Czech First Division
Sat 19 May
Zbrojovka Brno
0-0
Vysocina Jihlava
Karviná
0-0
Baník Ostrava
Slovan Liberec
1-0
Bohemians 1905
Mladá Boleslav
1-0
FK Dukla Praha
Viktoria Plzeň
2-1
Teplice
Slavia Praha
1-3
Jablonec
Slovácko
1-1
Zlin
Sparta Praha
1-0
Sigma Olomouc
Team / Points
1 Viktoria Plzeň VKP 63
2 Slavia Praha SLP 56
3 Jablonec JAB 53
4 Sparta Praha SPA 52
5 Sigma Olomouc SIG 52
6 Slovan Liberec SLI 46
7 Bohemians 1905 BOH 37
8 Mladá Boleslav MBO 34
 
9 Teplice TEP 34
10 FK Dukla Praha DUK 32
11 Slovácko SLO 31
12 Vysocina Jihlava VJI 30
13 Zlin ZLI 30
14 Baník Ostrava BAN 28
15 Karviná KAR 27
16 Zbrojovka Brno ZBR 24
Group 2
Wed 09 May
HFK Olomouc
1-1
Vyškov
Hlučín
1-1
Kromeriz
Spartak Hulín
3-1
Hodonín-Šardice
Mohelnice
4-0
Valašské
Viktoria
3-2
Prostějov
Jiskra Rýmařov
2-3
Velké
Uherský Brod
0-3
Odra Petřkovice
Uničov
3-1
Líšeň
Team / Points
1 Prostějov PRO 55
2 Velké Meziříčí VEL 53
3 Líšeň LIS 47
4 Kromeriz KFK 46
5 Hlučín HLU 44
6 Vyškov VYS 37
7 Uničov UNI 35
8 Spartak Hulín SPA 34
 
9 Jiskra Rýmařov JIS 33
10 Valašské Meziříčí VAL 31
11 Hodonín-Šardice HOD 30
12 Uherský Brod UHE 29
13 Viktoria Otrokovice VIK 29
14 Odra Petřkovice ODR 27
15 HFK Olomouc HFK 15
16 Mohelnice MOH 14
Group 1
Sat 19 May
Přeštice
3-2
Petrin Plzen
Aritma Praha
2-0
Doubravka
Mariánské
3-4
Dobris
Klatovy
3-0
Malše Roudné
Sun 20 May
Karlovy Vary
7-0
Olympie Brezova
Tatran Sedlčany
1-4
Hořovicko
SK Jankov
1-2
Spartak Sobeslav
Rakovník
1-2
Cesky Krumlov
Team / Points
1 Karlovy Vary KAR 58
2 Aritma Praha ARI 45
3 Spartak Sobeslav SOB 41
4 Rakovník RAK 39
5 Hořovicko HOO 39
6 Doubravka DOU 39
7 Olympie Brezova OLY 39
8 Mariánské Lázně MAR 36
 
9 Tatran Sedlčany TAT 36
10 Přeštice PRE 35
11 Cesky Krumlov SLA 34
12 Klatovy KLA 33
13 Dobris DFK 32
14 Malše Roudné MAL 31
15 SK Jankov SKJ 26
16 Petrin Plzen SPP 19
Group 4
Tue 01 May
FC Strani
2-0
Stará Říše
Vrchovina
3-1
Bzenec
Wed 02 May
Šumperk
0-3
Blansko
Havlíčkův Brod
1-1
Slovan Rosice
Ždírec
1-0
Sokol Tasovice
Břeclav
3-0
Třebíč
Slavoj Polná
17:30
Tišnov
Wed 06 Jun
Žďár Sázavou
17:30
Velká Bíteš
Team / Points
1 Vrchovina VRC 57
2 Žďár nad Sázavou ARN 51
3 Tišnov TIS 47
4 Slovan Rosice SLO 44
5 Šumperk SUM 43
6 Sokol Tasovice SOK 42
7 Stará Říše STA 37
8 Bzenec BZE 35
 
9 Ždírec nad Droubravou DIR 35
10 Břeclav BEC 34
11 Slavoj Polná SLA 32
12 Blansko BLA 27
13 Velká Bíteš VEL 25
14 FC Strani STR 24
15 Havlíčkův Brod HAV 23
16 Třebíč TEB 9
Group 5
Tue 01 May
Slavičín
1-1
Dolní Benešov
Wed 02 May
Frýdlant
4-3
Šternberk
Lokomotiva
0-1
Nové Sady
FC Vsetín
4-1
Brumov
Bohumin Bospor
0-2
Havířov
Hranice
0-0
Sokol Ústí
Kozlovice
0-1
Nový Jičín
Wed 23 May
Opava II
17:00
Jeseník
Team / Points
1 Sokol Ústí SOK 52
2 Nový Jičín NOV 52
3 Dolní Benešov DOL 51
4 Havířov HAV 49
5 Slavičín SLA 47
6 Kozlovice KOZ 47
7 Opava II OPA 41
8 Frýdlant FRY 39
 
9 Nové Sady NSO 34
10 FC Vsetín VSE 31
11 Bohumin Bospor BOS 27
12 Jeseník JES 27
13 Hranice HRA 24
14 Lokomotiva Petrovice LOK 19
15 Brumov BRU 19
16 Šternberk STE 18
Group 2
Sun 18 Mar
Hradec Králové
3-0
Teplice Sub 21
Viktoria Plzeň
4-0
Bohemians 1905
Mladá Boleslav
6-1
Jablonec Sub 21
Mon 19 Mar
Slavia Praha
0-2
České
Slovan Liberec
5-1
Dukla Praha
Tue 27 Mar
Příbram Sub 21
4-0
Sparta Praha
Team / Points
1 Sparta Praha Sub 21 PRA 42
2 Teplice Sub 21 TEP 42
3 Mladá Boleslav Sub 21 MLA 39
4 Příbram Sub 21 PRI 38
5 Hradec Králové Sub 21 HRA 36
6 Slovan Liberec Sub 21 LIB 36
 
7 Viktoria Plzeň Sub 21 VIK 34
8 Slavia Praha Sub 21 SLA 30
9 Dukla Praha Sub 21 DUK 23
10 Bohemians 1905 Sub 21 BOH 22
11 Jablonec Sub 21 JAB 15
12 České Budějovice Sub 21 CES 15
Group 4
Wed 18 Apr
České
0-3
Vysocina Jihlava
Sun 27 May
Viktoria Plzeň
11:00
Třinec Sub 21
Zbrojovka Brno
14:00
Bohemians 1905
Mon 28 May
Slavia Praha
11:00
Dukla Praha
Jablonec Sub 21
14:00
Sigma Olomouc
Team / Points
1 Zbrojovka Brno Sub 21 ZBR 16
2 Třinec Sub 21 TRI 15
3 Bohemians 1905 Sub 21 BOH 14
4 Vysocina Jihlava Sub 21 VYS 13
5 Dukla Praha Sub 21 DUK 13
 
6 Slavia Praha Sub 21 SLA 12
7 Viktoria Plzeň Sub 21 VIK 10
8 Sigma Olomouc Sub 21 SIO 9
9 České Budějovice Sub 21 CES 8
10 Jablonec Sub 21 JAB 6
International Friendly »
Tue 22 May
19:00
Nigeria
19:00
Atlético
Brazilian Serie A »
Tue 22 May
01:00 finished
Internacional
3 - 0
Chapecoense INFO
Swedish Allsvenskan »
Tue 22 May
19:00
Orebro SK
19:00
Kalmar
2. Liga - Play Offs »
ligue_2_playoffs »
Tue 22 May
20:45
Grenoble
20:45
Bourg-Péronnas
Romanian Liga I Group 3 »
Tue 22 May
19:45
Juventus
19:45
Concordia Chiajna
Cup Sweden »
Tue 22 May
19:00
Hässleholms IF
19:00
Kristianstad FF
Tue 22 May
19:30
Sylvia
19:30
Oskarshamns AIK
Torneo Águila Primera B »
Tue 22 May
02:45 finished
Deportes Quindío
3 - 0
Llaneros INFO
Danish Superliga Group 4 »
Tue 22 May
19:00
SonderjyskE
19:00
AGF Aarhus
Finnish Veikkausliiga »
Tue 22 May
17:30
VPS Vaasa
17:30
KuPS Kuopio
Tue 22 May
17:30
TPS Turku
17:30
FC Honka Espoo
Tue 22 May
17:30
PS Kemi
17:30
Ilves
Tue 22 May
17:30
HJK Helsinki
17:30
Inter Turku
Tue 22 May
18:00
IFK Mariehamn
18:00
FC Lahti
Premier League »
Tue 22 May
19:45
Isloch
19:45
Luch Minsk
Tue 22 May
17:45
FK Gorodeya
17:45
Shakhtyor Salihorsk
Superettan »
Tue 22 May
19:00
Osters IF
19:00
GAIS
Premier League »
Botola Pro »
Tue 22 May
00:00 finished
RSB Berkane
3 - 2
Kawkab Marrakech INFO
PFL »
Tue 22 May
15:49
Kokand 1912
15:49
Buxoro
Tue 22 May
15:56
Lokomotiv Tashkent
15:56
Qizilqum
A Lyga »
Tue 22 May
17:00
Sūduva
17:00
Stumbras
Meistriliiga »
Tue 22 May
17:30
Paide
17:30
Trans
Tue 22 May
19:30
Tammeka
19:30
Tulevik Viljandi
CAF Champions League »
Tue 22 May
18:00
Horoya AC
18:00
Mamelodi Sundowns
Primera A 1 Phase »
Tue 22 May
02:15 Postponed
Aucas
02:15
Universidad Católica
Série D Brazil »
Tue 22 May
01:00 finished
Macapá
2 - 1
Manaus INFO
Tue 22 May
02:15 finished
Guarani Juazeiro
2 - 3
América RN INFO
Tue 22 May
01:00 finished
Vitória Conquista
1 - 0
Itabaiana INFO
Apertura Paraguay »
Tue 22 May
01:45 finished
Libertad Asunción
0 - 0
Nacional Asunción INFO
2. Lig »
Tue 22 May
18:00
Sakaryaspor
18:00
Gumushanespor
Tue 22 May
15:00 Playing 32'
Keciorengucu
1 - 2
Afjet Afyonspor
1. Division »
Urvalsdeild »
Tue 22 May
21:15
KA Akureyri
21:15
Keflavik
Tue 22 May
21:15 Postponed
Breidablik
21:15
Víkingur Reykjavík
Tue 22 May
21:15 Postponed
Grindavík
21:15
Valur Reykjavík
Liga III Group 4 »
3. Lig »
Tue 22 May
15:00 Playing 30'
Ankara Demirspor
0 - 0
Yeni Diyarbakirspor
Eerste Klasse Zat. Group 3 »
Tue 22 May
20:30
GJS
20:30
DUNO
Primera C Metro. »
Tue 22 May
20:30
Central Córdoba .
20:30
Cañuelas
Tue 22 May
20:30
Arg. Quilmes
20:30
Deportivo Merlo
Tue 22 May
20:30
Luján
20:30
Midland
Tue 22 May
20:30
JJ Urquiza
20:30
Leandro N. Alem
Super League Malaysia »
Tue 22 May
16:00
Terengganu
16:00
Perak
Tue 22 May
16:00
Kuala Lumpur
16:00
PBS Kelantan
Tue 22 May
16:00
Kedah
16:00
Pahang
FFA Cup Australia »
Tue 22 May
11:00
Cumberland United
11:00
Adelaide Comets
Tue 22 May
11:30 Postponed
Ipswich City
11:30
Peninsula Power
Tue 22 May
12:00
Hellenic Athletic
12:00
Uni Azzurri
ISL »
Tue 22 May
15:30
Arema
15:30
Bhayangkara Surabaya
Tue 22 May
16:00
Sriwijaya
16:00
PSIS Semarang
Tue 22 May
15:30
PS Tira
15:30
Perseru
Tue 22 May
15:30 Playing 4'
Mitra Kukar
0 - 0
PSMS Medan
We use "cookies" to personalize our content, tailor Ads, measure their performance, and provide you with a better, faster, safer experience. By using our services, you agree to our Cookie Policy. More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook