noscript image
1. Division
Sun 11 Nov
Levanger Levanger
3-4
Sandnes Ulf Sandnes Ulf
Nest-Sotra Nest-Sotra
1-0
Åsane Åsane
Strømmen Strømmen
0-1
Aalesunds FK Aalesunds FK
Florø Florø
0-2
Mjøndalen Mjøndalen
Sogndal Sogndal
0-1
Notodden Notodden
Hamarkameratene Hamarkameratene
3-1
Ull Kisa Ull Kisa
Jerv Jerv
0-1
Tromsdalen Tromsdalen
Viking Stavanger Viking Stavanger
3-1
Kongsvinger Kongsvinger
Team / Points
1 Viking Stavanger VKG 61
2 Mjøndalen MJO 60
3 Aalesunds FK ELP 59
4 Sogndal SOG 51
5 Ull Kisa ULL 43
6 Nest-Sotra NES 43
7 Tromsdalen TRO 43
8 Kongsvinger KON 42
 
9 Hamarkameratene HAM 42
10 Sandnes Ulf SAN 42
11 Strømmen STR 38
12 Notodden NOT 36
13 Jerv JER 35
14 Åsane ASA 33
15 Florø FLO 27
16 Levanger LEV 15
Group 1
Sat 27 Oct
Bærum Bærum
3-2
Raufoss Raufoss
Fram Larvik Fram Larvik
5-1
Elverum Elverum
Fredrikstad FK Fredrikstad FK
4-1
Alta IF Alta IF
Hønefoss Hønefoss
2-1
Stabaek 2 Stabaek 2
Mjølner Mjølner
1-2
Grorud Grorud
Moss Moss
1-1
Asker Asker
Odd II Odd II
1-1
Nybergsund Il-Trysil Nybergsund
Team / Points
1 Raufoss RAU 53
2 Fredrikstad FK FFK 52
3 Grorud GRO 48
4 Asker ASK 45
5 Alta IF ALT 45
6 Elverum ELV 44
7 Mjølner MJO 44
 
8 Bærum BAR 40
9 Moss MOS 30
10 Fram Larvik FRA 29
11 Odd II ODD 22
12 Nybergsund Il-Trysil NYB 21
13 Hønefoss HON 20
14 Stabaek 2 STA 16
Group 2
Sat 27 Oct
Bryne Bryne
5-4
Vålerenga II Vålerenga II
Flekkerøy Flekkerøy
2-5
Skeid Skeid
Kjelsås Kjelsås
2-1
FK Arendal FK Arendal
KFUM KFUM
3-1
Egersund Egersund
Nardo Nardo
2-2
Hødd Hødd
Stjørdals-Blink Stjørdals-Blink
3-1
Brattvåg Brattvåg
Vard Vard
2-3
Vidar Vidar
Team / Points
1 Skeid SKE 56
2 KFUM KFU 47
3 Hødd HOD 47
4 Egersund EGE 44
5 Bryne BRY 41
6 FK Arendal FKA 36
7 Kjelsås KJE 35
 
8 Brattvåg BRA 35
9 Vidar VID 33
10 Nardo NAR 31
11 Stjørdals-Blink STB 28
12 Flekkerøy FLE 28
13 Vålerenga II VAL 26
14 Vard VAR 14
Group 1
Sat 27 Oct
Molde FK II Molde FK II
3-5
Træff Træff
Hødd II Hødd II
1-4
Kristiansund II Kristiansund II
IF Ready IF Ready
0-7
Oppsal Oppsal
Follo Follo
3-1
Drøbak / Frogn Drøbak / Frogn
Rilindja Rilindja
4-3
KFUM II KFUM II
Lokomotiv Oslo Lokomotiv Oslo
6-1
Ullern Ullern
SK Herd SK Herd
1-4
Spjelkavik Spjelkavik
Team / Points
1 Oppsal OPP 67
2 Træff TRA 53
3 Molde FK II MOL 53
4 Spjelkavik SPJ 40
5 Lokomotiv Oslo LOK 40
6 Follo FOL 35
7 SK Herd HER 34
 
8 Drøbak / Frogn DRO 34
9 Ullern ULL 33
10 IF Ready IFR 32
11 Rilindja RIO 31
12 Kristiansund II KBK 24
13 KFUM II KFU 24
14 Hødd II HOD 14
Group 2
Sat 27 Oct
Lørenskog Lørenskog
8-0
Selbak Turn og IF Selbak Turn og IF
Lillestrom II Lillestrom II
0-1
Kråkerøy Kråkerøy
Skjetten Skjetten
2-8
Strømsgodset II Strømsgodset II
Vestfossen Vestfossen
1-2
Kvik Halden Kvik Halden
Østsiden Østsiden
1-4
Valdres FK Valdres FK
Gjelleråsen Gjelleråsen
2-2
Skedsmo Skedsmo
Bjørnevatn Bjørnevatn
0-0
Eidsvold TF Eidsvold TF
Team / Points
1 Kvik Halden KVI 63
2 Eidsvold TF EID 60
3 Lørenskog LOR 55
4 Strømsgodset II STR 49
5 Kråkerøy KRA 42
6 Gjelleråsen GIF 40
7 Valdres FK VAL 38
 
8 Lillestrom II LIL 37
9 Vestfossen VIF 35
10 Skjetten SKJ 28
11 Bjørnevatn BJI 22
12 Skedsmo SKE 21
13 Østsiden OST 21
14 Selbak Turn og IF SEL 4
Group 3
Sat 27 Oct
Urædd Urædd
1-1
Halsen Halsen
Ørn Horten Ørn Horten
2-0
Madla Madla
Sandefjord II Sandefjord II
2-1
Staal Jørpeland Staal Jørpeland
Donn Donn
1-1
 IK Start II IK Start II
FK Tønsberg FK Tønsberg
2-0
Åssiden IF Åssiden IF
Pors Grenland Pors Grenland
5-2
Vindbjart Vindbjart
Egersund II Egersund II
0-5
Sola Fotball Sola Fotball
Team / Points
1 Sola Fotball SOL 55
2 Ørn Horten ORN 52
3 Vindbjart VIN 47
4 FK Tønsberg FKT 46
5 Donn DON 41
6 Halsen HIF 40
7 Pors Grenland POR 37
 
8 Staal Jørpeland SJI 37
9  IK Start II IKS 36
10 Madla MAI 36
11 Sandefjord II SFO 33
12 Urædd URA 27
13 Åssiden IF AIF 16
14 Egersund II EIK 11
Group 4
Sat 27 Oct
Sotra SK Sotra SK
1-1
Fyllingsdalen Fyllingsdalen
Brodd Brodd
6-1
Stord Stord
Lysekloster Lysekloster
1-2
Förde Förde
Brann II Brann II
5-0
Varegg Varegg
Vardeneset Vardeneset
0-2
Viking FK II Viking FK II
Fana Fana
5-0
Sogndal II Sogndal II
Tertnes Tertnes
3-2
Øystese Øystese
Team / Points
1 Sotra SK SSK 56
2 Fyllingsdalen FYL 54
3 Lysekloster LYS 52
4 Viking FK II VIK 46
5 Brodd BRO 43
6 Brann II BRA 42
7 Fana FAN 40
 
8 Vardeneset VBK 37
9 Sogndal II SOF 34
10 Stord STO 30
11 Tertnes TTI 30
12 Øystese OIL 24
13 Förde FOR 20
14 Varegg VAR 12
Group 5
Sat 27 Oct
Orkla Orkla
3-1
Verdal Verdal
Rødde FK Rødde FK
5-2
Steinkjer Steinkjer
Kolstad Kolstad
2-1
Levanger II Levanger II
Melhus Melhus
1-2
Byåsen Byåsen
Rosenborg II Rosenborg II
3-2
Løten Løten
Gjøvik-Lyn Gjøvik-Lyn
2-5
Brumunddal Brumunddal
Ottestad Ottestad
1-0
Tynset Tynset
Team / Points
1 Byåsen BYA 58
2 Rosenborg II ROS 52
3 Rødde FK ROD 43
4 Brumunddal BRU 43
5 Verdal VER 37
6 Orkla ORK 35
7 Gjøvik-Lyn GJO 35
 
8 Steinkjer STE 34
9 Melhus MEL 34
10 Kolstad KOL 33
11 Levanger II LFK 31
12 Tynset TYN 28
13 Løten LFK 28
14 Ottestad OTT 16
Group 6
Sat 27 Oct
Senja Senja
1-0
Frigg Frigg
SF Grei SF Grei
1-5
Fløya Fløya
Sortland Sortland
1-1
Melbo IL Melbo IL
FC Lyn Oslo FC Lyn Oslo
4-2
Harstad Harstad
Korsvoll IL Korsvoll IL
2-4
Skjervøy Skjervøy
Finnsnes Finnsnes
1-1
Skarp Skarp
Junkeren Junkeren
4-4
Stålkameratene Stålkameratene
Team / Points
1 Senja SEN 58
2 Frigg FRI 55
3 FC Lyn Oslo LYN 53
4 Fløya FLO 47
5 Junkeren IKJ 46
6 Harstad HAR 42
7 SF Grei SGR 40
 
8 Finnsnes FIN 34
9 Skjervøy SIK 29
10 Melbo IL MIL 28
11 Skarp IFS 27
12 Korsvoll IL KOL 22
13 Stålkameratene SIL 16
14 Sortland SOI 13
ue - ISO Country Code UCL Group 5 »
Wed 12 Dec
21:00
Ajax
21:00
Bayern München
Wed 12 Dec
21:00
Benfica
21:00
AEK Athens
ue - ISO Country Code UCL Group 6 »
ue - ISO Country Code UCL Group 7 »
Wed 12 Dec
18:55
Real Madrid
18:55
CSKA Moskva
Wed 12 Dec
18:55
Viktoria Plzeň
18:55
Roma
ue - ISO Country Code UCL Group 8 »
Wed 12 Dec
21:00
Young Boys
21:00
Juventus
Wed 12 Dec
21:00
Valencia
21:00
Man. Utd
wo - ISO Country Code FIFA Club World Cup »
Wed 12 Dec
16:30
Al Ain
16:30
Team Wellington
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Group 5 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Group 6 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Group 7 »
ue - ISO Country Code Uefa Youth League Group 8 »
ar - ISO Country Code Primera B Nacional »
Wed 12 Dec
01:05
Dep. Santamarina
01:05
Sarmiento
it - ISO Country Code Lega Pro Group 1 »
Wed 12 Dec
20:30
Alessandria
20:30
Novara Calcio
Wed 12 Dec
14:30
Gozzano
14:30
Carrarese
Wed 12 Dec
18:30
Olbia Calcio
18:30
Juventus Sub 23
Wed 12 Dec
20:30
Pisa
20:30
Arzachena
Wed 12 Dec
19:30
Pistoiese
19:30
Pontedera
Wed 12 Dec
18:30
Pro Piacenza
18:30
AC Arezzo
Wed 12 Dec
18:30
Siena
18:30
Albissola
Wed 12 Dec
14:30
Virtus Entella
14:30
Pro Patria
it - ISO Country Code Lega Pro Group 2 »
it - ISO Country Code Lega Pro Group 3 »
Wed 12 Dec
20:30
Catania
20:30
Virtus Francavilla
Wed 12 Dec
14:30
Catanzaro
14:30
Viterbese
Wed 12 Dec
14:30
Juve Stabia
14:30
Sicula Leonzio
Wed 12 Dec
20:30
MonoPoli
20:30
US Vibonese Calcio
Wed 12 Dec
16:30
Paganese
16:30
Matera
Wed 12 Dec
18:30
Potenza Calcio
18:30
Trapani
Wed 12 Dec
18:30
Reggina
18:30
SS Cavese 1919
Wed 12 Dec
20:30
Rende
20:30
Rieti
Wed 12 Dec
14:30
Siracusa
14:30
Casertana
za - ISO Country Code South African First Division »
it - ISO Country Code Serie D Group 1 »
Wed 12 Dec
14:30
Arconatese
14:30
Ligorna
Wed 12 Dec
14:30
Borgaro Nobis
14:30
Casale
Wed 12 Dec
14:30
Chieri
14:30
Lavagnese
Wed 12 Dec
14:30
Bustese Milano Ci.
14:30
Bra
Wed 12 Dec
14:30
Pro Dronero
14:30
Folgore Caratese
Wed 12 Dec
14:30
Savona
14:30
Fezzanese
Wed 12 Dec
14:30
Sestri Levante
14:30
Lecco
Wed 12 Dec
14:30
Stresa
14:30
Borgosesia
Wed 12 Dec
14:30
Sanremo
14:30
Inveruno
it - ISO Country Code Serie D Group 2 »
Wed 12 Dec
14:30
Ambrosiana
14:30
Virtus Bergamo
Wed 12 Dec
14:30
Ciserano
14:30
Scanzorosciate
Wed 12 Dec
14:30
Como
14:30
Villafranca
Wed 12 Dec
14:30
Legnago Salus
14:30
Darfo Boario
Wed 12 Dec
14:30
Mantova
14:30
Caravaggio
Wed 12 Dec
14:30
Olginatese
14:30
Caronnese
Wed 12 Dec
14:30
Pontisola
14:30
Seregno
Wed 12 Dec
14:30
Pro Sesto
14:30
Rezzato
Wed 12 Dec
14:30
Villa d'Almè
14:30
Sondrio
it - ISO Country Code Serie D Group 3 »
Wed 12 Dec
14:30
Belluno
14:30
Sandonà
Wed 12 Dec
14:30
Adriese
14:30
Union Feltre
Wed 12 Dec
14:30
Arzignano
14:30
Delta Porto Tolle
Wed 12 Dec
14:30
Montebelluna
14:30
Cjarlins Muzane
Wed 12 Dec
14:30
Campodarsego
14:30
Cartigliano
Wed 12 Dec
14:30
Clodiense
14:30
Este
Wed 12 Dec
14:30
Levico
14:30
Chions
Wed 12 Dec
14:30
St. Georgen
14:30
Virtus Don Bosco
Wed 12 Dec
14:30
Tamai
14:30
Trento
it - ISO Country Code Serie D Group 4 »
Wed 12 Dec
14:30
Adrense
14:30
Modena
Wed 12 Dec
14:30
Axys Zola
14:30
Fanfulla
Wed 12 Dec
14:30
Pol. Ciliverghe
14:30
Reggiana
Wed 12 Dec
14:30
Lentigione
14:30
Pavia
Wed 12 Dec
14:30
Mezzolara
14:30
Classe
Wed 12 Dec
14:30
OltrepòVoghera
14:30
Crema
Wed 12 Dec
14:30
Pergolettese
14:30
Calvina
Wed 12 Dec
14:30
San Marino Calcio
14:30
Sasso Marconi
Wed 12 Dec
14:30
Vigor Carpaneto
14:30
Fiorenzuola
it - ISO Country Code Serie D Group 5 »
Wed 12 Dec
14:30
Aglianese
14:30
Seravezza
Wed 12 Dec
14:30
Bastia
14:30
Montevarchi Calcio
Wed 12 Dec
14:30
Scandicci
14:30
Gavorrano
Wed 12 Dec
14:30
Massese
14:30
Ghivizzano Borgo
Wed 12 Dec
14:30
Pianese
14:30
Viareggio
Wed 12 Dec
14:30
Prato
14:30
Cannara
Wed 12 Dec
14:30
Real Forte Querce.
14:30
Sinalunghese
Wed 12 Dec
14:30
Donato Tavarnelle
14:30
Sangimignanosport
Wed 12 Dec
14:30
Sangiovannese
14:30
Tuttocuoio
Wed 12 Dec
14:30
Sporting Trestina
14:30
Ponsacco
it - ISO Country Code Serie D Group 6 »
Wed 12 Dec
14:30
Città Campobasso
14:30
Avezzano
Wed 12 Dec
14:30
Isernia
14:30
Sammaurese
Wed 12 Dec
14:30
Jesina
14:30
Francavilla
Wed 12 Dec
14:30
Montegiorgio
14:30
Real Giulianova
Wed 12 Dec
14:30
Pineto
14:30
Olympia Agnonese
Wed 12 Dec
14:30
Cesena
14:30
San Nicolò
Wed 12 Dec
14:30
Recanatese
14:30
Sangiustese
Wed 12 Dec
14:30
Santarcangelo
14:30
Forli
Wed 12 Dec
14:30
Savignanese
14:30
Matelica Calcio
Wed 12 Dec
14:30
Vastese
14:30
Castelfidardo Calcio
it - ISO Country Code Serie D Group 7 »
Wed 12 Dec
14:30
Nuova Monterosi
14:30
Aprilia
Wed 12 Dec
14:30
Latte Dolce
14:30
Vis Artena
Wed 12 Dec
14:30
Atletico
14:30
Budoni

Follow BeSoccer on Facebook