noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
0

All leagues and competitions in Grenada

There are no competitions to display. Here you will find the main competitions that are still in play.

Bundesliga
Tue 26 May
B. Dortmund B. Dortmund
0-1
Bayern München Bayern München
B. Leverkusen B. Leverkusen
1-4
Wolfsburg Wolfsburg
Eintracht Frankfurt Eintracht
3-3
SC Freiburg SC Freiburg
Werder Bremen Werder Bremen
0-0
B. Monchengladbach Monchengladbach
Wed 27 May
RB Leipzig RB Leipzig
2-2
Hertha BSC Hertha BSC
FC Augsburg FC Augsburg
0-0
Paderborn Paderborn
Fortuna Düsseldorf Fortuna
2-1
Schalke 04 Schalke 04
Hoffenheim Hoffenheim
3-1
Köln Köln
Union Berlin Union Berlin
1-1
Mainz 05 Mainz 05
Team / Points
1 Bayern München BYM 64
2 B. Dortmund BVB 57
3 RB Leipzig RBL 55
4 B. Monchengladbach MON 53
5 B. Leverkusen LEV 53
6 Wolfsburg WOL 42
7 Hoffenheim HOF 39
8 SC Freiburg SCF 38
9 Schalke 04 S04 37
 
10 Hertha BSC HER 35
11 Köln KOL 34
12 FC Augsburg AUG 31
13 Union Berlin FCU 31
14 Eintracht Frankfurt EIN 29
15 Mainz 05 M05 28
16 Fortuna Düsseldorf F95 27
17 Werder Bremen BRE 22
18 Paderborn PAD 19
Danish Superliga
Fri 29 May
Silkeborg IF Silkeborg IF
19:00
Nordsjaelland Nordsjaelland
Sun 31 May
Esbjerg Esbjerg
18:00
Aalborg BK Aalborg BK
Mon 01 Jun
Randers Randers
14:00
Hobro Hobro
Midtjylland Midtjylland
16:00
AC Horsens AC Horsens
Lyngby BK Lyngby BK
18:00
Kobenhavn Kobenhavn
AGF Aarhus AGF Aarhus
20:00
Odense BK Odense BK
Tue 02 Jun
Brøndby IF Brøndby IF
19:00
SonderjyskE SonderjyskE
Team / Points
1 Midtjylland MID 62
2 Kobenhavn FCK 50
3 AGF Aarhus AGF 40
4 Brøndby IF BIF 39
5 Nordsjaelland FCN 38
6 Aalborg BK JIM 37
7 Randers RAN 34
 
8 Lyngby BK LYN 31
9 Odense BK ODE 30
10 AC Horsens HOR 28
11 SonderjyskE SON 26
12 Hobro HOB 19
13 Esbjerg ESB 17
14 Silkeborg IF SIF 15
Czech First Division
Tue 26 May
Slovácko Slovácko
0-0
Sigma Olomouc Sigma Olomouc
Jablonec Jablonec
1-0
Zlin Zlin
Pribram Pribram
0-0
Baník Ostrava Baník Ostrava
Mladá Boleslav Mladá Boleslav
0-1
Slavia Praha Slavia Praha
Wed 27 May
Bohemians 1905 Bohemians 1905
4-0
Teplice Teplice
SFC Opava SFC Opava
0-0
Karviná Karviná
České Budějovice České
0-1
Slovan Liberec Slovan Liberec
Sparta Praha Sparta Praha
1-2
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
Team / Points
1 Slavia Praha SLP 61
2 Viktoria Plzeň VKP 53
3 Jablonec JAB 43
4 Slovan Liberec SLI 39
5 Baník Ostrava BAN 39
6 Slovácko SLO 38
7 Mladá Boleslav MBO 37
8 České Budějovice ESK 36
 
9 Sparta Praha SPA 35
10 Sigma Olomouc SIG 33
11 Bohemians 1905 BOH 30
12 Teplice TEP 27
13 Karviná KAR 24
14 Zlin ZLI 22
15 SFC Opava OPA 18
16 Pribram PRI 15
2. Liga
Fri 22 May
Heidenheim Heidenheim
1-0
Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
Nürnberg Nürnberg
1-1
Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
Sat 23 May
Darmstadt 98 Darmstadt 98
4-0
FC St. Pauli FC St. Pauli
Sandhausen Sandhausen
0-0
Jahn Regensburg Jahn Regensburg
VfL Osnabrück VfL Osnabrück
2-4
Hannover 96 Hannover 96
Sun 24 May
Hamburger SV Hamburger SV
0-0
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld
Holstein Kiel Holstein Kiel
3-2
Stuttgart Stuttgart
Karlsruher SC Karlsruher SC
0-0
VfL Bochum VfL Bochum
Tue 09 Jun
Dynamo Dresden Dynamo Dresden
18:30
Greuther Fürth Greuther Fürth
Team / Points
1 Arminia Bielefeld ARB 53
2 Hamburger SV HSV 46
3 Stuttgart STU 45
4 Heidenheim HEI 44
5 Darmstadt 98 DAR 39
6 Erzgebirge Aue ERZ 38
7 Holstein Kiel HOL 38
8 Greuther Fürth SGF 37
9 Hannover 96 HAN 35
 
10 Jahn Regensburg SSV 34
11 FC St. Pauli STP 33
12 VfL Bochum RTV 32
13 VfL Osnabrück OSN 30
14 Sandhausen SVS 30
15 Nürnberg FCN 30
16 Karlsruher SC KSC 28
17 Wehen Wiesbaden WEH 28
18 Dynamo Dresden SGD 24
Torneo de Verano
Wed 27 May
CS Cartaginés CS Cartaginés
4-2
Jicaral Sercoba Jicaral Sercoba
AD Grecia AD Grecia
23:00
LD Alajuelense LD Alajuelense
Thu 28 May
San Carlos San Carlos
01:30
Santos de Guápiles Santos Guápiles
Deportivo Saprissa Deportivo Saprissa
04:00
Limón Limón
U Universitarios U Universitarios
04:00
CS Herediano CS Herediano
Guadalupe Guadalupe
23:00
Pérez Zeledón Pérez Zeledón
Team / Points
1 Deportivo Saprissa SAP 39
2 LD Alajuelense LDA 35
3 CS Cartaginés CSC 28
4 CS Herediano CSH 27
5 Jicaral Sercoba ADR 26
6 Guadalupe GUA 25
 
7 San Carlos SAN 20
8 AD Grecia GRE 19
9 Santos de Guápiles SAN 17
10 Pérez Zeledón PER 16
11 Limón LFC 15
12 U Universitarios UNI 13
Faroe Islands League
Wed 27 May
TB Tvøroyri TB Tvøroyri
1-3
B36 Torshavn B36 Torshavn
NSÍ Runavík NSÍ Runavík
5-0
ÍF Fuglafjørdur ÍF Fuglafjørdur
Thu 28 May
HB Tórshavn HB Tórshavn
18:00
Víkingur Gøta Víkingur Gøta
Kí Klaksvík Kí Klaksvík
20:00
EB / Streymur EB / Streymur
Skála ÍF Skála ÍF
20:00
AB Argir AB Argir
Team / Points
1 B36 Torshavn B36 12
2 NSÍ Runavík NSI 9
3 HB Tórshavn HBT 9
4 Víkingur Gøta VIK 7
5 Kí Klaksvík KLA 6
 
6 EB / Streymur EBS 3
7 ÍF Fuglafjørdur IFF 3
8 AB Argir ARG 1
9 TB Tvøroyri TVO 0
10 Skála ÍF SKA 0
K-League Challenge
Tue 26 May
Bucheon FC 1995 Bucheon FC 1995
0-1
Jeju United Jeju United
Daejeon Citizen Daejeon Citizen
1-0
Ansan Greeners Ansan Greeners
Wed 27 May
Seoul E-Land Seoul E-Land
0-2
FC Anyang FC Anyang
Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
1-1
Chungnam Asan Chungnam Asan
Suwon FC Suwon FC
3-1
Gyeongnam Gyeongnam
Team / Points
1 Daejeon Citizen DCI 10
2 Suwon FC SUW 9
3 Bucheon FC 1995 BUC 9
4 Jeonnam Dragons CDR 6
5 Gyeongnam GYE 5
 
6 Jeju United JEJ 4
7 FC Anyang FCA 3
8 Seoul E-Land ELA 3
9 Ansan Greeners ANG 3
10 Chungnam Asan KOR 2
FNL
Mon 25 May
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
2-1
Vysocina Jihlava Vysocina Jihlava
Tue 26 May
Pardubice Pardubice
1-0
Prostějov Prostějov
Líšeň Líšeň
0-2
Vlašim Vlašim
Baník Sokolov Baník Sokolov
1-0
Slavoj Vyšehrad Slavoj Vyšehrad
Třinec Třinec
1-0
Chrudim Chrudim
Varnsdorf Varnsdorf
1-2
Hradec Králové Hradec Králové
Vitkovice Vitkovice
0-1
Viktoria Žižkov Viktoria Žižkov
Thu 28 May
Ústí nad Labem Ústí nad Labem
18:00
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
Team / Points
1 Pardubice PAR 41
2 Vysocina Jihlava VJI 35
3 Zbrojovka Brno ZBR 34
4 Hradec Králové HRA 34
5 FK Dukla Praha DUK 34
6 Viktoria Žižkov VIZ 32
7 Ústí nad Labem UST 26
8 Třinec TRI 25
 
9 Líšeň LIS 24
10 Chrudim CHR 21
11 Slavoj Vyšehrad SLA 20
12 Prostějov PRO 19
13 Vlašim FCV 17
14 Varnsdorf SLO 15
15 Vitkovice VIT 10
16 Baník Sokolov SOK 10
Costa Rica Promotion - Clausura
Sun 12 Apr
Cartagena AD Cartagena AD
-
Carmelita Carmelita
Barrio México Barrio México
-
Santa Rosa Santa Rosa
Aserrí Aserrí
-
AD Cofutpa AD Cofutpa
Municipal Liberia Municipal Liberia
-
Guanacasteca Guanacasteca
Consultants Moravia Consultants
-
Sporting San José Sporting José
Turrialba Turrialba
-
CS Uruguay Coronado Uruguay Coronado
Curridabat Curridabat
-
Puerto Golfito Puerto Golfito
Santa Ana Santa Ana
-
Escazuceña Escazuceña
Team / Points
2 Puntarenas FC PFC 22
3 Guanacasteca GUA 21
7 Barrio México BAR 18
8 Carmelita ADC 17
9 Cartagena AD CAR 16
10 AD Cofutpa COF 16
15 Aserrí ASE 11
16 Santa Rosa STR 7
17 Municipal Liberia MUN 6
 
1 Sporting San José SPO 23
4 Escazuceña ESC 21
5 CS Uruguay Coronado CSU 19
6 Consultants Moravia JAC 19
11 Santa Ana SAN 15
12 Turrialba TUR 14
13 Puerto Golfito PGF 12
14 Municipal Garabito GAR 11
18 Curridabat OSA 6
de - ISO Country Code Bundesliga »
Wed 27 May
20:30 finished
FC Augsburg
0 - 0
Paderborn INFO
Wed 27 May
20:30 finished
Fortuna
2 - 1
Schalke 04 INFO
Wed 27 May
20:30 finished
Hoffenheim
3 - 1
Köln INFO
Wed 27 May
18:30 finished
RB Leipzig
2 - 2
Hertha BSC INFO
Wed 27 May
20:30 finished
Union Berlin
1 - 1
Mainz 05 INFO
cz - ISO Country Code Czech First Division »
Wed 27 May
18:00 finished
Bohemians 1905
4 - 0
Teplice INFO
Wed 27 May
18:00 finished
SFC Opava
0 - 0
Karviná INFO
Wed 27 May
18:00 finished
České
0 - 1
Slovan Liberec INFO
Wed 27 May
20:00 finished
Sparta Praha
1 - 2
Viktoria Plzeň INFO
de - ISO Country Code 2. Liga »
Wed 27 May
18:30 finished
VfL Bochum
2 - 1
Holstein Kiel INFO
Wed 27 May
18:30 finished
Hannover 96
1 - 1
Karlsruher SC INFO
Wed 27 May
18:30 finished
FC St. Pauli
0 - 0
Heidenheim INFO
hu - ISO Country Code NB I »
Wed 27 May
20:00 finished
Újpest FC
0 - 1
Ferencvárosi INFO
cr - ISO Country Code Torneo de Verano »
Wed 27 May
04:00 finished
CS Cartaginés
4 - 2
Jicaral Sercoba INFO
Wed 27 May
23:00
AD Grecia
23:00
LD Alajuelense
fo - ISO Country Code Faroe Islands League »
Wed 27 May
20:00 finished
TB Tvøroyri
1 - 3
B36 Torshavn INFO
Wed 27 May
20:00 finished
NSÍ Runavík
5 - 0
ÍF Fuglafjørdur INFO
pl - ISO Country Code Cup Poland »
Wed 27 May
20:10 finished
Stal Mielec
1 - 3
Lech Poznań INFO
es - ISO Country Code Friendly »
Wed 27 May
17:00 finished
Beroe
0 - 0
Etar INFO
Wed 27 May
17:00 finished
LASK
0 - 0
SKN St. Polten INFO
Wed 27 May
10:00 finished
Obolon
0 - 4
Shakhtar Donetsk INFO
Wed 27 May
11:00 finished
Cherno More Varna
0 - 1
Dunav Ruse INFO
Wed 27 May
11:00 finished
ASK Bravo
1 - 1
Radomlje INFO
Wed 27 May
17:00 finished
Ludogorets
0 - 1
Cherno More Varna INFO
Wed 27 May
13:00 finished
Dinamo Kiev
2 - 0
Olimpik Donetsk INFO
Wed 27 May
17:00 finished
Austria Wien
1 - 0
Hartberg INFO
Wed 27 May
18:00 finished
Bílina
2 - 3
Krupka INFO
Wed 27 May
18:00 finished
NK Hask
5 - 0
Concordia Zagreb INFO
Wed 27 May
18:00 finished
Maribor
2 - 2
FC Koper INFO
Wed 27 May
21:00 Playing 90'
Valur Reykjavík
5 - 1
Keflavik
Wed 27 May
19:15 finished
Saue JK Laagri
5 - 5
Pohja Sakala INFO
kr - ISO Country Code K-League Challenge »
Wed 27 May
11:30 finished
Seoul E-Land
0 - 2
FC Anyang INFO
Wed 27 May
12:00 finished
Jeonnam Dragons
1 - 1
Chungnam Asan INFO
Wed 27 May
12:30 finished
Suwon FC
3 - 1
Gyeongnam INFO
cr - ISO Country Code Costa Rica Promotion - Clausura »
Wed 27 May
22:00
Escazuceña
22:00
Barrio México
tm - ISO Country Code Turkmenistan League »
Wed 27 May
15:15 finished
Aşgabat
1 - 1
Merw INFO
Wed 27 May
15:00 finished
Energetik FT
5 - 1
Nebitçi INFO
br - ISO Country Code Série B Brazil »
Wed 27 May
Postponed
América Mineiro
-
Oeste
Wed 27 May
Postponed
Avaí
-
Cuiabá
Wed 27 May
Postponed
CRB
-
Vitória
Wed 27 May
Postponed
Ponte Preta
-
CSA
Wed 27 May
Postponed
Botafogo SP
-
Figueirense
Wed 27 May
Postponed
Paraná
-
Operário PR
Wed 27 May
Postponed
Brasil de Pelotas
-
Sampaio Correa FC
Wed 27 May
Postponed
Náutico
-
EC Juventude
Wed 27 May
Postponed
Confiança
-
Cruzeiro
Wed 27 May
Postponed
Chapecoense
-
Guaraní
bo - ISO Country Code Apertura Bolivia »
Wed 27 May
21:00 Postponed
San José Oruro
21:00
Atlético Palmaflor
Wed 27 May
21:00 Postponed
Bolívar
21:00
Oriente Petrolero
Wed 27 May
21:00 Postponed
Royal Pari
21:00
Jorge Wilstermann
Wed 27 May
21:00 Postponed
Nacional Potosí
21:00
Always Ready
Wed 27 May
21:00 Postponed
Guabirá Santa Cr.
21:00
Real Potosí
Wed 27 May
21:00 Postponed
Aurora
21:00
Real Santa Cruz
Wed 27 May
21:00 Postponed
Blooming
21:00
The Strongest
fi - ISO Country Code Finnish Veikkausliiga »
Wed 27 May
17:30 Postponed
HJK Helsinki
17:30
IFK Mariehamn
Wed 27 May
17:30 Postponed
TPS Turku
17:30
FC Haka Valkeakoski
se - ISO Country Code Superettan »
Wed 27 May
19:00 Postponed
Degerfors
19:00
Jönköpings Södra
Wed 27 May
19:00 Postponed
GAIS
19:00
Trelleborgs FF
Wed 27 May
19:00 Postponed
Ljungskile
19:00
Örgryte
Wed 27 May
19:00 Postponed
GIF Sundsvall
19:00
Dalkurd FF
Wed 27 May
19:00 Postponed
Umeå
19:00
IK Brage
a1 - ISO Country Code AFC Champions Group 7 »
Wed 27 May
12:00 Postponed
FC Tokyo
12:00
Shanghai Shenhua
a1 - ISO Country Code AFC Champions Group 9 »
Wed 27 May
12:30 Postponed
Yokohama Marinos
12:30
Shanghai SIPG
ru - ISO Country Code 2. Division Group 5 »
Wed 27 May
Postponed
Sibir Novosibirsk
-
Zenit Irkutsk
Wed 27 May
Postponed
Sakhalin
-
FK Chita
us - ISO Country Code USL Pro - USA »
Wed 27 May
04:00 Postponed
Tacoma Defiance
04:00
Austin Bold
Wed 27 May
20:00 Postponed
Portland Timbers
20:00
New Mexico United
cz - ISO Country Code 3. Liga Czech Republic Group 1 »
Wed 27 May
17:00 Postponed
Frýdek-Místek
17:00
SK Hanácká
Wed 27 May
17:00 Postponed
Hlučín
17:00
Slovan Rosice
Wed 27 May
17:00 Postponed
Slovácko II
17:00
Velké Meziříčí
Wed 27 May
17:00 Postponed
Odra Petřkovice
17:00
Sigma Olomouc II
Wed 27 May
17:00 Postponed
Viktoria
17:00
Blansko
Wed 27 May
17:00 Postponed
Uherský Brod
17:00
Zlín II
Wed 27 May
17:00 Postponed
Znojmo
17:00
Dolní Benešov
Wed 27 May
17:00 Postponed
Vrchovina
17:00
Vyškov
Wed 27 May
17:00 Postponed
Uničov
17:00
Baník Ostrava II
a1 - ISO Country Code AFC Cup Group 6 »
Wed 27 May
17:00 Postponed
Altyn Asyr
17:00
Dordoi Bishkek
Wed 27 May
14:00 Postponed
Khujand
14:00
Istiqlol
a1 - ISO Country Code AFC Cup Group 7 »
Wed 27 May
13:00 Postponed
TC Sports Club
13:00
Bashundhara Kings
a1 - ISO Country Code AFC Cup Group 11 »
Wed 27 May
Postponed
Chao Pak Kei
-
Wofoo Tai Po FC
se - ISO Country Code Division 2 Sweden Group 1 »
Wed 27 May
19:00 Postponed
Lidköping
19:00
Vårgårda
us - ISO Country Code PDL USA »
Wed 27 May
01:00 Postponed
East Atlanta
01:00
Asheville City
Wed 27 May
01:00 Postponed
Tormenta II
01:00
Park City Red Wolves
Wed 27 May
01:00 Postponed
North Carolina II
01:00
Lionsbridge
Wed 27 May
01:00 Postponed
West Chester Unit.
01:00
Reading United
Wed 27 May
01:00 Postponed
Charlotte
01:00
SC United Bantams
Wed 27 May
01:30 Postponed
New York RB III
01:30
FA Euro
Wed 27 May
02:00 Postponed
Houston FC
02:00
AHFC Royals
Wed 27 May
02:00 Postponed
Texas United
02:00
Brazos Valley
Wed 27 May
22:00 Postponed
Treasure Coast Tr.
22:00
Miami City
Wed 27 May
23:00 Postponed
West Virginia All.
23:00
Tri-Cities
Wed 27 May
23:30 Postponed
Bermuda Bascome
23:30
Ogden City
fi - ISO Country Code Finland Third Division Group 3 »
Wed 27 May
17:30 Postponed
JJK Jyväskylä
17:30
Vaajakoski
sa - ISO Country Code Saudi Arabia First Division »
Wed 27 May
20:00 Postponed
Qadisiyah Khobar
20:00
Al Jeel
Wed 27 May
20:00 Postponed
Al Najoom
20:00
Ohod
Wed 27 May
20:00 Postponed
Al Jabalain
20:00
Jeddah Club
Wed 27 May
20:00 Postponed
Al Ain FC
20:00
Najran
Wed 27 May
20:00 Postponed
Al Mojzel
20:00
Al Shoalah
Wed 27 May
20:00 Postponed
Al Nahdha
20:00
Al Khaleej Saihat
Wed 27 May
20:00 Postponed
Al Ansar FC
20:00
Al-Thqba

Follow BeSoccer on Facebook