Topklasse Group 1 »
Sat 26 May
14:30
ODIN .59
14:30
Jong Twente
Sat 26 May
14:30
Scheveningen
14:30
Volendam II
Sat 26 May
14:30
Harkemase Boys
14:30
ASWH
Sat 26 May
14:30
Capelle
14:30
Spijkenisse
Sat 26 May
14:30
Groningen II
14:30
ONS Sneek
Sat 26 May
14:30
Spakenburg
14:30
Almere City II
Sat 26 May
14:30
DVS .33
14:30
VVOG
Sat 26 May
14:30
Quick Boys
14:30
ACV
Sat 26 May
14:30
Magreb 90
14:30
DOVO
Série C Brazil Group 2 »
Sat 26 May
21:00
Bragantino
21:00
Luverdense
Sat 26 May
20:30
Tombense
20:30
Volta Redonda
Sat 26 May
22:00
Cuiabá
22:00
Ypiranga FC
Transición Segunda Uruguay »
Liga II »
Sat 26 May
10:00
Foresta Suceava
10:00
CS Sportul Snagov
Sat 26 May
10:00 Playing 4'
Afumaţi
0 - 0
Metaloglobus
Sat 26 May
11:30
Dunărea
11:30
Chindia Târgovişte
Sat 26 May
10:00 Playing 4'
Bătrâna Doamnă
0 - 0
Brăila
Sat 26 May
18:00
ASU Poli
18:00
Ripensia Timisoara
Sat 26 May
10:00
Ştiinţa
10:00
Luceafărul Oradea
Torneo Transición Segunda Chile »
2. Division Group 1 »
Sat 26 May
16:00
FC Ararat Moscow
16:00
Zorkiy
Cookies use: We use our own and third party "cookies" to improve our services, develop statistical analysis, analyse browsing habits and create interest groups. This allows us to customise the content we offer and show related advertising to your preferences. We also share this browsing analysis and interest groups with third parties. To continue browsing, please accept its use. More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook