noscript image
CFA 2

CFA 2

2018/2019
  • Bastia
  • Istres
  • Amiens AC
  • Beauvais Oise
  • Drapeau Fougeres
  • Besancon FC
  • FC Mulhouse
  • Montceau
  • Plabennec
  • Sarre-Union
  • Voltigeurs
  • Raon-l'Etape
  • Aubervilliers
  • Saint-Louis Neuweg
  • USSA Vertou
  • Sarreguemines
  • Bressuire
  • Les Genêts dAnglet
  • Noisy-le-Sec
  • Pontivy
  • CS Louhans Cuiseaux
  • Thiers
  • CFA 2
  • Group 1
  • 2018/2019
Group 1
Sat 23 Mar
Angouleme Angouleme
18:00
Chauvigny Chauvigny
Niort II Niort II
18:00
Mérignac-Arlac Mérignac-Arlac
Montmorillon Montmorillon
18:00
Pau II Pau II
Poitiers Poitiers
19:00
Limoges Limoges
Aviron Bayonnais II Aviron Bayonnais
19:00
Bressuire Bressuire
Lège-Cap-Ferret Lège-Cap-Ferret
19:00
Chauray Chauray
Sun 24 Mar
SAG Cestas SAG Cestas
15:00
Les Genêts dAnglet Genêts dAnglet
Team / Points
1 Angouleme ANG 41
2 Niort II NIO 32
3 Bressuire BRE 32
4 Aviron Bayonnais II AVI 30
5 Lège-Cap-Ferret LEG 30
6 Les Genêts dAnglet LES 28
7 Limoges LIM 26
 
8 Poitiers POI 25
9 Mérignac-Arlac MAR 24
10 Pau II FCP 22
11 Chauvigny CHA 20
12 Chauray CHA 15
13 Montmorillon MON 12
14 SAG Cestas SAG 12
Group 2
Sat 23 Mar
Le Mans II Le Mans II
17:00
RC La Flèche RC La Flèche
Angers II Angers II
18:00
USSA Vertou USSA Vertou
La Roche VF La Roche VF
18:00
Voltigeurs Voltigeurs
Sablé Sablé
18:00
La Suze La Suze
Fontenay Fontenay
18:30
Saint-Nazaire AF Saint-Nazaire AF
Saumur Saumur
18:30
Laval II Laval II
Sun 24 Mar
Les Herbiers II Les Herbiers II
15:00
Challans Challans
Team / Points
1 Saint-Nazaire AF SNA 35
2 Fontenay FON 34
3 Challans CHA 33
4 Voltigeurs VOL 32
5 Angers II ANG 31
6 USSA Vertou USS 29
7 Le Mans II LEM 24
 
8 Saumur SAU 23
9 Les Herbiers II LES 22
10 Sablé SAB 20
11 La Roche VF LRO 19
12 La Suze LAS 16
13 RC La Flèche RCL 15
14 Laval II LAV 14
Group 3
Sat 09 Feb
Tourangeau Tourangeau
1-1
Bourges Bourges
Sat 23 Mar
Châteauroux II Châteauroux II
16:00
Avoine OCC Avoine OCC
Bourges Foot Bourges Foot
19:00
Tours II Tours II
Sun 24 Mar
Orléans II Orléans II
15:00
Montlouis Montlouis
J3 Amilly J3 Amilly
15:00
Saint-Jean-Le-Blanc Saint-Jean-Le-Blan
C' Chartres II C' Chartres II
15:00
Montargis Montargis
Châteauneuf-sur-Loire Châteauneuf-sur-L
15:00
Vierzon Vierzon
Team / Points
1 Bourges Foot BOU 37
2 Tourangeau TOU 34
3 Châteauroux II CHA 30
4 Orléans II ORL 28
5 Bourges BOU 26
6 Vierzon VIE 24
7 Châteauneuf-sur-Loire CSL 23
 
8 Montlouis MON 23
9 Avoine OCC AVO 20
10 C' Chartres II CHA 19
11 J3 Amilly AMI 18
12 Montargis MON 18
13 Tours II TOU 15
14 Saint-Jean-Le-Blanc SAI 10
Group 4
Sat 23 Mar
EF Bastia EF Bastia
14:30
Istres Istres
Lucciana Lucciana
14:30
Villefranche SJB Villefranche SJB
Cannes Cannes
15:00
Ajaccio II Ajaccio II
Bastelicaccia Bastelicaccia
15:00
Gémenos Gémenos
Aubagne Aubagne
16:00
Le Pontet Le Pontet
Cannet Rocheville Cannet Rocheville
17:00
Côte Bleue Côte Bleue
Saint-Rémoise Saint-Rémoise
20:00
Bastia Bastia
Team / Points
1 Bastia BAS 46
2 Côte Bleue CBL 36
3 Cannes CAN 32
4 Villefranche SJB VIL 28
5 Aubagne AUB 27
6 Istres IST 27
7 Lucciana LUC 24
 
8 Gémenos GEM 23
9 Saint-Rémoise SRE 22
10 Cannet Rocheville SCR 21
11 Ajaccio II AJA 18
12 Bastelicaccia BAS 16
13 Le Pontet LEP 13
14 EF Bastia EFB 6
Group 7
Sat 23 Mar
Rodez II Rodez II
16:00
Tarbes Tarbes
Canet Canet
18:00
Agde Agde
Montpellier II Montpellier II
18:00
Rodéo FC Toulouse Rodéo Toulouse
Stade Beaucairois Stade Beaucairois
18:00
Avenir Foot Lozère Avenir Foot Lozè.
Balma Balma
18:30
Muretaine Muretaine
Sun 24 Mar
Fabrègues Fabrègues
15:00
Olympique Alès Olympique Alès
Toulouse II Toulouse II
15:00
Blagnac Blagnac
Team / Points
1 Olympique Alès OLY 40
2 Montpellier II MON 38
3 Blagnac BLA 30
4 Rodez II ROD 29
5 Muretaine MUR 25
6 Canet CAN 25
7 Toulouse II TOU 23
 
8 Agde AGD 21
9 Fabrègues FAB 21
10 Rodéo FC Toulouse ROD 20
11 Stade Beaucairois BEA 20
12 Avenir Foot Lozère AVE 17
13 Balma BAL 17
14 Tarbes TAR 12
Group 8
Sat 23 Mar
Amiens SC II Amiens SC II
15:00
Boulogne II Boulogne II
Chambly II Chambly II
18:00
Senlis Senlis
Dunkerque II Dunkerque II
18:00
US Maubeuge US Maubeuge
Touquet Touquet
18:00
Olympique Marcquois Olympique
Tourcoing Tourcoing
18:00
Olympique St Quentin Olympique Quentin
Beauvais Oise Beauvais Oise
18:00
Grande-Synthe Grande-Synthe
Sun 24 Mar
Chantilly Chantilly
15:00
Amiens AC Amiens AC
Team / Points
1 Olympique St Quentin OLY 37
2 Beauvais Oise ASB 34
3 Grande-Synthe GRA 33
4 Amiens AC AAC 29
5 Boulogne II BOU 28
6 Amiens SC II AMI 27
7 US Maubeuge USM 24
 
8 Touquet TOU 23
9 Chambly II CHT 22
10 Tourcoing TOU 22
11 Senlis SEN 22
12 Olympique Marcquois MAR 20
13 Dunkerque II DUN 18
14 Chantilly CHA 3
Group 11
Sat 16 Mar
Noisy-le-Sec Noisy-le-Sec
0-4
Gobelins Gobelins
Blanc Mesnil Blanc Mesnil
1-2
Racing Colombes 92 Racing Colombes
Paris II Paris II
1-2
Meaux Academy Meaux Academy
Ivry Ivry
0-0
Versailles Versailles
Sun 17 Mar
Brétigny Foot Brétigny Foot
1-1
Créteil II Créteil II
Les Mureaux Les Mureaux
0-0
Les Ulis Les Ulis
Le Mée Le Mée
0-5
Aubervilliers Aubervilliers
Team / Points
1 Gobelins GOB 34
2 Aubervilliers AUB 33
3 Racing Colombes 92 RAC 31
4 Les Mureaux LMU 30
5 Blanc Mesnil BLA 28
6 Paris II PAR 27
7 Versailles VER 27
 
8 Noisy-le-Sec NOI 23
9 Ivry IVR 22
10 Brétigny Foot BRE 22
11 Créteil II CRE 20
12 Les Ulis LUL 19
13 Meaux Academy MAC 18
14 Le Mée LMR 15
Group 12
Sat 09 Mar
Ytrac Ytrac
0-6
Aurillac Arpajon Aurillac Arpajon
Sat 23 Mar
Chambéry Chambéry
18:00
Vaulx Vaulx
Thiers Thiers
18:00
Ain Sud Ain Sud
Montluçon Montluçon
18:00
Limonest Limonest
Bourgoin-Jallieu Bourgoin-Jallieu
18:00
Chamalières Chamalières
Clermont II Clermont II
18:00
Rumilly Vallières Rumilly Vallières
Moulins Football Moulins Football
18:30
Lyon-Duchère II Lyon-Duchère II
Team / Points
1 Rumilly Vallières RVA 35
2 Chamalières CHA 34
3 Ain Sud AIN 34
4 Lyon-Duchère II LDU 32
5 Clermont II CLE 31
6 Vaulx VAU 29
7 Bourgoin-Jallieu BOU 29
 
8 Limonest LIM 29
9 Aurillac Arpajon AUR 28
10 Chambéry CHA 21
11 Montluçon MON 18
12 Moulins Football MOU 10
13 Ytrac YTR 10
14 Thiers THI 9

Follow BeSoccer on Facebook