noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Serie A
Mon 22 Jun
Fiorentina Fiorentina
19:30
Brescia Brescia
Lecce Lecce
19:30
Milan Milan
Bologna Bologna
21:45
Juventus Juventus
Tue 23 Jun
Hellas Verona Hellas Verona
19:30
Napoli Napoli
SPAL SPAL
19:30
Cagliari Cagliari
Torino Torino
21:45
Udinese Udinese
Genoa Genoa
21:45
Parma Parma
Wed 24 Jun
Inter Inter
19:30
Sassuolo Sassuolo
Atalanta Atalanta
21:45
Lazio Lazio
Roma Roma
21:45
Sampdoria Sampdoria
Team / Points
1 Juventus JUV 63
2 Lazio LAZ 62
3 Inter INT 54
4 Atalanta ATL 48
5 Roma ROM 45
6 Napoli NAP 39
7 Milan ACM 36
8 Hellas Verona HLL 35
9 Parma PAR 35
10 Bologna BOL 34
 
11 Sassuolo SAS 32
12 Cagliari CAG 32
13 Fiorentina FIO 30
14 Udinese UDI 28
15 Torino TOR 27
16 Sampdoria SAM 26
17 Genoa GEN 25
18 Lecce LEC 25
19 SPAL POL 18
20 Brescia BRE 16
Serie B
Sat 07 Mar
Cittadella Cittadella
0-2
Pordenone Pordenone
Frosinone Frosinone
0-2
Cremonese Cremonese
Venezia Venezia
1-3
Crotone Crotone
Perugia Perugia
1-0
Salernitana Salernitana
Empoli Empoli
1-1
Trapani Trapani
Pisa Pisa
1-0
Livorno Livorno
Sun 08 Mar
Virtus Entella Virtus Entella
3-0
Ascoli Ascoli
Juve Stabia Juve Stabia
3-1
Spezia Spezia
Benevento Benevento
4-0
Pescara Pescara
Mon 09 Mar
Chievo Chievo
2-0
Nuova Cosenza Nuova Cosenza
Team / Points
1 Benevento BEN 69
2 Crotone CRO 49
3 Frosinone FRO 47
4 Pordenone POR 45
5 Spezia SPE 44
6 Cittadella CTT 43
7 Salernitana SAL 42
8 Chievo CHI 41
9 Empoli EMP 40
10 Virtus Entella ACD 38
 
11 Pisa PIS 36
12 Perugia PRG 36
13 Juve Stabia JUS 36
14 Pescara PES 35
15 Ascoli ASC 32
16 Venezia VNZ 32
17 Cremonese USC 30
18 Trapani TRA 25
19 Nuova Cosenza NUO 24
20 Livorno LIV 18
Group 1
Sat 22 Feb
Carrarese Carrarese
3-0
Gozzano Gozzano
Renate Renate
1-2
Pergolettese Pergolettese
AC Monza AC Monza
1-1
AC Arezzo AC Arezzo
Siena Siena
1-1
AlbinoLeffe AlbinoLeffe
Sun 23 Feb
Pontedera Pontedera
0-1
Alessandria Alessandria
Juventus Sub 23 Juventus Sub 23
1-0
Pianese Pianese
Olbia Calcio Olbia Calcio
1-0
Pistoiese Pistoiese
Wed 11 Mar
Lecco Lecco
15:00
Pro Patria Pro Patria
Giana Erminio Giana Erminio
17:30
Como Como
Pro Vercelli Pro Vercelli
18:30
Novara Calcio Novara Calcio
Team / Points
1 AC Monza ASS 61
2 Carrarese CAR 45
3 Renate REN 43
4 Pontedera PON 42
5 Siena SIE 40
6 Alessandria USA 40
7 AlbinoLeffe ABN 39
8 Novara Calcio NOV 38
9 AC Arezzo PEN 37
10 Juventus Sub 23 JS2 36
 
11 Pistoiese PIS 33
12 Como COM 32
13 Pro Patria PRO 32
14 Pro Vercelli LEO 31
15 Lecco LEC 28
16 Pergolettese PER 27
17 Giana Erminio GER 26
18 Olbia Calcio OLB 25
19 Pianese PIA 24
20 Gozzano GOZ 22
Group 2
Sat 22 Feb
Virtus Verona Virtus Verona
0-0
Rimini Rimini
Modena Modena
1-0
Sudtirol Sudtirol
Fermana Fermana
1-1
Vis Pesaro Vis Pesaro
Fano Fano
2-0
Imolese Imolese
Sun 23 Feb
Cesena Cesena
1-3
Vicenza Vicenza
AS Gubbio 1910 AS Gubbio 1910
0-0
Reggiana Reggiana
Ravenna Calcio Ravenna Calcio
0-1
Triestina Triestina
Wed 11 Mar
Arzignano Valchiampo Arzignano
15:00
Padova Padova
Piacenza Piacenza
15:00
SS Sambenedettese Calcio Sambenedettese
Feralpisalò Feralpisalò
20:45
Carpi Carpi
Team / Points
1 Vicenza VIC 61
2 Reggiana REG 55
3 Carpi CAR 53
4 Sudtirol FCS 48
5 Feralpisalò FER 44
6 Padova PAD 44
7 Piacenza PIA 41
8 Modena MOD 40
9 Triestina TRI 40
10 Fermana FER 33
 
11 SS Sambenedettese Calcio SSS 33
12 Virtus Verona VIR 32
13 Cesena CES 30
14 AS Gubbio 1910 ASG 28
15 Vis Pesaro VIS 28
16 Ravenna Calcio RAV 27
17 Imolese IMO 23
18 Arzignano Valchiampo UAR 22
19 Fano FAN 21
20 Rimini RIM 21
Group 3
Sat 07 Mar
US Vibonese Calcio Vibonese Calcio
1-1
Paganese Paganese
Sun 08 Mar
MonoPoli MonoPoli
0-1
Casertana Casertana
Bisceglie Bisceglie
0-1
Catania Catania
Picerno Picerno
0-2
Reggina Reggina
Avellino Avellino
2-0
Ternana Calcio Ternana Calcio
Sicula Leonzio Sicula Leonzio
1-0
Rende Rende
Viterbese Viterbese
0-1
Rieti Rieti
Teramo Teramo
0-1
Virtus Francavilla Virtus Francavilla
Mon 09 Mar
Cavese 1919 Cavese 1919
0-0
Potenza Calcio Potenza Calcio
Catanzaro Catanzaro
1-1
SSC Bari SSC Bari
Team / Points
1 Reggina REG 69
2 SSC Bari BAR 60
3 MonoPoli MON 57
4 Potenza Calcio RPO 56
5 Ternana Calcio TER 51
6 Catania CAT 47
7 Catanzaro FCC 43
8 Teramo TER 41
9 Virtus Francavilla FRA 40
10 Avellino AVE 40
 
11 US Vibonese Calcio USV 39
12 Viterbese VIT 39
13 Cavese 1919 CAV 38
14 Casertana CAS 38
15 Paganese PAG 36
16 Picerno PIC 32
17 Sicula Leonzio SIC 29
18 Bisceglie BIS 20
19 Rende REN 18
20 Rieti RIE 15
Group 1
Sat 22 Feb
Borgosesia Borgosesia
1-0
Sanremo Sanremo
Sun 23 Feb
Ghivizzano Borgo Ghivizzano Borgo
2-0
Chieri Chieri
Real Forte Querceta Real Forte Querce.
0-0
Casale Casale
AS Lucchese Libertas 1905 Lucchese Libertas
1-0
Ligorna Ligorna
Vado FC Vado FC
0-3
Prato Prato
AS Bra AS Bra
0-1
Savona Savona
Fezzanese Fezzanese
0-1
Seravezza Seravezza
Lavagnese Lavagnese
2-0
Fossano Calcio Fossano Calcio
Wed 11 Mar
Caronnese Caronnese
14:30
Verbania Verbania
Team / Points
1 AS Lucchese Libertas 1905 ASL 48
2 Prato ACP 47
3 Seravezza SER 43
4 Casale CAS 43
5 Caronnese CAR 42
6 Savona SAV 36
7 Real Forte Querceta USR 36
8 Borgosesia BOR 35
9 Sanremo SAN 33
 
10 Chieri CHI 33
11 Fossano Calcio FOS 32
12 Lavagnese LAV 27
13 AS Bra ASD 26
14 Ghivizzano Borgo GHI 26
15 Fezzanese FEZ 26
16 Vado FC VFC 24
17 Verbania VER 23
18 Ligorna LIG 22
Group 3
Sat 22 Feb
Ambrosiana Ambrosiana
1-0
Cartigliano Cartigliano
Sun 23 Feb
San Luigi San Luigi
3-1
Chions Chions
Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane
1-0
Legnago Salus Legnago Salus
Wed 11 Mar
Clodiense Clodiense
14:30
Adriese Adriese
Vigasio Vigasio
14:30
Belluno Belluno
Tamai Tamai
14:30
Caldiero Terme Caldiero Terme
Union Feltre Union Feltre
14:30
Montebelluna Montebelluna
Luparense San Paolo Luparense Paolo
14:30
Campodarsego Campodarsego
AC Este AC Este
14:30
Mestre Mestre
Delta Porto Tolle Delta Porto Tolle
14:30
Villafranca Villafranca
Team / Points
1 Campodarsego CAM 54
2 Legnago Salus LEG 49
3 Ambrosiana GSD 48
4 Clodiense CLO 47
5 Mestre MES 45
6 Adriese SDA 44
7 Union Feltre UNI 44
8 Cartigliano CAR 42
9 Cjarlins Muzane CJA 42
10 Luparense San Paolo SAN 37
 
11 Caldiero Terme CAL 37
12 AC Este ACE 36
13 Chions CHI 35
14 Belluno BEL 34
15 Delta Porto Tolle DEL 31
16 Montebelluna MON 30
17 Vigasio VIG 30
18 Tamai TAM 22
19 San Luigi LUI 21
20 Villafranca VIL 17
Group 4
Sun 23 Feb
Correggese Correggese
0-1
Calvina Calvina
Alfonsine FC 1921 Alfonsine FC 1921
0-1
Pol. Ciliverghe Pol. Ciliverghe
Savignanese Savignanese
1-1
Sammaurese Sammaurese
Mezzolara Mezzolara
2-2
Sasso Marconi Sasso Marconi
Wed 11 Mar
Mantova Mantova
14:30
Fanfulla Fanfulla
Crema Crema
14:30
Forli Forli
Fiorenzuola Fiorenzuola
14:30
Lentigione Lentigione
Breno Futura Breno Futura
14:30
Franciacorta Franciacorta
Progresso Progresso
14:30
Vigor Carpaneto Vigor Carpaneto
Team / Points
1 Mantova MAN 51
2 Fiorenzuola FIO 44
3 Correggese COR 41
4 Calvina CAL 41
5 Lentigione LEN 40
6 Fanfulla FAN 40
7 Mezzolara MEZ 36
8 Forli FOR 32
9 Franciacorta ADR 31
 
10 Breno Futura BRE 30
11 Sasso Marconi ASD 29
12 Vigor Carpaneto USD 29
13 Progresso PRO 29
14 Sammaurese SAM 26
15 Crema CRE 25
16 Pol. Ciliverghe PSM 25
17 Alfonsine FC 1921 ALF 22
18 Savignanese SAV 21
de - ISO Country Code Bundesliga »
pt - ISO Country Code Primeira Liga »
de - ISO Country Code 2. Liga »
Fri 05 Jun
18:30
VfL Bochum
18:30
FC St. Pauli
Fri 05 Jun
18:30
Greuther Fürth
18:30
Sandhausen
hr - ISO Country Code 1. HNL »
Fri 05 Jun
20:00
Hajduk Split
20:00
Inter Zapresic
pl - ISO Country Code Ekstraklasa »
by - ISO Country Code Premier League »
Fri 05 Jun
18:00
Smolevichy
18:00
FK Gorodeya
rs - ISO Country Code Super Liga »
bg - ISO Country Code A PFG »
Fri 05 Jun
17:45
Lokomotiv Plovdiv
17:45
Etar
Fri 05 Jun
20:00
Levski Sofia
20:00
Ludogorets
at - ISO Country Code 1. Liga »
Fri 05 Jun
20:25
Ried
20:25
SV Lafnitz
Fri 05 Jun
18:30
Floridsdorfer AC
18:30
Vorwarts Steyr
Fri 05 Jun
18:30
Austria Wien II
18:30
Blau-Weiß Linz
Fri 05 Jun
18:30
Horn
18:30
Liefering
Fri 05 Jun
18:30
Dornbirn
18:30
Amstetten
kr - ISO Country Code K-League Classic »
Fri 05 Jun
12:30
Incheon United
12:30
Gangwon FC
si - ISO Country Code Slovenian National League »
Fri 05 Jun
19:00
Aluminij
19:00
Mura
Fri 05 Jun
21:00
Celje
21:00
Rudar Velenje
hu - ISO Country Code NB I »
is - ISO Country Code Icelandic Cup »
Fri 05 Jun
21:15
ÍR Reykjavík
21:15
KA Akureyri
Fri 05 Jun
21:15
Selfoss
21:15
Snæfell
Fri 05 Jun
22:00
Blix
22:00
UMF Njardvík
xk - ISO Country Code Super League Kosovo »
Fri 05 Jun
16:00
Llapi Podujevë
16:00
Dukagjini
de - ISO Country Code 3. Liga »
Fri 05 Jun
19:00
Magdeburg
19:00
KFC Uerdingen 05
by - ISO Country Code Liga Reservas Bielorrusia »
dk - ISO Country Code 1st Division »
Fri 05 Jun
20:00
Fredericia
20:00
Vejle BK
Fri 05 Jun
17:30
Kolding IF
17:30
Viborg FF
Fri 05 Jun
19:00
Skive
19:00
Vendsyssel
lt - ISO Country Code 1. Lyga »
Fri 05 Jun
16:30
Nevezis
16:30
Žalgiris 2
Fri 05 Jun
17:00
Dziugas Telsiai
17:00
Panevėžys II
Fri 05 Jun
18:00
FK Siauliai
18:00
Riteriai II
Fri 05 Jun
18:00
Vilniaus Vytis
18:00
Kauno Žalgiris II
pl - ISO Country Code I Liga »
rs - ISO Country Code Serbia Second Division »
vn - ISO Country Code Vietnam League »
Fri 05 Jun
12:00
Hai Phong
12:00
Ho Chí Minh
Fri 05 Jun
14:00
Sai Gon
14:00
Binh Duong
Fri 05 Jun
13:00
Nam Dinh
13:00
Viettel
vn - ISO Country Code Vietnam Second Division »
Fri 05 Jun
12:00
Pho Hien
12:00
Bình Phước
Fri 05 Jun
10:30 Half-Time
Dong Thap
2 - 3
Can Tho
cr - ISO Country Code Torneo de Verano »
Fri 05 Jun
03:00 finished
Guadalupe
3 - 0
LD Alajuelense INFO
es - ISO Country Code Friendly »
Fri 05 Jun
17:00
Ekenäs IF
17:00
Inter Turku
Fri 05 Jun
14:00
KTP Kotkan
14:00
PEPO
Fri 05 Jun
14:00
Valerenga IF Oslo
14:00
Jerv
Fri 05 Jun
17:30
Kromeriz
17:30
Brumov
Fri 05 Jun
10:00 Playing 72'
Beijing Guoan
3 - 0
Tianjin Teda
wo - ISO Country Code International Friendly »
Fri 05 Jun
19:30 Postponed
España
19:30
Portugal
n2 - ISO Country Code CONCACAF Nations League »
Fri 05 Jun
04:00 Postponed
México
04:00
Costa Rica
Fri 05 Jun
01:30 Postponed
Honduras
01:30
Estados Unidos
se - ISO Country Code Superettan »
Fri 05 Jun
19:00 Postponed
GAIS
19:00
Osters IF
ie - ISO Country Code Premier League »
Fri 05 Jun
20:45
Derry City
20:45
Finn Harps
Fri 05 Jun
20:45 Postponed
Shelbourne
20:45
Dundalk
Fri 05 Jun
20:45 Postponed
Waterford United
20:45
Bohemian FC
Fri 05 Jun
21:00 Postponed
Shamrock Rovers
21:00
Cork City
fi - ISO Country Code Ykkonen »
Fri 05 Jun
17:30 Postponed
Mikkelin
17:30
KPV
se - ISO Country Code Division 2 Sweden Group 1 »
Fri 05 Jun
19:00 Postponed
Grebbestad
19:00
Vänersborgs FK
Fri 05 Jun
19:00 Postponed
Ahlafors
19:00
IK Oddevold
se - ISO Country Code Division 2 Sweden Group 2 »
Fri 05 Jun
Postponed
Hässleholms IF
-
Asarum
Fri 05 Jun
19:00 Postponed
Nosaby
19:00
Bromölla

Follow BeSoccer on Facebook