noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Ligue 1
Fri 06 Mar
Olympique Marseille Olympique
2-2
Amiens SC Amiens SC
Sat 07 Mar
Angers SCO Angers SCO
2-0
Nantes Nantes
Dijon FCO Dijon FCO
2-1
Toulouse Toulouse
Metz Metz
2-1
Nîmes Nîmes
Nice Nice
2-1
Monaco Monaco
Stade de Reims Stade de Reims
1-0
Stade Brestois Stade Brestois
Sun 08 Mar
Saint-Étienne Saint-Étienne
1-1
Girondins Bordeaux Girondins Bordeaux
Rennes Rennes
5-0
Montpellier Montpellier
Lille Lille
1-0
Olympique Lyonnais Olympique Lyonnais
Wed 18 Mar
Strasbourg Strasbourg
-
PSG PSG
Team / Points
1 PSG PSG 68
2 Olympique Marseille MAR 56
3 Rennes REN 50
4 Lille LIL 49
5 Nice NIC 41
6 Stade de Reims REI 41
7 Olympique Lyonnais LYO 40
8 Montpellier MPL 40
9 Monaco MON 40
10 Strasbourg STR 38
 
11 Angers SCO ANG 39
12 Girondins Bordeaux GIR 37
13 Nantes NAN 37
14 Stade Brestois BRE 34
15 Metz MET 34
16 Dijon FCO DIJ 30
17 Saint-Étienne ASS 30
18 Nîmes NÎM 27
19 Amiens SC AMI 23
20 Toulouse TFC 13
Ligue 2
Fri 06 Mar
Chambly Chambly
2-2
Le Mans Le Mans
Chateauroux Chateauroux
2-1
Caen Caen
Clermont Clermont
2-0
Sochaux Sochaux
Grenoble Grenoble
1-3
Valenciennes Valenciennes
Le Havre Le Havre
1-0
Auxerre Auxerre
Niort Niort
1-1
Nancy Nancy
Rodez Rodez
2-1
Guingamp Guingamp
Troyes Troyes
1-1
Paris FC Paris FC
Sat 07 Mar
Ajaccio Ajaccio
1-0
Lorient Lorient
Mon 09 Mar
Lens Lens
1-0
Orléans Orléans
Team / Points
1 Lorient LOR 54
2 Lens LEN 53
3 Ajaccio AJA 52
4 Troyes TRO 51
5 Clermont CLE 50
6 Le Havre LHA 44
7 Valenciennes VAL 42
8 Guingamp GUI 39
9 Grenoble GRE 35
10 Chambly CHA 35
 
11 Auxerre AUX 34
12 Nancy ASN 34
13 Caen CAE 34
14 Sochaux FCS 34
15 Chateauroux CHA 34
16 Rodez ROD 32
17 Paris FC PFC 28
18 Niort NIO 26
19 Le Mans LMU 26
20 Orléans ORL 19
National
Fri 06 Mar
Dunkerque Dunkerque
1-1
Villefranche Villefranche
Béziers Béziers
2-0
Avranches Avranches
Bourg-Péronnas Bourg-Péronnas
3-0
Stade Lavallois Stade Lavallois
Gazélec Ajaccio Gazélec Ajaccio
2-1
Pau FC Pau FC
Lyon-Duchère Lyon-Duchère
0-1
Le Puy Le Puy
Quevilly Quevilly
20:00
Bastia-Borgo Bastia-Borgo
Red Star Red Star
1-2
Concarneau Concarneau
Sporting Toulon Var Sporting Toulon
1-2
Creteil Creteil
Cholet Cholet
0-3
Boulogne Boulogne
Team / Points
1 Pau FC PAU 48
2 Dunkerque DUN 47
3 Boulogne USB 46
4 Red Star RED 42
5 Bourg-Péronnas BOU 42
6 Avranches AVR 42
7 Villefranche VIL 41
8 Lyon-Duchère LYO 40
9 Creteil LUS 35
 
10 Stade Lavallois STL 35
11 Concarneau CON 31
12 Cholet CHO 28
13 Bastia-Borgo FBB 24
14 Quevilly QUE 24
15 Le Puy LPV 23
16 Béziers BEZ 23
17 Gazélec Ajaccio GAZ 19
18 Sporting Toulon Var SPO 13
Group 1
Sat 07 Mar
Reims II Reims II
0-0
Lens II Lens II
Lille II Lille II
0-0
Bobigny Bobigny
FC Mulhouse FC Mulhouse
1-0
Schiltigheim Schiltigheim
FCSR Haguenau FCSR Haguenau
0-0
Épinal Épinal
Sedan Sedan
0-0
Maur Lusitanos Maur Lusitanos
Iris Club de Croix Iris Club Croix
1-5
Olympique St Quentin Olympique Quentin
Belfort Belfort
1-3
St Geneviève St Geneviève
Drancy Drancy
1-2
Bastia Bastia
Team / Points
1 Bastia BAS 53
2 Sedan SED 48
3 Bobigny BOB 45
4 Reims II REI 36
5 St Geneviève STG 34
6 Épinal SPI 30
7 Lens II LEN 28
8 Maur Lusitanos SML 24
 
9 Olympique St Quentin OLY 23
10 FCSR Haguenau FCS 23
11 Schiltigheim SCH 22
12 FC Mulhouse FCM 20
13 Belfort BEL 19
14 Lille II LIL 18
15 Drancy DRA 17
16 Iris Club de Croix IRI 16
Group 2
Sat 07 Mar
Sannois Gratien Sannois Gratien
2-1
Lorient II Lorient II
Chartres Chartres
3-0
Mantes Mantes
Guingamp II Guingamp II
1-2
Granville Granville
Poissy Poissy
1-1
Vannes Vannes
US Fleury-Merogis US Fleury-Merogis
3-1
Angers II Angers II
Stade Briochin Stade Briochin
3-0
Gobelins Gobelins
Vitré Vitré
0-0
Oissel Oissel
Sat 28 Mar
FC Rouen 1899 FC Rouen 1899
18:00
Saint-Malo Saint-Malo
Team / Points
1 Stade Briochin STA 46
2 Chartres CHA 44
3 FC Rouen 1899 FCR 39
4 Granville GRA 38
5 Vannes VAN 35
6 Gobelins GOB 30
7 Lorient II LOR 30
8 US Fleury-Merogis FLE 29
 
9 Saint-Malo SAI 28
10 Angers II ANG 27
11 Guingamp II GUI 23
12 Sannois Gratien SAN 23
13 Poissy POI 22
14 Vitré VIT 18
15 Oissel OIS 13
16 Mantes MAN 6
Group 3
Sat 07 Mar
Angouleme Angouleme
1-3
Romorantin Romorantin
Montpellier II Montpellier II
1-1
Andrézieux Andrézieux
Nantes II Nantes II
2-0
Bourges Foot Bourges Foot
Trelissac Trelissac
0-1
Sète Sète
Saint-Étienne II Saint-Étienne II
1-2
St-Pryvé St-Hilaire St-Pryvé
Stade Bordelais Stade Bordelais
0-1
Bergerac Bergerac
Sat 28 Mar
Les Herbiers Les Herbiers
18:00
Chamalières Chamalières
Blois Blois
18:00
Colomiers Colomiers
Team / Points
1 Sète SÈT 49
2 Blois BLO 38
3 Les Herbiers LES 35
4 Bergerac BER 33
5 Colomiers COL 31
6 Bourges Foot BOU 31
7 St-Pryvé St-Hilaire STP 31
8 Angouleme ANG 30
 
9 Nantes II NAN 28
10 Romorantin ROM 25
11 Andrézieux AND 23
12 Trelissac TRE 22
13 Montpellier II MON 22
14 Chamalières CHA 21
15 Saint-Étienne II SAE 18
16 Stade Bordelais STA 9
Group 1
Sat 07 Mar
Bayonne Bayonne
18:00
Pau II Pau II
Niort II Niort II
18:00
Bassin d'Arcachon Sud Bassin d'Arcachon
Chauvigny Chauvigny
18:00
Cognac Cognac
Stade Poitevin Stade Poitevin
2-3
Lège-Cap-Ferret Lège-Cap-Ferret
Chatellerault Chatellerault
0-1
Mérignac-Arlac Mérignac-Arlac
Bressuire Bressuire
19:00
Les Genêts dAnglet Genêts dAnglet
Sun 08 Mar
Girondins de Burdeos II Girondins Burdeos
1-1
Mont-Marsan Mont-Marsan
Team / Points
1 Mont-Marsan MON 32
2 Bressuire BRE 28
3 Lège-Cap-Ferret LEG 28
4 Chauvigny CHA 28
5 Bayonne BAY 28
6 Stade Poitevin POI 25
7 Girondins de Burdeos II GDB 23
 
8 Cognac COG 22
9 Les Genêts dAnglet LES 21
10 Chatellerault CHA 20
11 Niort II NIO 19
12 Pau II FCP 18
13 Mérignac-Arlac MAR 17
14 Bassin d'Arcachon Sud BAS 11
Group 2
Sat 07 Mar
Challans Challans
2-0
Sablé Sablé
USSA Vertou USSA Vertou
4-0
Le Mans II Le Mans II
La Roche VF La Roche VF
2-0
Laval II Laval II
Saumur Saumur
1-0
Les Herbiers II Les Herbiers II
Sat 21 Mar
La Chataigneraie La Chataigneraie
18:00
Fontenay Fontenay
Voltigeurs Voltigeurs
18:00
Pouzauges-Réaumur Pouzauges-Réaumur
Sat 11 Apr
RC La Flèche RC La Flèche
18:00
Change Change
Team / Points
1 Voltigeurs VOL 41
2 La Roche VF LRO 39
3 Saumur SAU 31
4 Challans CHA 30
5 Sablé SAB 28
6 Pouzauges-Réaumur ACP 27
7 Laval II LAV 24
 
8 USSA Vertou USS 23
9 La Chataigneraie ASC 22
10 Fontenay FON 20
11 Le Mans II LEM 16
12 Les Herbiers II LES 12
13 Change CHA 12
14 RC La Flèche RCL 11
Group 3
Sat 07 Mar
Tours Tours
1-0
Étoile Bleue Étoile Bleue
Montargis Montargis
1-1
Vierzon Vierzon
Orléans II Orléans II
2-1
USM Saran USM Saran
Montlouis Montlouis
1-0
Drouais Drouais
Sun 08 Mar
C' Chartres II C' Chartres II
3-3
Tourangeau Tourangeau
Sat 21 Mar
Bourges Bourges
19:30
Châteauroux II Châteauroux II
Sat 11 Apr
Avoine OCC Avoine OCC
18:30
Châteauneuf-sur-Loire Châteauneuf-sur-L
Team / Points
1 Tours TOU 38
2 Bourges BOU 29
3 Orléans II ORL 29
4 Montlouis MON 28
5 C' Chartres II CHA 27
6 Vierzon VIE 26
7 Avoine OCC AVO 25
 
8 USM Saran SAR 25
9 Tourangeau TOU 23
10 Montargis MON 19
11 Châteauroux II CHA 17
12 Étoile Bleue EBL 12
13 Drouais DRO 9
14 Châteauneuf-sur-Loire CSL 9
pt - ISO Country Code Primeira Liga »
Thu 04 Jun
20:15
Benfica
20:15
Tondela
Thu 04 Jun
22:15
Vitória
22:15
Sporting CP
Thu 04 Jun
19:00
Marítimo
19:00
Vitória Setúbal
cz - ISO Country Code FNL »
pl - ISO Country Code I Liga »
cr - ISO Country Code Costa Rica Promotion - Clausura »
Thu 04 Jun
22:00
Sporting José
22:00
Guanacasteca
am - ISO Country Code Armenia League Group 2 »
Thu 04 Jun
13:30 Playing 13'
Shirak
0 - 0
Ararat
Thu 04 Jun
15:30
Noah
15:30
Alashkert
il - ISO Country Code Israel Second Division »
by - ISO Country Code Liga Reservas Bielorrusia »
ee - ISO Country Code Esiliiga »
cr - ISO Country Code Torneo de Verano »
Thu 04 Jun
01:15 finished
CS Cartaginés
1 - 4
CS Herediano INFO
Thu 04 Jun
23:00
Limón
23:00
AD Grecia
Thu 04 Jun
01:10 finished
Santos Guápiles
3 - 1
Pérez Zeledón INFO
Thu 04 Jun
04:00 finished
Deportivo Saprissa
2 - 2
Jicaral Sercoba INFO
es - ISO Country Code Friendly »
ee - ISO Country Code Estonia Second Division B »
Thu 04 Jun
17:30
Welco Elekter
17:30
Läänemaa Haapsalu
Thu 04 Jun
17:30
Tallinna Kalev II
17:30
Võru
Thu 04 Jun
18:30
Tabasalu Charma
18:30
Keila
Thu 04 Jun
18:30
Rakvere JK Tarvas
18:30
Nõmme Kalju II
Thu 04 Jun
18:30
Viimsi JK
18:30
Paide II
ee - ISO Country Code Estonia Third Division Group 2 »
Thu 04 Jun
18:00
Joker
18:00
Saue JK Laagri
wo - ISO Country Code International Friendly »
Thu 04 Jun
20:45 Postponed
Italia
20:45
Czech Republic
Thu 04 Jun
19:45 Postponed
Sweden
19:45
Finlandia
Thu 04 Jun
20:00 Postponed
Suiza
20:00
Liechtenstein
wo - ISO Country Code WC Qual. Asia Group 2 »
Thu 04 Jun
Postponed
China
-
Philippines
Thu 04 Jun
Postponed
Guam
-
Siria
Thu 04 Jun
Postponed
Australia
-
China Taipei
Thu 04 Jun
Postponed
Nepal
-
Jordan
Thu 04 Jun
Postponed
Irán
-
Bahrain
Thu 04 Jun
Postponed
Iraq
-
Camboya
Thu 04 Jun
Postponed
Saudi Arabia
-
Palestine
Thu 04 Jun
Postponed
Uzbekistan
-
Singapore
Thu 04 Jun
Postponed
Bangladesh
-
India
Thu 04 Jun
Postponed
Oman
-
Catar
Thu 04 Jun
Postponed
Japan
-
Tayikistán
Thu 04 Jun
Postponed
Kirguizistán
-
Mongolia
Thu 04 Jun
Postponed
UAE
-
Thailand
Thu 04 Jun
Postponed
Vietnam
-
Indonesia
Thu 04 Jun
Postponed
Corea del Sur
-
Korea DPR
Thu 04 Jun
Postponed
Lebanon
-
Sri Lanka
us - ISO Country Code USL Pro - USA »
Thu 04 Jun
02:00 Postponed
Memphis 901
02:00
Tampa Bay Rowdies
se - ISO Country Code Division 2 Sweden Group 1 »
Thu 04 Jun
19:00 Postponed
Vänersborgs IF
19:00
Lidköping
se - ISO Country Code Division 2 Sweden Group 4 »
Thu 04 Jun
19:00 Postponed
Skellefteå
19:00
Morön
us - ISO Country Code PDL USA »
Thu 04 Jun
Postponed
Miami City
-
Florida Elite
Thu 04 Jun
Postponed
Tampa Rowdies
-
Sarasota Metropolis
Thu 04 Jun
01:00 Postponed
Boston
01:00
Portland Phoenix
Thu 04 Jun
01:00 Postponed
Dayton Dutch Lions
01:00
Louisville City II
Thu 04 Jun
01:00 Postponed
South Bend Lions
01:00
Louisville City II
Thu 04 Jun
01:00 Postponed
Wake
01:00
North Carolina II
Thu 04 Jun
01:00 Postponed
Evergreen
01:00
Ogden City
Thu 04 Jun
01:00 Postponed
North Carolina II
01:00
West Virginia Alliance
Thu 04 Jun
01:30 Postponed
SC United Bantams
01:30
Charlotte Eagles
Thu 04 Jun
01:30 Postponed
Weston
01:30
The Villages
Thu 04 Jun
02:00 Postponed
Colorado Rush
02:00
Manhattan
Thu 04 Jun
04:00 Postponed
Sound FC
04:00
TSS Rovers
am - ISO Country Code Armenia First Division »
Thu 04 Jun
14:30
Van
14:30
Dilijan
Thu 04 Jun
14:45
BKMA
14:45
Torpedo Yerevan
Thu 04 Jun
14:30
Ararat II
14:30
Alashkert II
Thu 04 Jun
15:00
Lokomotiv Yerevan
15:00
West Armenia
Thu 04 Jun
15:00
Pyunik II
15:00
Urartu II

Follow BeSoccer on Facebook