noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
4

All leagues and competitions in Armenia

am - ISO Country Code Armenia League Group 2 »
Thu 04 Jun
13:30 Playing 29'
Shirak
0 - 0
Ararat
Thu 04 Jun
15:30
Noah
15:30
Alashkert
am - ISO Country Code Armenia First Division »
Thu 04 Jun
14:30
Van
14:30
Dilijan
Thu 04 Jun
14:45
BKMA
14:45
Torpedo Yerevan
Thu 04 Jun
14:30
Ararat II
14:30
Alashkert II
Thu 04 Jun
15:00
Lokomotiv Yerevan
15:00
West Armenia
Thu 04 Jun
15:00
Pyunik II
15:00
Urartu II
Group 1
Fri 13 Mar
Yerevan Yerevan
0-3
Gandzasar Gandzasar
Sat 23 May
Shirak Shirak
1-2
FC Lori FC Lori
Pyunik Pyunik
0-3
Ararat-Armenia Ararat-Armenia
Sun 24 May
Alashkert Alashkert
0-1
Noah Noah
Mon 25 May
Ararat Ararat
1-0
FC Urartu FC Urartu
Team / Points
1 Ararat-Armenia AVA 36
2 FC Lori FCL 32
3 Alashkert ALA 31
4 Ararat ARA 31
5 Noah NOA 30
 
6 Shirak SHI 28
7 Pyunik PYU 23
8 FC Urartu BAN 23
9 Gandzasar GAN 18
10 Yerevan FCY 0
Group 2
Wed 03 Jun
Ararat-Armenia Ararat-Armenia
0-0
FC Lori FC Lori
Thu 04 Jun
Shirak Shirak
0-0
Ararat Ararat
Noah Noah
15:30
Alashkert Alashkert
Team / Points
1 Alashkert ALA 3
2 FC Lori FCL 2
3 Ararat-Armenia AVA 2
 
4 Shirak SHI 2
5 Noah NOA 1
6 Ararat ARA 1
Group 3
Mon 01 Jun
FC Urartu FC Urartu
1-0
Gandzasar Gandzasar
Team / Points
1 FC Urartu BAN 3
2 Pyunik PYU 0
 
3 Gandzasar GAN 0
Armenia First Division
Fri 20 Mar
Aragats Aragats
13:00
Makaravank Makaravank
Wed 03 Jun
Lernayin Lernayin
13:30
Masis Masis
Shirak II Shirak II
2-0
Sevan FC Sevan FC
Ararat-Armenia II Ararat-Armenia II
0-2
Ani Yerevan Ani Yerevan
Thu 04 Jun
Van Van
14:30
Dilijan Dilijan
Ararat II Ararat II
14:30
Alashkert II Alashkert II
BKMA BKMA
14:45
Torpedo Yerevan Torpedo Yerevan
Lokomotiv Yerevan Lokomotiv Yerevan
15:00
West Armenia West Armenia
Pyunik II Pyunik II
15:00
Urartu II Urartu II
Team / Points
1 West Armenia WAR 56
2 Lokomotiv Yerevan YER 51
3 Van VAN 49
4 BKMA BKM 38
5 Ararat-Armenia II ARA 38
6 Sevan FC JSF 38
7 Urartu II BAN 36
8 Alashkert II ALA 36
9 Ararat II ARA 27
 
10 Aragats ARA 23
11 Torpedo Yerevan TPY 21
12 Lernayin LER 20
13 Ani Yerevan ANI 18
14 Shirak II SHI 16
15 Masis MAS 15
16 Pyunik II PYU 14
17 Dilijan DIL 10
18 Makaravank MAK 0

Follow BeSoccer on Facebook