noscript image
Slovenian National League
Sat 16 Mar
Celje Celje
4-0
Triglav Triglav
Mura Mura
5-0
Krsko Posavje Krsko Posavje
NK Olimpija 2005 NK Olimpija 2005
0-0
Maribor Maribor
Sun 17 Mar
Aluminij Aluminij
4-0
Rudar Velenje Rudar Velenje
Gorica Gorica
2-1
Domžale Domžale
Team / Points
1 Maribor MAR 53
2 NK Olimpija 2005 OLI 43
3 Domžale DOM 34
4 Aluminij ALU 33
5 Celje CEL 33
 
6 Mura NSM 29
7 Gorica GOR 25
8 Triglav TRI 25
9 Rudar Velenje RUD 24
10 Krsko Posavje KRS 16
2. SNL
Sat 23 Mar
NS Drava NS Drava
14:00
NK Nafta Lendava NK Nafta Lendava
Fužinar Fužinar
15:00
Bilje Bilje
Ankaran Hrvatini Ankaran Hrvatini
15:00
NK Dob NK Dob
Dekani Dekani
15:00
Radomlje Radomlje
Sun 24 Mar
Beltinci Beltinci
15:00
Krka Krka
Brda Dobrovo Brda Dobrovo
15:00
Ilirija Ilirija
Tabor Sežana Tabor Sežana
15:45
Brežice Brežice
Wed 03 Apr
ASK Bravo ASK Bravo
16:00
NK Rogaška NK Rogaška
Team / Points
1 Tabor Sežana TAS 39
2 Radomlje RAD 39
3 ASK Bravo BRA 39
4 NK Nafta Lendava NKN 33
5 NS Drava DRA 31
6 Krka KRK 31
7 NK Dob NKD 31
8 Fužinar FUZ 25
 
9 Ankaran Hrvatini AHS 24
10 NK Rogaška ROG 22
11 Beltinci BEL 21
12 Dekani DEK 18
13 Bilje BIL 18
14 Ilirija ILI 16
15 Brežice BRE 16
16 Brda Dobrovo BRD 15
Group 1
Fri 22 Mar
Šencur Šencur
19:00
Bled Hirter Bled Hirter
Sat 23 Mar
Svoboda Ljubljana Svoboda Ljubljana
15:30
Komenda Komenda
Sava Kranj Sava Kranj
15:30
Zagorje Zagorje
Arne Tabor 69 Arne Tabor 69
15:30
Zarica Kranj Zarica Kranj
Ivančna Gorica Ivančna Gorica
19:00
Brinje-Grosuplje Brinje-Grosuplje
Team / Points
1 Bled Hirter BHI 37
2 Ivančna Gorica IVA 35
3 Zagorje ZAG 27
4 Brinje-Grosuplje BRI 26
5 Arne Tabor 69 ARN 22
 
6 Svoboda Ljubljana SLJ 18
7 Komenda KOM 16
8 Sava Kranj SKR 14
9 Šencur SEN 12
10 Zarica Kranj KRA 11
Group 2
Sat 23 Mar
Črenšovci Črenšovci
13:00
Ljutomer Ljutomer
Radgona Radgona
13:00
Turnišče Turnišče
NK Grad NK Grad
13:00
Odranci Odranci
Hotiza Hotiza
13:00
Velika Polana Velika Polana
NK Verzej NK Verzej
13:00
Tromejnik Tromejnik
Team / Points
1 Odranci ODR 31
2 NK Grad GRA 29
3 Ljutomer LJU 28
4 Velika Polana POL 26
5 NK Verzej NKV 22
 
6 Črenšovci CRE 22
7 Turnišče TUR 12
8 Tromejnik TRO 10
9 Hotiza HOT 10
10 Radgona RAD 4
Group 3
Sat 23 Mar
NK Mons Claudius Rogatec Mons Claudius Rog.
-
NK Pohorje NK Pohorje
Zreče Zreče
15:00
Bistrica iz Slovenske Bistrica Slovenske
Sun 24 Mar
SD Videm SD Videm
10:30
Dravograd Dravograd
Šampion Celje Šampion Celje
15:00
NK Pesnica NK Pesnica
Smartno 1928 Smartno 1928
15:00
ND Dravinja Kostroj Dravinja Kostroj
Team / Points
1 Smartno 1928 SMA 32
2 SD Videm VID 30
3 Bistrica iz Slovenske BIS 30
4 Dravograd DRA 27
5 Zreče NKZ 23
 
6 ND Dravinja Kostroj TOL 21
7 Šampion Celje CEL 20
8 NK Pesnica PES 18
9 NK Mons Claudius Rogatec MCR 15
10 NK Pohorje POH 8
Group 4
Sat 23 Mar
ND Adria Miren ND Adria Miren
15:00
NK Tolmin NK Tolmin
MNK Izola MNK Izola
15:00
Jadran Hrpelje-Kozina Jadran
Sun 24 Mar
Plama Podgrad Plama Podgrad
14:00
FC Koper FC Koper
Fama Vipava Fama Vipava
15:00
NK Primorje Ajdovscina Primorje
Team / Points
1 FC Koper FCK 43
2 NK Tolmin TOL 40
3 Fama Vipava FVI 36
4 ND Adria Miren ADR 22
 
5 NK Primorje Ajdovscina NKP 20
6 MNK Izola MNK 18
7 Jadran Hrpelje-Kozina JAD 8
8 Plama Podgrad NKP 8

Follow BeSoccer on Facebook