noscript image
MATCHES | Germany
de - ISO Country Code 3. Liga »
de - ISO Country Code Regionalliga Group 2 »
de - ISO Country Code Regionalliga Group 3 »
Sun 24 Mar
13:00
FSV Frankfurt
13:00
FC 08 Homburg
de - ISO Country Code Regionalliga Group 5 »
de - ISO Country Code Oberliga Group 1 »
de - ISO Country Code Oberliga Group 2 »
de - ISO Country Code Oberliga Group 3 »
Sun 24 Mar
14:00
Ammerthal
14:00
Seligenporten
de - ISO Country Code Oberliga Group 4 »
de - ISO Country Code Oberliga Group 6 »
Sun 24 Mar
14:00
Altlüdersdorf
14:00
Greifswalder
de - ISO Country Code Oberliga Group 7 »
de - ISO Country Code Oberliga Group 8 »
de - ISO Country Code Oberliga Group 9 »
de - ISO Country Code Oberliga Group 10 »
Sun 24 Mar
15:00
Germania Ratingen
15:00
Jahn Hiesfeld
Sun 24 Mar
15:00
SC Union Nettetal
15:00
Velbert
Sun 24 Mar
15:00
SF Baumberg
15:00
FSV Duisburg
Sun 24 Mar
15:00
Schwarz-Weiss
15:00
Düsseldorf-West
Sun 24 Mar
15:00
Turu 1880 Dusseld.
15:00
Hilden
Sun 24 Mar
15:00
FC Bocholt
15:00
Schonnebeck
Sun 24 Mar
15:00
Speldorf
15:00
1.FC Monheim
Sun 24 Mar
15:00
SC Velbert
15:00
Meerbusch
de - ISO Country Code Oberliga Group 11 »
Sun 24 Mar
15:00
Gutersloh
15:00
Gievenbeck
Sun 24 Mar
15:00
Erndtebrück
15:00
Westfalia Herne
Sun 24 Mar
15:00
Schermbeck
15:00
ASC 09 Dortmund
Sun 24 Mar
15:00
Siegen
15:00
Westfalia Rhynern
Sun 24 Mar
15:00
Holzwickeder
15:00
Rot Weiss Ahlen
Sun 24 Mar
15:00
Ennepetal
15:00
TuS Haltern
Sun 24 Mar
15:00
Hammer SpVg
15:00
Schalke 04 II
Sun 24 Mar
15:00
Brünninghausen
15:00
Paderborn 07 II
Sun 24 Mar
15:00
Sprockhövel
15:00
Eintracht Rheine
de - ISO Country Code Oberliga Group 13 »
Sun 24 Mar
15:00
SV Breinig
15:00
FC BW Friesdorf
Sun 24 Mar
15:00
Borussia
15:00
Hennef 05
Sun 24 Mar
15:00
Viktoria
15:00
Hürth
Sun 24 Mar
15:00 Postponed
SpVgg Frechen
15:00
Euskirchener TSC
Sun 24 Mar
15:15
SSV Merten
15:15
GFC Düren
Sun 24 Mar
15:30
Siegburger SV 04
15:30
VfL Vichttal
Sun 24 Mar
15:30
Deutz
15:30
Bergisch Gladbach
de - ISO Country Code Oberliga Group 14 »
Sun 24 Mar
14:00
Todesfelde
14:00
NTSV Strand
Sun 24 Mar
14:00
TSV Lägerdorf
14:00
Schilksee
Sun 24 Mar
15:00
SV Frisia 03
15:00
Inter Turkspor Kiel
de - ISO Country Code Landesliga Group 4 »
de - ISO Country Code Landesliga Group 5 »
Sun 24 Mar
14:00
Baiersdorfer SV
14:00
TSV Buch
de - ISO Country Code Landesliga Group 6 »
de - ISO Country Code Landesliga Group 8 »
Sun 24 Mar
14:30
SV Hemelingen
14:30
VfL Bremen
Sun 24 Mar
15:00
Grohn
15:00
FC Huchting
Sun 24 Mar
15:00
TuS Komet Arsten
15:00
TuRa Bremen
Sun 24 Mar
15:00
Union Bremen
15:00
OT Bremen
Sun 24 Mar
15:30
SG Findorff
15:30
SV Lemwerder
de - ISO Country Code Landesliga Group 9 »
de - ISO Country Code Landesliga Group 10 »
de - ISO Country Code Landesliga Group 11 »
de - ISO Country Code Landesliga Group 15 »
de - ISO Country Code Landesliga Group 16 »
Sun 24 Mar
15:00
Burgdorf
15:00
SV BE Steimbke
Sun 24 Mar
15:00
Ramlingen
15:00
Bückeburg
Bundesliga
Fri 15 Mar
B. Monchengladbach Monchengladbach
1-1
SC Freiburg SC Freiburg
Sat 16 Mar
FC Augsburg FC Augsburg
3-1
Hannover 96 Hannover 96
Schalke 04 Schalke 04
0-1
RB Leipzig RB Leipzig
Stuttgart Stuttgart
1-1
Hoffenheim Hoffenheim
Wolfsburg Wolfsburg
5-2
Fortuna Düsseldorf Fortuna
Hertha BSC Hertha BSC
2-3
B. Dortmund B. Dortmund
Sun 17 Mar
B. Leverkusen B. Leverkusen
1-3
Werder Bremen Werder Bremen
Eintracht Frankfurt Eintracht
1-0
Nürnberg Nürnberg
Bayern München Bayern München
6-0
Mainz 05 Mainz 05
Team / Points
1 Bayern München BYM 60
2 B. Dortmund BVB 60
3 RB Leipzig RBL 49
4 B. Monchengladbach MON 47
5 Eintracht Frankfurt EIN 46
6 B. Leverkusen LEV 42
7 Wolfsburg WOL 42
8 Werder Bremen BRE 39
9 Hoffenheim HOF 38
 
10 Hertha BSC HER 35
11 SC Freiburg SCF 31
12 Fortuna Düsseldorf F95 31
13 Mainz 05 M05 30
14 FC Augsburg AUG 25
15 Schalke 04 S04 23
16 Stuttgart STU 20
17 Hannover 96 HAN 14
18 Nürnberg FCN 13
2. Liga
Fri 15 Mar
Holstein Kiel Holstein Kiel
5-1
Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
Heidenheim Heidenheim
2-1
1. FC Union Berlin Union Berlin
Sat 16 Mar
Hamburger SV Hamburger SV
2-3
Darmstadt 98 Darmstadt 98
Sandhausen Sandhausen
4-0
FC St. Pauli FC St. Pauli
Dynamo Dresden Dynamo Dresden
1-1
Magdeburg Magdeburg
Sun 17 Mar
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld
3-1
VfL Bochum VfL Bochum
Paderborn Paderborn
3-1
Ingolstadt 04 Ingolstadt 04
Mon 18 Mar
Jahn Regensburg Jahn Regensburg
0-2
Greuther Fürth Greuther Fürth
Wed 10 Apr
MSV Duisburg MSV Duisburg
18:30
Köln Köln
Team / Points
1 Köln KOL 51
2 Hamburger SV HSV 50
3 1. FC Union Berlin GRA 47
4 FC St. Pauli STP 43
5 Holstein Kiel HOL 42
6 Heidenheim HEI 42
7 Paderborn PAD 41
8 Jahn Regensburg SSV 37
9 VfL Bochum BOC 34
 
10 Arminia Bielefeld ARB 34
11 Erzgebirge Aue ERZ 32
12 Darmstadt 98 DAR 32
13 Greuther Fürth SGF 32
14 Dynamo Dresden SGD 28
15 Sandhausen SVS 23
16 Magdeburg MAG 23
17 MSV Duisburg MSV 21
18 Ingolstadt 04 ING 19
Group 1
Fri 22 Mar
Buchbach Buchbach
0-3
SV Wacker Burghausen Wacker Burghausen
Memmingen Memmingen
1-1
Schweinfurt Schweinfurt
Sat 23 Mar
Augsburg II Augsburg II
2-3
Eichstätt Eichstätt
VfR Garching VfR Garching
1-1
Ingolstadt 04 II Ingolstadt 04 II
Heimstetten Heimstetten
1-2
Nürnberg II Nürnberg II
Rosenheim Rosenheim
1-1
Greuther Fürth II Greuther Fürth
Schalding-Heining Schalding-Heining
0-2
Illertissen Illertissen
Bayreuth SpVgg Bayreuth SpVgg
4-2
FC Pipinsried FC Pipinsried
Tue 09 Apr
Viktoria Aschaffenburg Viktoria
18:00
Bayern Múnich II Bayern Múnich II
Team / Points
1 Bayern Múnich II BAY 56
2 Eichstätt EIC 54
3 Schweinfurt SCH 45
4 Nürnberg II NUR 43
5 Memmingen MEM 43
6 SV Wacker Burghausen WAC 38
7 Buchbach BUC 37
8 Illertissen ILL 35
9 Schalding-Heining SCH 34
 
10 Bayreuth SpVgg BAY 33
11 Greuther Fürth II GRE 30
12 Ingolstadt 04 II ING 30
13 Viktoria Aschaffenburg VIK 30
14 VfR Garching VRG 26
15 Augsburg II AUG 25
16 Rosenheim ROS 24
17 Heimstetten HEI 23
18 FC Pipinsried FCP 22
Group 2
Fri 22 Mar
BSV Schwarz-Weiss rehden Schwarz-Weiss
0-0
St. Pauli II St. Pauli II
Sat 23 Mar
Hamburgo II Hamburgo II
3-0
LSK Hansa LSK Hansa
Wolfsburg II Wolfsburg II
1-1
Weiche Flensburg Weiche Flensburg
Werder Bremen II Werder Bremen II
3-1
Lupo-Martini Lupo-Martini
Germania Egestorf Germania Egestorf
0-1
Hannover 96 II Hannover 96 II
Sun 24 Mar
Holstein Kiel II Holstein Kiel II
14:00
VfB Oldenburg VfB Oldenburg
Eintracht Norderstedt Eintracht
14:00
Drochtersen / Assel Drochtersen Assel
VfL Oldenburg VfL Oldenburg
14:00
Jeddeloh Jeddeloh
Mon 25 Mar
VfB Lübeck VfB Lübeck
20:15
Havelse Havelse
Team / Points
1 Wolfsburg II WOL 63
2 VfB Lübeck LUB 53
3 Weiche Flensburg WEI 46
4 Werder Bremen II WER 46
5 Drochtersen / Assel DRO 44
6 Hannover 96 II HAN 41
7 Holstein Kiel II HOL 39
8 VfB Oldenburg VFB 35
9 Hamburgo II HAM 35
 
10 Germania Egestorf GER 35
11 BSV Schwarz-Weiss rehden BSV 32
12 St. Pauli II STP 31
13 Jeddeloh JED 31
14 Eintracht Norderstedt EIN 29
15 LSK Hansa LSK 29
16 Havelse HAV 28
17 VfL Oldenburg VFL 16
18 Lupo-Martini LUP 14
Group 4
Fri 08 Feb
Alemannia Aachen Alemannia Aachen
0-0
Köln II Köln II
Fri 22 Mar
Verl Verl
2-0
Lippstadt 08 Lippstadt 08
Rot-Weiß Oberhausen Rot-Weiß
3-3
Fortuna Düsseldorf II Fortuna
Sat 23 Mar
Wiedenbrück Wiedenbrück
1-1
Bonner SC Bonner SC
Viktoria Köln Viktoria Köln
0-0
Wuppertaler SV Wuppertaler SV
Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
1-3
Rödinghausen Rödinghausen
Straelen 1919 Straelen 1919
0-1
RW Essen RW Essen
Borussia Mönchengladbach II Borussia
0-0
Herkenrath Herkenrath
Borussia Dortmund II Borussia Dortmund
14:00
Kaan-Marienborn Kaan-Marienborn
Team / Points
1 Viktoria Köln VIK 53
2 Rödinghausen ROD 48
3 Rot-Weiß Oberhausen ROT 47
4 Borussia Mönchengladbach II BOR 41
5 Borussia Dortmund II BOR 39
6 RW Essen ROT 39
7 Verl VER 38
8 Wuppertaler SV WUP 35
9 Alemannia Aachen AAA 34
 
10 Lippstadt 08 LIP 33
11 Fortuna Düsseldorf II FOR 31
12 Straelen 1919 STR 31
13 Bonner SC BSC 30
14 Wattenscheid 09 WAT 27
15 Köln II DIE 26
16 Wiedenbrück WIE 24
17 Kaan-Marienborn KMA 22
18 Herkenrath HER 10
Group 1
Fri 22 Mar
Hagen/Uthlede Hagen/Uthlede
1-1
Cloppenburg Cloppenburg
Sat 23 Mar
Eintracht Braunschweig II Eintracht
3-0
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
Sun 24 Mar
TB Uphusen TB Uphusen
15:00
Borussia Hildesheim Borussia
Arminia Hannover Arminia Hannover
15:00
Heeslinger SC Heeslinger SC
MTV Gifhorn MTV Gifhorn
15:00
Wunstorf Wunstorf
HSC Hannover HSC Hannover
15:00
Atlas Delmenhorst Atlas Delmenhorst
Oythe Oythe
15:00
Eintracht Northeim Eintracht Northeim
Wolfenbüttel Wolfenbüttel
15:00
TuS Bersenbrück TuS Bersenbrück
Team / Points
1 HSC Hannover HSC 43
2 Eintracht Northeim ENM 42
3 Eintracht Braunschweig II EIB 35
4 Spelle-Venhaus SVE 34
5 Hagen/Uthlede HAU 34
6 TuS Bersenbrück TUB 33
7 Arminia Hannover AHA 29
8 Atlas Delmenhorst ADF 28
 
9 MTV Gifhorn GIF 27
10 Borussia Hildesheim BOR 27
11 Heeslinger SC HEE 25
12 Wunstorf WUN 25
13 TB Uphusen TBU 24
14 Wolfenbüttel WOL 23
15 Oythe OYT 21
16 Cloppenburg CLO 18

Follow BeSoccer on Facebook