noscript image
Meistriliiga
Sat 16 Mar
Kuressaare Kuressaare
0-1
Levadia Levadia
Tulevik Viljandi Tulevik Viljandi
0-4
Tammeka Tammeka
Tallinna Kalev Tallinna Kalev
0-4
Trans Trans
Sun 17 Mar
Paide Paide
0-1
FC Flora Tallin FC Flora Tallin
Maardu FC Maardu FC
0-5
Nomme Kalju Nomme Kalju
Team / Points
1 Levadia LEV 6
2 FC Flora Tallin FLO 6
3 Tammeka TAM 4
4 Trans TRA 4
5 Nomme Kalju KAL 3
 
6 Paide PAI 3
7 Kuressaare KUR 1
8 Maardu FC MAA 1
9 Tulevik Viljandi TUL 0
10 Tallinna Kalev TAL 0
Esiliiga
Thu 14 Mar
FC Flora Tallin II Flora Tallin
3-0
Levadia Tallinn II Levadia Tallinn
Sat 16 Mar
Vaprus Pärnu Vaprus Pärnu
1-0
K-Järve JK Järve K-Järve Järve
Welco Elekter Welco Elekter
2-4
TJK Legion TJK Legion
Sun 17 Mar
Tammeka II Tammeka II
2-0
Rakvere JK Tarvas Rakvere JK Tarvas
FC Elva FC Elva
1-3
Tallinna Kalev II Tallinna Kalev II
Team / Points
1 TJK Legion TJK 6
2 Tallinna Kalev II TKA 6
3 FC Flora Tallin II FLO 3
4 Tammeka II TAM 3
5 K-Järve JK Järve JKJ 3
 
6 Vaprus Pärnu PAR 3
7 Rakvere JK Tarvas RAK 3
8 Welco Elekter WEL 1
9 FC Elva FCE 1
10 Levadia Tallinn II LEV 0
Esiliiga B Estonia
Sat 16 Mar
Nõmme Kalju II Nõmme Kalju II
0-1
Võru Võru
Paide II Paide II
0-6
Nõmme United Nõmme United
Sun 17 Mar
Viimsi JK Viimsi JK
2-1
Keila Keila
Tabasalu Charma Tabasalu Charma
1-2
FC Peedu FC Peedu
Põhja-Tallinna JK Volta Põhja-Tallinna
2-3
Vändra JK Vaprus Vändra JK Vaprus
Team / Points
1 FC Peedu FCP 6
2 Nõmme United NOM 3
3 Tabasalu Charma TAB 3
4 Keila KEI 3
5 Vändra JK Vaprus VAN 3
 
6 Viimsi JK VJK 3
7 Võru VOR 3
8 Paide II PAI 3
9 Nõmme Kalju II NOM 0
10 Põhja-Tallinna JK Volta PTV 0
Group 2
Fri 22 Mar
JK Piraaja JK Piraaja
19:45
Raplamaa Raplamaa
FC Flora Tallin III Flora Tallin
19:45
Vaprus Pärnu II Vaprus Pärnu II
Viimsi JK II Viimsi JK II
20:00
Kose Kose
Sat 23 Mar
Poseidon JK Poseidon JK
13:00
Tallinna Kalev III Tallinna Kalev
Joker Joker
14:00
Pohja Sakala Pohja Sakala
Sun 24 Mar
Kuressaare II Kuressaare II
13:00
Tulevik II Tulevik II
Paide III Paide III
15:00
Läänemaa Haapsalu Läänemaa
Team / Points
1 FC Flora Tallin III FLO 0
2 JK Piraaja PIR 0
3 Joker JOK 0
4 Kose KOS 0
5 Kuressaare II KUR 0
6 Läänemaa Haapsalu LAH 0
7 Paide III PAI 0
 
8 Vaprus Pärnu II PAR 0
9 Pohja Sakala POS 0
10 Poseidon JK JKP 0
11 Raplamaa RAP 0
12 Tallinna Kalev III TKA 0
13 Tulevik II TUL 0
14 Viimsi JK II VJK 0

Follow BeSoccer on Facebook