Georgian Second Division
Thu 24 May
Shevardeni 1906 T.
15:00
Dinamo Batumi
Norchi Dinamo
15:00
Gagra
Shukura
17:00
Merani Martvili
Fri 25 May
WIT Georgia
15:00
Kakheti Telavi
Samgurali
15:00
Spartaki
Team / Points
1 WIT Georgia WIT 23
2 Norchi Dinamo NOR 21
3 Dinamo Batumi DBA 20
4 Gagra GAG 20
5 FC Shevardeni 1906 Tbilisi SHE 19
 
6 Kakheti Telavi KAK 18
7 Spartaki Tskhinvali TSK 17
8 Merani Martvili MER 12
9 Samgurali SAM 11
10 Shukura SHU 5
Georgian First Division
Sat 19 May
Samtredia
1-2
Dinamo Tbilisi
Kolkheti Poti
2-0
Sioni
Sun 20 May
Lokomotivi Tbilisi
1-0
Torpedo Kutaisi
Metalurgi Rustavi
0-4
Chikhura
Dila Gori
4-1
Saburtalo
Team / Points
1 Saburtalo SAB 27
2 Dinamo Tbilisi DTB 25
3 Dila Gori GOR 23
4 Chikhura CHI 22
5 Torpedo Kutaisi FTK 17
 
6 Metalurgi Rustavi MET 14
7 Kolkheti Poti KOL 12
8 Lokomotivi Tbilisi LOK 11
9 Sioni SIO 8
10 Samtredia SAM 8
Transición Tercera Georgia
Thu 17 May
Matchakhela
1-1
FC Sulori Vani
Fri 18 May
Meshakhte
1-2
Gori FC
Mark Stars
7-1
Betlemi
Gardabani
1-4
Kolkheti Khobi
Zugdidi
3-2
Samegrelo
Sat 19 May
Samgurali II
2-3
Saburtalo II
Varketili
4-2
Bakhmaro
Imereti
1-1
Chiatura
Sun 20 May
Guria Lanchkhuti
1-0
Algeti
Mon 21 May
Aragvi Dusheti
14:00
Borjomi
Team / Points
1 Zugdidi ZUG 30
2 Kolkheti Khobi KOL 25
3 Guria Lanchkhuti GUR 22
4 Saburtalo II SAT 22
5 Gori FC GOR 21
6 Bakhmaro BAK 21
7 Gardabani GAR 21
8 Meshakhte MES 20
9 Chiatura CHI 17
10 Imereti IME 15
 
11 Algeti ALG 15
12 Betlemi BET 15
13 Samegrelo SAM 14
14 Borjomi BOR 14
15 Mark Stars MAR 12
16 Varketili RVA 12
17 Aragvi Dusheti ADU 10
18 FC Sulori Vani SUL 10
19 Matchakhela MAT 6
20 Samgurali II SAM 4
International Friendly »
Tue 22 May
19:00
Nigeria
19:00
Atlético
Brazilian Serie A »
Tue 22 May
01:00 finished
Internacional
3 - 0
Chapecoense INFO
Swedish Allsvenskan »
Tue 22 May
19:00
Orebro SK
19:00
Kalmar
2. Liga - Play Offs »
ligue_2_playoffs »
Tue 22 May
20:45
Grenoble
20:45
Bourg-Péronnas
Romanian Liga I Group 3 »
Tue 22 May
19:45
Juventus
19:45
Concordia Chiajna
Cup Sweden »
Tue 22 May
19:00
Hässleholms IF
19:00
Kristianstad FF
Tue 22 May
19:30
Sylvia
19:30
Oskarshamns AIK
Torneo Águila Primera B »
Tue 22 May
02:45 finished
Deportes Quindío
3 - 0
Llaneros INFO
Danish Superliga Group 4 »
Tue 22 May
19:00
SonderjyskE
19:00
AGF Aarhus
Finnish Veikkausliiga »
Tue 22 May
17:30
VPS Vaasa
17:30
KuPS Kuopio
Tue 22 May
17:30
TPS Turku
17:30
FC Honka Espoo
Tue 22 May
17:30
PS Kemi
17:30
Ilves
Tue 22 May
17:30
HJK Helsinki
17:30
Inter Turku
Tue 22 May
18:00
IFK Mariehamn
18:00
FC Lahti
Premier League »
Tue 22 May
19:45
Isloch
19:45
Luch Minsk
Tue 22 May
17:45
FK Gorodeya
17:45
Shakhtyor Salihorsk
Superettan »
Tue 22 May
19:00
Osters IF
19:00
GAIS
Premier League »
Botola Pro »
Tue 22 May
00:00 finished
RSB Berkane
3 - 2
Kawkab Marrakech INFO
PFL »
Tue 22 May
15:49
Kokand 1912
15:49
Buxoro
Tue 22 May
15:56
Lokomotiv Tashkent
15:56
Qizilqum
A Lyga »
Tue 22 May
17:00
Sūduva
17:00
Stumbras
Meistriliiga »
Tue 22 May
17:30
Paide
17:30
Trans
Tue 22 May
19:30
Tammeka
19:30
Tulevik Viljandi
CAF Champions League »
Tue 22 May
18:00
Horoya AC
18:00
Mamelodi Sundowns
Primera A 1 Phase »
Tue 22 May
02:15 Postponed
Aucas
02:15
Universidad Católica
Série D Brazil »
Tue 22 May
01:00 finished
Macapá
2 - 1
Manaus INFO
Tue 22 May
02:15 finished
Guarani Juazeiro
2 - 3
América RN INFO
Tue 22 May
01:00 finished
Vitória Conquista
1 - 0
Itabaiana INFO
Apertura Paraguay »
Tue 22 May
01:45 finished
Libertad Asunción
0 - 0
Nacional Asunción INFO
2. Lig »
Tue 22 May
18:00
Sakaryaspor
18:00
Gumushanespor
Tue 22 May
15:00 Playing 26'
Keciorengucu
1 - 2
Afjet Afyonspor
1. Division »
Urvalsdeild »
Tue 22 May
21:15
KA Akureyri
21:15
Keflavik
Tue 22 May
21:15 Postponed
Breidablik
21:15
Víkingur Reykjavík
Tue 22 May
21:15 Postponed
Grindavík
21:15
Valur Reykjavík
Liga III Group 4 »
3. Lig »
Tue 22 May
15:00 Playing 24'
Ankara Demirspor
0 - 0
Yeni Diyarbakirspor
Eerste Klasse Zat. Group 3 »
Tue 22 May
20:30
GJS
20:30
DUNO
Primera C Metro. »
Tue 22 May
20:30
Central Córdoba .
20:30
Cañuelas
Tue 22 May
20:30
Arg. Quilmes
20:30
Deportivo Merlo
Tue 22 May
20:30
Luján
20:30
Midland
Tue 22 May
20:30
JJ Urquiza
20:30
Leandro N. Alem
Super League Malaysia »
Tue 22 May
16:00
Terengganu
16:00
Perak
Tue 22 May
16:00
Kuala Lumpur
16:00
PBS Kelantan
Tue 22 May
16:00
Kedah
16:00
Pahang
FFA Cup Australia »
Tue 22 May
11:00
Cumberland United
11:00
Adelaide Comets
Tue 22 May
11:30 Postponed
Ipswich City
11:30
Peninsula Power
Tue 22 May
12:00
Hellenic Athletic
12:00
Uni Azzurri
ISL »
Tue 22 May
15:30
Arema
15:30
Bhayangkara Surabaya
Tue 22 May
16:00
Sriwijaya
16:00
PSIS Semarang
Tue 22 May
15:30
PS Tira
15:30
Perseru
Tue 22 May
15:30
Mitra Kukar
15:30
PSMS Medan
We use "cookies" to personalize our content, tailor Ads, measure their performance, and provide you with a better, faster, safer experience. By using our services, you agree to our Cookie Policy. More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook