4

All leagues and competitions in Bosnia and Herzegovina

Group 2
Sat 19 May
Željeznicar
2-1
Sarajevo
Sun 20 May
Radnik Bijeljina
3-3
Siroki Brijeg
Zrinjski
4-0
Krupa na Vrbasu
Team / Points
1 Zrinjski ZRI 69
2 Željeznicar ZEL 63
3 Sarajevo SAR 56
 
4 Siroki Brijeg SIR 56
5 Radnik Bijeljina RAD 45
6 Krupa na Vrbasu KRU 40
Group 3
Sat 19 May
Borac Banja Luka
2-0
Sloboda Tuzla
Mladost Doboj Kak.
0-3
Čelik
Vitez
1-2
GOŠK Gabela
Team / Points
1 GOŠK Gabela GOS 45
2 NK Mladost Doboj Kakanj MLA 42
3 Borac Banja Luka BBL 38
 
4 Sloboda Tuzla SLO 36
5 Čelik ČEL 28
6 Vitez VIT 15
1st League
Sat 02 Jun
Slaven Živinice
1-3
FK Sloga
Velež Mostar
2-0
Jedinstvo Bi
Rudar Kakanj
3-2
Olimpik Sarajevo
Igman Konjic
2-0
Metalleghe-Bsi
Capljina
2-2
Zvijezda
Travnik
2-3
Orasje
Bosna Visoko
0-3
TOSK Tesanj
Iskra Bugojno
1-0
Bratstvo
Team / Points
1 FK Sloga SLO 63
2 Olimpik Sarajevo OSA 61
3 Velež Mostar VEL 53
4 Zvijezda ZVI 49
5 Orasje ORA 47
6 NK Bratstvo Gračanica BRA 45
7 Metalleghe-Bsi Jajce MET 41
8 Rudar Kakanj RUD 39
 
9 Bosna Visoko BOS 37
10 Slaven Živinice SLA 37
11 Capljina ČAP 36
12 TOSK Tesanj TOS 35
13 Igman Konjic IGM 33
14 Jedinstvo Bi JED 31
15 Iskra Bugojno ISK 29
16 Travnik TRA 20
Group 2
Tue 05 Jun
Tekstilac Derventa
1-5
Zvijezda 09
Sat 09 Jun
Rudar Prijedor
3-0
FK Podrinje
Drina Zvornik
2-2
Slavija
Team / Points
1 Zvijezda 09 ZBE 27
2 Rudar Prijedor RUD 22
3 FK Podrinje FKP 9
 
4 Slavija SLA 9
5 Drina Zvornik DRI 8
6 Tekstilac Derventa TEK 8
Group 3
Sat 09 Jun
Napredak Donji Se.
0-1
Sloboda Mrkonjic .
Željezničar
2-3
Sloga Doboj
Sutjeska Foča
2-0
Kozara Gradiška
Team / Points
1 Kozara Gradiška KOZ 19
2 Sloga Doboj SLO 15
3 Sutjeska Foča SUT 14
 
4 Sloboda Mrkonjic Grad SLO 13
5 FK Napredak Donji Sepak NAP 13
6 Željezničar Banja Luka ZEL 8
Qualif. Champions Group 2 »
Tue 17 Jul
20:00
The New Saints FC
20:00
Šhkëndija 79
Tue 17 Jul
19:00
APOEL
19:00
Sūduva
Tue 17 Jul
20:15
Videoton
20:15
F91 Dudelange
Tue 17 Jul
18:00
HJK Helsinki
18:00
Víkingur Gøta
Tue 17 Jul
21:00
Crusaders
21:00
Ludogorets
Tue 17 Jul
21:00
Legia Warszawa
21:00
Cork City
Tue 17 Jul
18:00
Valletta FC
18:00
Kukësi
Tue 17 Jul
19:00
Hapoel Be'er Sheva
19:00
Flora
Tue 17 Jul
20:30
Crvena Zvezda
20:30
FK Spartaks
Tue 17 Jul
19:00
Malmö
19:00
KF Drita
Brazilian Serie A »
Tue 17 Jul
01:00 Postponed
Santos FC
01:00
Vasco da Gama
Q. Europa League Group 2 »
Tue 17 Jul
17:55
Shkupi
17:55
Rangers FC
Tue 17 Jul
18:00
Budapest Honved
18:00
Rabotnički
Tue 17 Jul
17:45
Levski Sofia
17:45
FC Vaduz
Copa do Brasil »
Tue 17 Jul
01:00 finished
Cruzeiro Belo Hor.
1 - 1
Atletico PR INFO
Tue 17 Jul
01:00 finished
Vasco da Gama
2 - 0
Bahía INFO
Copa Argentina »
Tue 17 Jul
02:10 finished
San Lorenzo
1 - 0
Racing Córdoba INFO
Tue 17 Jul
21:00
Vélez Sarsfield
21:00
Central Córdoba SdE
Chinese Super League »
Friendly »
Tue 17 Jul
18:00
Union Berlin
18:00
Norwich City
Tue 17 Jul
18:30
Luzern
18:30
Rapperswil
Tue 17 Jul
20:45
Bradford City
20:45
Sheffield United
Tue 17 Jul
20:30
Crawley Town
20:30
Ipswich Town
Tue 17 Jul
19:30
ADO Den Haag
19:30
Dordrecht
Tue 17 Jul
18:30
Niort
18:30
Lorient
Tue 17 Jul
18:00
Ajaccio
18:00
Bastia
Tue 17 Jul
19:30
KV Oostende
19:30
KSV Roeselare
Tue 17 Jul
20:00
Forest Green Rove.
20:00
Leeds United
Tue 17 Jul
20:45
Oxford City
20:45
Luton Town
Tue 17 Jul
20:45
Stockport County
20:45
Rochdale
Tue 17 Jul
19:00
Zulte-Waregem
19:00
Hapoel Haifa
Tue 17 Jul
18:30
Köln
18:30
Watford
Tue 17 Jul
12:00 Playing 50'
Vitesse
1 - 0
Lokomotiv Moskva
Tue 17 Jul
18:00
Arouca
18:00
CD Santa Clara
Tue 17 Jul
20:00
Cobh Ramblers
20:00
Preston North End
Tue 17 Jul
18:00
Lokomotiva
18:00
Trabzonspor
Tue 17 Jul
18:00
Grasshopper
18:00
Atromitos
Tue 17 Jul
00:30 finished
River Plate
(4)0-0(3)
Independiente Medellin INFO
Tue 17 Jul
19:00
Villarreal
19:00
Hércules
Tue 17 Jul
19:00
Beşiktaş
19:00
Reading
Tue 17 Jul
18:00
FK Krasnodar
18:00
Gazovik Orenburg
Tue 17 Jul
17:00
Genoa
17:00
Zenit
Tue 17 Jul
20:30
Sheffield FC
20:30
Rotherham United
Tue 17 Jul
17:30
İstanbul
17:30
Ufa
Tue 17 Jul
20:00
Real Murcia
20:00
Sevilla
Tue 17 Jul
19:00 Postponed
De Graafschap
19:00
Al-Khor
Tue 17 Jul
10:00 finished
Argeş Piteşti
2 - 1
Baloteşti INFO
Tue 17 Jul
15:00
Sturm Graz
15:00
Kapfenberger SV
Tue 17 Jul
16:00
Gorica
16:00
Petrolul Ploiesti
Tue 17 Jul
17:00
Afjet Afyonspor
17:00
Balikesirspor
Tue 17 Jul
17:00
Eskisehirspor
17:00
MC Oran
Tue 17 Jul
17:00
Rot-Weiß
17:00
Fortuna Köln
Tue 17 Jul
17:30
PAS Giannina
17:30
Larissa FC
Tue 17 Jul
17:30
Rubin Kazán
17:30
Maccabi Petah Tikva
Tue 17 Jul
18:00
FK Becej
18:00
Qatar SC
Tue 17 Jul
18:00
Grenoble
18:00
Annecy
Tue 17 Jul
18:00
Carl Zeiss Jena
18:00
Chemnitzer
Tue 17 Jul
18:00
Gorica
18:00
Udinese
Tue 17 Jul
18:00
Preußen Münster
18:00
Wattenscheid 09
Tue 17 Jul
18:00
Saarbrücken
18:00
JS Kabylie
Tue 17 Jul
18:00
Hapoel Kiryat Shm.
18:00
BFC Siófok
Tue 17 Jul
18:00
Budapesti Vasas
18:00
Maccabi Netanya FC
Tue 17 Jul
18:30
Bergheim
18:30
Golling
Tue 17 Jul
18:30
Stade Lavallois
18:30
Cholet
Tue 17 Jul
18:30
Pezinok
18:30
Inter Bratislava
Tue 17 Jul
19:00
Linden Leibnitz
19:00
Wildon
Tue 17 Jul
19:00
Eibar
19:00
Tudelano
Tue 17 Jul
19:00
SC Fürstenfeld
19:00
Fehring
Tue 17 Jul
19:00
Hard
19:00
Nenzing
Tue 17 Jul
19:00
SC Retz
19:00
Elektra
Tue 17 Jul
19:00
Schwaz
19:00
SV Innsbruck
Tue 17 Jul
19:00
KFC Uerdingen 05
19:00
FC Eindhoven
Tue 17 Jul
20:00
Bath City
20:00
Exeter City
Tue 17 Jul
20:00
Linense
20:00
Bristol City
Tue 17 Jul
20:00
London Tigers
20:00
Harrow Borough FC
Tue 17 Jul
20:30
Lye Town
20:30
Stourbridge
Tue 17 Jul
20:00
Marítimo
20:00
Louletano
Tue 17 Jul
20:00
Victoria Hamburg
20:00
SV Eichede
Tue 17 Jul
20:30
Torquay United
20:30
Plymouth Argyle
Tue 17 Jul
20:15
Lisburn Distillery
20:15
Portadown
Tue 17 Jul
20:30
Bala Town
20:30
Crewe Alexandra
Tue 17 Jul
20:30
Dagenham Redbridge
20:30
Colchester United
Tue 17 Jul
20:30
Dartford
20:30
Gillingham
Tue 17 Jul
20:30
Grimsby Town
20:30
Sunderland
Tue 17 Jul
20:30
Tooting Mitcham
20:30
Merstham
Tue 17 Jul
20:30
Warrington Town
20:30
Tranmere Rovers
Tue 17 Jul
20:45
Chippenham Town
20:45
Swindon Town
Tue 17 Jul
20:45
Daisy Hill
20:45
Marine
Tue 17 Jul
20:45
Dorking Wanderers
20:45
Sutton United
Tue 17 Jul
20:45
East Thurrock Uni.
20:45
Leyton Orient
Tue 17 Jul
20:45
Ebbsfleet United
20:45
Eastbourne Borough
Tue 17 Jul
20:45
Eccleshill United
20:45
Farsley
Tue 17 Jul
20:45
Slough Town
20:45
Kingstonian
Tue 17 Jul
20:45
St. Neots Town
20:45
Stevenage
Tue 17 Jul
20:45
AFC Sudbury
20:45
Braintree Town
Tue 17 Jul
20:45
Wealdstone
20:45
Maidenhead United
Tue 17 Jul
20:45
Yeovil Town
20:45
Bristol Rovers
Cookies use: We use our own and third party "cookies" to improve our services, develop statistical analysis, analyse browsing habits and create interest groups. This allows us to customise the content we offer and show related advertising to your preferences. We also share this browsing analysis and interest groups with third parties. To continue browsing, please accept its use.
Accept More info and settings.

Follow BeSoccer on Facebook