noscript image
5

All leagues and competitions in Albania

Superliga
Sun 17 Mar
Kamza Kamza
14:00
Flamurtari Vlorë Flamurtari Vlorë
Sat 30 Mar
Kukësi Kukësi
17:00
Partizani Tirana Partizani Tirana
KF Tirana KF Tirana
17:00
Laçi Laçi
Luftëtari Gjirokastër Luftëtari
17:00
Skënderbeu Korçë Skënderbeu
Teuta Durrës Teuta Durrës
17:00
Kastrioti Krujë Kastrioti Krujë
Team / Points
1 Partizani Tirana PAR 53
2 Kukësi KUK 44
3 Teuta Durrës TEU 40
4 Skënderbeu Korçë KFS 37
5 Laçi LAÇ 37
 
6 Flamurtari Vlorë FLA 35
7 KF Tirana TIR 29
8 Luftëtari Gjirokastër LUF 28
9 Kastrioti Krujë KRU 24
10 Kamza KAM 17
Group 1
Sat 23 Feb
Besa Kavajë Besa Kavajë
2-0
Turbina Cërrik Turbina Cërrik
Vllaznia Shkodër Vllaznia Shkodër
2-0
Iliria Fushë-Krujë Iliria
Erzeni Shijak Erzeni Shijak
0-0
Vora Vora
Veleçiku Koplik Veleçiku Koplik
1-0
Shenkolli Shenkolli
Pogradeci Pogradeci
1-0
Lushnja Lushnja
Tomori Berat Tomori Berat
1-1
Elbasani Elbasani
Oriku Oriku
0-1
Bylis Ballsh Bylis Ballsh
Egnatia Rrogozhinë Egnatia
2-1
Apolonia Fier Apolonia Fier
Dinamo Tirana Dinamo Tirana
0-1
Burreli Burreli
Sun 24 Feb
Besëlidhja Lezhë Besëlidhja Lezhë
3-0
Korabi Peshkopi Korabi Peshkopi
Team / Points
1 Vllaznia Shkodër VLZ 44
4 Erzeni Shijak ERZ 32
6 Besëlidhja Lezhë BES 30
8 Dinamo Tirana DIN 27
10 Korabi Peshkopi KOR 27
12 Veleçiku Koplik VEL 25
13 Burreli BUR 24
16 Shenkolli SHE 20
17 Iliria Fushë-Krujë ILI 19
19 Vora VOR 10
 
2 Bylis Ballsh BYL 42
3 Besa Kavajë BES 35
5 Egnatia Rrogozhinë EGN 31
7 Lushnja LUS 27
9 Oriku ORI 27
11 Pogradeci POG 26
14 Tomori Berat TOM 23
15 Apolonia Fier APO 20
18 Elbasani ELB 12
20 Turbina Cërrik TUR 8
Group 2
Sat 30 Mar
Vllaznia Shkodër Vllaznia Shkodër
15:00
Besëlidhja Lezhë Besëlidhja Lezhë
Dinamo Tirana Dinamo Tirana
15:00
Korabi Peshkopi Korabi Peshkopi
Bylis Ballsh Bylis Ballsh
15:00
Egnatia Rrogozhinë Egnatia
Oriku Oriku
15:00
Lushnja Lushnja
Team / Points
3 Vllaznia Shkodër VLZ 6
4 Korabi Peshkopi KOR 3
5 Besëlidhja Lezhë BES 1
6 Erzeni Shijak ERZ 1
9 Dinamo Tirana DIN 0
 
1 Besa Kavajë BES 6
2 Bylis Ballsh BYL 6
7 Egnatia Rrogozhinë EGN 0
8 Oriku ORI 0
10 Lushnja LUS 0
Group 3
Sat 30 Mar
Vora Vora
15:00
Burreli Burreli
Iliria Fushë-Krujë Iliria
15:00
Shenkolli Shenkolli
Turbina Cërrik Turbina Cërrik
15:00
Apolonia Fier Apolonia Fier
Elbasani Elbasani
15:00
Tomori Berat Tomori Berat
Team / Points
3 Iliria Fushë-Krujë ILI 4
4 Burreli BUR 4
5 Veleçiku Koplik VEL 3
7 Shenkolli SHE 0
8 Vora VOR 0
 
1 Pogradeci POG 6
2 Apolonia Fier APO 4
6 Tomori Berat TOM 1
9 Turbina Cërrik TUR 0
10 Elbasani ELB 0
Group 1
Sun 24 Mar
Kevitan Kevitan
15:00
Vllaznia Shkodër II Vllaznia Shkodër
Sun 31 Mar
Luzi 2008 Luzi 2008
15:00
Sopoti Librazhd Sopoti Librazhd
Ada Velipojë Ada Velipojë
15:00
Gramshi Gramshi
Spartaku Tiranë Spartaku Tiranë
15:00
Tërbuni Pukë Tërbuni Pukë
Internacional Tirana Internacional
15:00
Tirana II Tirana II
Klosi Klosi
15:00
Partizani Tirana II Partizani Tirana
Team / Points
1 Luzi 2008 LUZ 34
2 Partizani Tirana II PTI 32
3 Tërbuni Pukë TER 31
4 Gramshi GRA 30
5 Spartaku Tiranë KST 28
6 Sopoti Librazhd SOP 27
7 Vllaznia Shkodër II SHK 24
 
8 Klosi KFF 16
9 Ada Velipojë ADA 12
10 Kukësi II KUK 9
11 Tirana II TIR 7
12 Internacional Tirana TIR 5
13 Kevitan KEV 0
Group 2
Sun 24 Mar
Maliqi Maliqi
3-1
Këlcyra Këlcyra
Devolli Devolli
2-0
Naftëtari Kuçovë Naftëtari
Përmeti Përmeti
1-5
Shkumbini Peqin Shkumbini Peqin
Butrinti Sarandë Butrinti Sarandë
3-0
Delvina Delvina
Tepelena Tepelena
1-0
Skrapari Skrapari
Gramozi Ersekë Gramozi Ersekë
2-3
Albpetrol Patos Albpetrol Patos
Memaliaj Memaliaj
15:00
Term Term
Team / Points
1 Shkumbini Peqin SHK 47
2 Devolli DEV 46
3 Maliqi MAL 38
4 Albpetrol Patos ALB 37
5 Këlcyra KEL 34
6 Delvina DEL 23
7 Memaliaj MEM 22
 
8 Skrapari SKR 20
9 Tepelena TEP 20
10 Butrinti Sarandë BUT 19
11 Gramozi Ersekë GRA 17
12 Term TFC 15
13 Naftëtari Kuçovë NAF 13
14 Përmeti PER 10
br - ISO Country Code Copa do Brasil »
Wed 27 Mar
23:15
Chapecoense
23:15
Criciuma
ar - ISO Country Code Copa Argentina »
Wed 27 Mar
21:10
Sarmiento
21:10
All Boys
es - ISO Country Code Friendly »
Wed 27 Mar
15:45
Zenit
15:45
HJK Helsinki
Wed 27 Mar
14:30
KuPS Kuopio
14:30
AC Kajaani
Wed 27 Mar
12:00
Konyaspor
12:00
Adana Demirspor
Wed 27 Mar
17:00
Denizlispor
17:00
Goztepe
wo - ISO Country Code International Friendly »
Wed 27 Mar
00:55 Half-Time
Estados Unidos
1 - 1
Chile
Wed 27 Mar
03:00
Paraguay
03:00
México
Wed 27 Mar
01:00 Playing 45'
Perú
0 - 0
El Salvador
Wed 27 Mar
03:00
Costa Rica
03:00
Jamaica
Wed 27 Mar
01:00 Half-Time
Honduras
0 - 0
Ecuador
Wed 27 Mar
02:30
Nicaragua
02:30
Guatemala
br - ISO Country Code Paulista A1 »
Wed 27 Mar
00:00 finished
RB Brasil
0 - 0
Santos FC INFO
Wed 27 Mar
01:00 Half-Time
Palmeiras
2 - 0
Novorizontino
Wed 27 Mar
23:15
Ituano
23:15
São Paulo
br - ISO Country Code Paulista A1 Group 2 »
Wed 27 Mar
20:30
Oeste
20:30
Botafogo SP
Wed 27 Mar
23:15
Ponte Preta
23:15
Bragantino
it - ISO Country Code Coppa Lega Pro »
Wed 27 Mar
20:30
AC Monza
20:30
Vicenza
Wed 27 Mar
20:30
Viterbese
20:30
Trapani
gr - ISO Country Code Football League »
Wed 27 Mar
14:00
Aittitos Spata
14:00
Karaiskakis
Wed 27 Mar
14:00
Trikala
14:00
Kerkyra
Wed 27 Mar
14:00
Apollon Larissa
14:00
Apollon Kalamarias
Wed 27 Mar
14:00
Ergotelis
14:00
Aiginiakos
Wed 27 Mar
14:00
Panachaiki
14:00
Kissamikos
Wed 27 Mar
14:00
Platanias
14:00
Sparti
Wed 27 Mar
13:00
Volos Football
13:00
Irodotos
gb - ISO Country Code Conference »
Wed 27 Mar
20:45
Harrogate Town
20:45
Salford City
it - ISO Country Code Serie D Group 1 »
Wed 27 Mar
14:30
Pro Dronero
14:30
Arconatese
Wed 27 Mar
14:30
Savona
14:30
AS Bra
it - ISO Country Code Serie D Group 2 »
Wed 27 Mar
14:30
Virtus Bergamo
14:30
Caronnese
it - ISO Country Code Serie D Group 5 »
Wed 27 Mar
14:30
Bastia Calcio
14:30
Gavorrano
it - ISO Country Code Serie D Group 7 »
Wed 27 Mar
14:30
Albalonga
14:30
Trastevere
Wed 27 Mar
14:30
Avellino
14:30
Aprilia
it - ISO Country Code Serie D Group 8 »
Wed 27 Mar
14:30
Pomigliano
14:30
Gravina
it - ISO Country Code Serie D Group 9 »
Wed 27 Mar
14:30
Troina
14:30
Nocerina
gt - ISO Country Code Clausura Guatemala »
Wed 27 Mar
22:30
Antigua GFC
22:30
Municipal
Wed 27 Mar
22:00
Guastatoya
22:00
Deportivo Petapa
Wed 27 Mar
19:00
Malacateco
19:00
Deportivo Sanarate
Wed 27 Mar
19:00
Siquinalá
19:00
Xelajú
za - ISO Country Code Nedbank Cup South Africa »
Wed 27 Mar
18:30
Cape Umoya United
18:30
TS Galaxy
de - ISO Country Code Regionalliga Group 5 »
cr - ISO Country Code Torneo de Verano »
Wed 27 Mar
22:05
Guadalupe
22:05
Carmelita
ma - ISO Country Code Botola Pro »
ru - ISO Country Code 2. Division Group 4 »
gb - ISO Country Code Non League Div One Group 7 »
Wed 27 Mar
20:45
Kidsgrove Athletic
20:45
Mossley
de - ISO Country Code Oberliga Group 7 »
Wed 27 Mar
20:00
Idar-Oberstein
20:00
Schott Mainz
de - ISO Country Code Oberliga Group 11 »
Wed 27 Mar
19:30
Siegen
19:30
Brünninghausen
Wed 27 Mar
19:30
Schermbeck
19:30
Gievenbeck
Wed 27 Mar
19:30
Ennepetal
19:30
Westfalia Rhynern
Wed 27 Mar
19:30
Hammer SpVg
19:30
Rot Weiss Ahlen
Wed 27 Mar
19:30 Postponed
Holzwickeder
19:30
Erndtebrück
Wed 27 Mar
19:30 Postponed
Gutersloh
19:30
Sprockhövel
kr - ISO Country Code FA Cup Korea »
br - ISO Country Code Gaucho 1 »
Wed 27 Mar
23:15
São Luiz
23:15
EC São José
ua - ISO Country Code Persha Liga »
ar - ISO Country Code Primera C Metro. »
Wed 27 Mar
20:00
Arg. Quilmes
20:00
Dep. Armenio
br - ISO Country Code Pernambucano 1 »
Wed 27 Mar
23:15
Santa Cruz
23:15
Afogados
cm - ISO Country Code Elite ONE »
Wed 27 Mar
14:00
Young Sport Acade.
14:00
Eding Sport
Wed 27 Mar
15:30
APEJES Academy
15:30
Avion Academy
Wed 27 Mar
15:30
PWD Bamenda
15:30
Union Douala
Wed 27 Mar
15:30
New Star
15:30
Dragon de Yaoundé
Wed 27 Mar
15:30
Tonnerre
15:30
Cotonsport
Wed 27 Mar
15:30
Eding Sport
15:30
Les Astres
Wed 27 Mar
15:30
Feutcheu
15:30
Fortuna Mfou
Wed 27 Mar
15:30
Fovu Club
15:30
Unisport Bafang
Wed 27 Mar
15:30
Stade Renard
15:30
UMS de Loum
br - ISO Country Code Goiano 1 »
Wed 27 Mar
00:30 Playing 74'
Atlético GO
3 - 1
Anapolina

Follow BeSoccer on Facebook