1

All leagues and competitions in Mauritania

Ligue 1 Mauritania
Mon 14 May
ASC Police
1-1
Nouakchott King
Tue 15 May
Nouadhibou
3-0
Tevragh-Zeïne
Garde Nationale
0-1
Kaédi
SNIM
2-0
AJ Riadh
Deuz
4-0
Tidjikja
Ksar
1-1
Zouérate Kédia
Sat 02 Jun
Concorde
01:00
Teïssir d'Atar
Team / Points
1 Nouadhibou NOU 59
2 Zouérate Kédia ZOU 48
3 Tidjikja TID 47
4 Tevragh-Zeïne TEV 46
5 Concorde CON 45
6 SNIM SNI 34
7 Nouakchott King ZEM 34
 
8 Garde Nationale GDN 33
9 Deuz DEU 31
10 Kaédi KFC 28
11 Ksar KSA 26
12 AJ Riadh AJR 25
13 ASC Police POL 25
14 Teïssir d'Atar TDA 13
UCL »
Sat 26 May
20:45
Real Madrid
20:45
Liverpool
International Friendly »
Sat 26 May
13:35
China
13:35
Myanmar
Brazilian Serie A »
Championship »
Sat 26 May
18:00
Aston Villa
18:00
Fulham
Copa Argentina »
Sat 26 May
18:10
Arsenal Sarandí
18:10
Cipolletti
MLS »
Sat 26 May
02:55 Playing 45'
Houston Dynamo
1 - 1
New York City
Sat 26 May
23:00
Seattle Sounders
23:00
Real Salt Lake
Sat 26 May
23:30
Vancouver
23:30
New England Revolution
Sat 26 May
05:00
LA Galaxy
05:00
San Jose Earthquakes
Sat 26 May
02:00 Playing 83'
Toronto FC
0 - 1
FC Dallas
Swedish Allsvenskan »
Sat 26 May
16:00
AIK Solna
16:00
Norrköping
Sat 26 May
18:00
Östersunds FK
18:00
Häcken
Czech First Division »
Sat 26 May
16:00
Bohemians 1905
16:00
Sparta Praha
Sat 26 May
16:00
FK Dukla Praha
16:00
Viktoria Plzeň
Sat 26 May
16:00
Jablonec
16:00
Slovácko
Sat 26 May
16:00
Vysocina Jihlava
16:00
Karviná
Sat 26 May
16:00
Baník Ostrava
16:00
Zbrojovka Brno
Sat 26 May
16:00
Sigma Olomouc
16:00
Mladá Boleslav
Sat 26 May
16:00
Teplice
16:00
Slavia Praha
Sat 26 May
16:00
Zlin
16:00
Slovan Liberec
Romanian Liga I Group 3 »
Sat 26 May
16:30
Voluntari
16:30
Concordia Chiajna
Tercera Playoffs »
Sat 26 May
18:15
AD Ceuta FC
18:15
Felanitx
Sat 26 May
18:00
San Juan
18:00
RSD Alcalá
Sat 26 May
17:30
Mensajero
17:30
At. Sanluqueño
Sat 26 May
17:30
Náxara
17:30
L´Hospitalet
Sat 26 May
18:00
Plasencia
18:00
Burladés
Apertura Uruguay Group 2 »
Sat 26 May
20:00
Racing Montevideo
20:00
Rampla Juniors
Sat 26 May
20:00
Fénix
20:00
Danubio
Segunda B Play-Offs »
Sat 26 May
19:00
Coruxo
19:00
Mérida AD
Norwegian Eliteserien »
Segunda B Play-Offs »
Sat 26 May
18:00
Sporting B
18:00
Cornellà
Sat 26 May
18:50
Villarreal B
18:50
Bilbao Ath.
Sat 26 May
17:00
Deportivo Fabril
17:00
Extremadura UD
Sat 26 May
17:30
Elche
17:30
Real Murcia
Sat 26 May
17:00
R. Sociedad B
17:00
Fuenlabrada
Série B Brazil »
Sat 26 May
21:30
São Bento
21:30
EC Juventude
Sat 26 May
21:30
Brasil de Pelotas
21:30
Londrina
Sat 26 May
00:15 finished
Avaí
3 - 1
Paysandu Belém INFO
Sat 26 May
21:30
Goiás EC
21:30
Boa EC
Sat 26 May
00:15 finished
Atlético GO
2 - 2
Oeste INFO
Sat 26 May
02:30 Playing 64'
Coritiba FBC
1 - 0
Vila Nova
Lega Pro Group 5 »
Sat 26 May
17:00
Paganese
17:00
Fondi
Sat 26 May
18:00
Santarcangelo
18:00
Vicenza
Sat 26 May
18:00
Gavorrano
18:00
Cuneo
SuperCoppa Lega »
Sat 26 May
18:00
Lecce
18:00
Calcio Padova 1910
Apertura Bolivia Group 2 »
Sat 26 May
23:15
Real Potosí
23:15
Royal Pari
Emperor Cup »
Soccer League »
Sat 26 May
01:00 finished
Serbian White Eag.
1 - 1
Vorkuta INFO
Sat 26 May
03:00
CSC Mississauga
03:00
Brantford Galaxy
Finnish Veikkausliiga »
Sat 26 May
14:00
Ilves
14:00
TPS Turku
Sat 26 May
14:00
KuPS Kuopio
14:00
PS Kemi
Sat 26 May
14:00
Seinäjoen JK
14:00
IFK Mariehamn
Sat 26 May
14:00
Inter Turku
14:00
RoPS Rovaniemi
Sat 26 May
14:00
HJK Helsinki
14:00
FC Honka Espoo
Sat 26 May
14:00
FC Lahti
14:00
VPS Vaasa
League One »
Premier League »
Sat 26 May
16:30
Minsk
16:30
Tarpeda
Superettan »
Sat 26 May
16:00
IK Brage
16:00
Örgryte
Serie D Italia - Play Offs Ascenso »
Topklasse Group 1 »
Sat 26 May
14:30
ODIN .59
14:30
Jong Twente
Sat 26 May
14:30
Scheveningen
14:30
Volendam II
Sat 26 May
14:30
Harkemase Boys
14:30
ASWH
Sat 26 May
14:30
Capelle
14:30
Spijkenisse
Sat 26 May
14:30
Groningen II
14:30
ONS Sneek
Sat 26 May
14:30
Spakenburg
14:30
Almere City II
Sat 26 May
14:30
DVS .33
14:30
VVOG
Sat 26 May
14:30
Quick Boys
14:30
ACV
Sat 26 May
14:30
Magreb 90
14:30
DOVO
Série C Brazil Group 2 »
Sat 26 May
21:00
Bragantino
21:00
Luverdense
Sat 26 May
20:30
Tombense
20:30
Volta Redonda
Sat 26 May
22:00
Cuiabá
22:00
Ypiranga FC
Transición Segunda Uruguay »
Liga II »
Torneo Transición Segunda Chile »
Cup Moldova »
Sat 26 May
16:00
Intersport
16:00
Soroca
Sat 26 May
16:00
CF Riscani
16:00
FC Edinet
Sat 26 May
16:00
CSF Cricova
16:00
Floreşti
Sat 26 May
16:00
Bogzesti
16:00
Ungheni
Sat 26 May
16:00
Rezina
16:00
Iskra
Sat 26 May
16:00
CS Sparta II
16:00
Olimp Comrat
Sat 26 May
16:00
Maiak Chirsova
16:00
Fortuna Pleseni
Cookies use: We use our own and third party "cookies" to improve our services, develop statistical analysis, analyse browsing habits and create interest groups. This allows us to customise the content we offer and show related advertising to your preferences. We also share this browsing analysis and interest groups with third parties. To continue browsing, please accept its use. More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook