Romanian Liga I
Fri 20 Jul
CFR Cluj
20:00
Botosani
Sat 21 Jul
Hermannstadt
17:00
Sepsi
FC Astra Giurgiu
20:00
FCSB
Sun 22 Jul
Viitorul
17:00
Dunărea
Dinamo Bucureşti
20:00
Voluntari
Mon 23 Jul
Metan Mediaş
17:00
Concordia Chiajna
CS U Craiova
20:00
CSMS Iaşi
Team / Points
1 FC Astra Giurgiu AST 0
2 FCSB STB 0
3 Concordia Chiajna CON 0
4 Dunărea Călăraşi DUN 0
5 Botosani BOT 0
6 Sepsi SSG 0
7 CSMS Iaşi CSM 0
 
8 Dinamo Bucureşti DBU 0
9 CS Gaz Metan Mediaş GAZ 0
10 Viitorul Constanţa VIT 0
11 CFR Cluj CLU 0
12 Hermannstadt HER 0
13 CS U Craiova CSU 0
14 Voluntari VOL 0
Group 2
Sun 20 May
CSMS Iaşi
1-2
CS U Craiova
FCSB
1-0
FC Astra Giurgiu
CFR Cluj
1-0
Viitorul
Team / Points
1 CFR Cluj CLU 50
2 FCSB STB 49
3 CS U Craiova CSU 38
 
4 Viitorul Constanţa VIT 35
5 FC Astra Giurgiu AST 33
6 CSMS Iaşi CSM 24
Group 3
Fri 01 Jun
Dinamo Bucureşti
0-0
Sepsi
Sat 02 Jun
Botosani
2-0
Metan Mediaş
Juventus
2-2
Voluntari
Concordia Chiajna
0-1
Poli Timişoara
Team / Points
1 Dinamo Bucureşti DBU 54
2 Botosani BOT 40
3 Sepsi SSG 34
4 CS Gaz Metan Mediaş GAZ 30
 
5 Concordia Chiajna CON 30
6 Voluntari VOL 27
7 ACS Poli Timişoara PTI 27
8 Juventus Bucureşti JUV 17
Group 3
Fri 25 May
Alexandria
2-0
Astra II
Sat 26 May
Urban Titu
17:00
Atletic Bradu
Voința Saelele
1-0
Mioveni II
Concordia Chiajna
5-0
Viitorul Domneşti
Flacara Moreni
6-0
Sporting Roşiorii
Tunari
3-2
Aninoasa
Petrolul Ploiesti
0-2
Gloria
Team / Points
1 Petrolul Ploiesti II PPI 60
2 Alexandria ALE 56
3 Voința Saelele VSE 56
4 Astra II AST 42
5 Gloria Popești-Leordeni GLO 35
6 Tunari TUN 32
7 Flacara Moreni FLA 30
 
8 Atletic Bradu ATL 26
9 Concordia Chiajna II CON 25
10 Aninoasa ANI 20
11 Sporting Roşiorii SRO 20
12 Mioveni II MIO 20
13 Viitorul Domneşti VII 18
14 Urban Titu URB 0
Group 4
Tue 22 May
CS U Craiova II
3-0
Becicherecu Mic
Fri 25 May
Șoimii Lipova
17:00
CNP Timişoara
Millenium Giarmata
1-2
CSM Lugoj
Cetate Deva
3-1
Hermannstadt II
Sat 26 May
Filiaşi
0-2
Şcolar Reşiţa
Şirineaşa
6-0
Gloria Lunca
Internaţional
0-2
Naţional Sebiş
Team / Points
1 Şirineaşa SIR 66
2 Şcolar Reşiţa COL 57
3 Naţional Sebiş NAI 56
4 CSM Lugoj LUG 53
5 CS U Craiova II CRA 42
6 Șoimii Lipova CSL 37
7 Filiaşi FIL 36
8 Cetate Deva CET 32
 
9 Ghiroda ACS 32
10 Gloria Lunca GLT 28
11 Hermannstadt II AFH 27
12 Millenium Giarmata MIL 26
13 Internaţional Băleşti IBR 13
14 Becicherecu Mic BEC 2
15 CNP Timişoara CTS 0
Campeón de campeones México »
Mon 16 Jul
03:05 finished
Tigres UANL
4 - 0
Santos Laguna INFO
MLS »
Mon 16 Jul
00:00 finished
Los Angeles FC
0 - 0
Portland Timbers INFO
Copa Argentina »
Mon 16 Jul
21:00
Argentino
21:00
Luján
Supercopa MX »
Mon 16 Jul
00:05 finished
Monterrey
0 - 1
Necaxa INFO
Swedish Allsvenskan »
Mon 16 Jul
19:00
Elfsborg
19:00
Hammarby IF
Friendly »
Mon 16 Jul
20:00
Tavistock
20:00
Cardiff City
Mon 16 Jul
18:30
Halmstads
18:30
Crystal Palace
Mon 16 Jul
17:00
Arsenal Tula
17:00
Utrecht
Mon 16 Jul
17:30
Spartak Moskva
17:30
Rudar Velenje
Mon 16 Jul
11:00 Playing 88'
Málaga
0 - 3
Nottingham Forest
Mon 16 Jul
00:00 finished
San Carlos
2 - 1
Árabe Unido INFO
Mon 16 Jul
10:00 finished
UTA Arad
1 - 0
Szeged 2011 INFO
Mon 16 Jul
14:30
De Graafschap
14:30
PAOK
Mon 16 Jul
17:30
Zagłębie
17:30
Ślęza Wrocław
Mon 16 Jul
17:45
ASKÖ Gmünd
17:45
Seeboden
Mon 16 Jul
18:00
Sète
18:00
Béziers
Mon 16 Jul
19:30
Kitzbühel
19:30
Zell am See
Mon 16 Jul
20:30
Merthyr Town
20:30
Carmarthen Town
Mon 16 Jul
20:45
Aveley
20:45
Billericay Town
Mon 16 Jul
20:45
Biggleswade Town
20:45
St. Albans City
Premier League »
Danish Superliga »
Mon 16 Jul
20:15
Randers
20:15
Brøndby IF
Mon 16 Jul
18:00
Kobenhavn
18:00
AC Horsens
Primera A 1 Phase »
Mon 16 Jul
01:00 finished
Universidad
2 - 3
Barcelona Guayaquil INFO
J2 League »
Mon 16 Jul
11:00 Playing 87'
Kyoto Sanga
0 - 1
Mito Hollyhock
Mon 16 Jul
12:00 Playing 44'
Fagiano Okayama
0 - 0
Matsumoto Yamaga
Mon 16 Jul
12:00 Playing 45'
Roasso Kumamoto
1 - 2
Machida Zelvia
Leinster Cup Ireland »
Mon 16 Jul
20:45
Longford Town
20:45
Shelbourne
Torneo Transición Segunda Chile »
Division 1 Group 1 »
Mon 16 Jul
19:00
Akropolis
19:00
Sandvikens IF
Urvalsdeild »
Mon 16 Jul
21:15
Breidablik
21:15
Fjölnir
Mon 16 Jul
21:15
Fylkir
21:15
KR Reykjavík
Cup Estonia »
Mon 16 Jul
18:00
Welco Elekter
18:00
Flora III
Mon 16 Jul
18:30
Teleios
18:30
Kohtla Nomme
PDL USA »
Mon 16 Jul
01:30
South Florida Surf
01:30
Palm Beach Suns
Mon 16 Jul
02:00 finished
Santa Cruz Breake.
0 - 2
San Francisco City INFO
Mon 16 Jul
01:00 finished
Myrtle Beach Muti.
1 - 1
Tormenta INFO
Mon 16 Jul
00:00 finished
Portland Phoenix
2 - 3
Western Mass Pioneers INFO
Mon 16 Jul
01:00 finished
Ocean City Nor'ea.
2 - 1
New York RB III INFO
Mon 16 Jul
01:00 finished
SIMA Águilas
5 - 0
Miami City INFO
Mon 16 Jul
02:00 finished
Mississippi Brilla
2 - 1
Peachtree City INFO
Mon 16 Jul
04:00 finished
Orange County Blu.
1 - 0
Seahorses INFO
J3 League »
ISL »
Mon 16 Jul
10:30 finished
Pusamania Borneo
2 - 1
Barito Putera INFO
Mon 16 Jul
13:30
Persib
13:30
Persela
Kakkonen Group 2 »
Mon 16 Jul
17:30
Honka Akatemia
17:30
FC Jazz
F. League 2Phase »
Mon 16 Jul
07:00 finished
Nara Club
0 - 1
Sony Sendai INFO
1. Division »
Super League »
Mon 16 Jul
15:00 Postponed
Terengganu City
15:00
Kuantan FA
Cookies use: We use our own and third party "cookies" to improve our services, develop statistical analysis, analyse browsing habits and create interest groups. This allows us to customise the content we offer and show related advertising to your preferences. We also share this browsing analysis and interest groups with third parties. To continue browsing, please accept its use.
Accept More info and settings.

Follow BeSoccer on Facebook