noscript image
  • Paterna B
  • Valencia
  • Avant Aldaia A
  • Serranos A
  • Avant Paterna A
  • Avant Aldaia C
  • Vall Dels Alcalans B
  • Alfara Patriarca B
  • Dep. La Rambleta B
  • Ciutat de Valencia A
  • Maritimo Cabanyal A
  • El Puig B
  • Juventud Manisense B
  • Acid Nazaret A
  • San Marcelino C
  • Collvert B
  • Collvert C
  • Ribarroja A
  • Torre Levante C
  • Betera C
  • Serranos B
  • Don Bosco C
Group 1
Fri 12 Oct
Puzol D Puzol D
0-2
Caxton College C Caxton College C
Sat 13 Oct
Sporting Almassera B Sporting Almassera
3-2
Canet B Canet B
Tavernes Blanques C Tavernes Blanques
15-0
El Puig B El Puig B
La Creu Pobla Farnals B Creu Pobla Farnals
4-4
Foios Atletic C Foios Atletic C
Biensa B Biensa B
0-12
Rafelbuñol B Rafelbuñol B
Sun 14 Oct
C.D. Massamagrell C C.D. Massamagrell
16-0
Sagunto C Sagunto C
Team / Points
1 C.D. Massamagrell C MAS 3
2 Tavernes Blanques C TAV 3
3 Rafelbuñol B RAF 3
4 Caxton College C CAX 3
5 Sporting Almassera B SPO 3
6 La Creu Pobla Farnals B CRE 1
7 Foios Atletic C FOI 1
 
8 Acero B ACE 0
9 Canet B FUT 0
10 Puzol D PUZ 0
11 Biensa B BIE 0
12 El Puig B PUI 0
13 Sagunto C SAG 0
Group 2
Fri 12 Oct
C.D. Massamagrell D C.D. Massamagrell
2-3
Caxton College B Caxton College B
Sporting de Rocafort B Sporting Rocafort
0-11
Foios Atl. B Foios Atl. B
Sat 13 Oct
Rocafort B Rocafort B
3-6
Betera C Betera C
Cracks E Cracks E
3-0
Benicalap B Benicalap B
Sun 14 Oct
Atletico Moncadense D Atletico
1-7
Alboraya D Alboraya D
Historics de Valencia D Historics Valencia
2-8
Vallbonense C Vallbonense C
Contaudit Almassera C Contaudit
13-1
Sagunto D Sagunto D
Team / Points
1 Contaudit Almassera C CON 3
2 Foios Atl. B FOI 3
3 Vallbonense C VAL 3
4 Alboraya D ALB 3
5 Betera C BET 3
6 Cracks E CRA 3
7 Caxton College B CAX 3
 
8 C.D. Massamagrell D MAS 0
9 Rocafort B ROC 0
10 Benicalap B CFU 0
11 Historics de Valencia D HIS 0
12 Atletico Moncadense D ATL 0
13 Sporting de Rocafort B SPO 0
14 Sagunto D SAG 0
Group 10
Sat 13 Oct
Burjassot C Burjassot C
20-0
Betera D Betera D
Meliana B Meliana B
5-9
Malvarrosa B Malvarrosa B
Alfara del Patriarca C Alfara Patriarca
12-1
Vallbonense E Vallbonense E
Los Silos D Los Silos D
4-4
La Eliana D La Eliana D
Vinalesa B Vinalesa B
4-3
Godella C Godella C
Sun 14 Oct
Cambridge Black Cats B Cambridge Black C.
8-2
Cfud Benicalap D Cfud Benicalap D
Team / Points
1 Burjassot C BUR 3
2 Alfara del Patriarca C ALF 3
3 Cambridge Black Cats B CAM 3
4 Malvarrosa B MAL 3
5 Vinalesa B VIN 3
6 La Eliana D ELI 1
7 Los Silos D SIL 1
 
8 Sec Asoc Cult S Antbenagebe ASO 0
9 Godella C GOD 0
10 Meliana B MEL 0
11 Cfud Benicalap D CFU 0
12 Vallbonense E VAL 0
13 Betera D BET 0
Group 12
Sat 13 Oct
San Marcelino 'd' San Marcelino 'd'
1-5
Dep. La Rambleta B Dep. Rambleta
Discobolo La Torre B Discobolo Torre
3-1
U.D. Paterna C U.D. Paterna C
Apolo C Apolo C
1-2
del Turia del Turia
Avant Aldaia C Avant Aldaia C
1-9
Catarroja B Catarroja B
Sedavi D Sedavi D
8-0
Balompie Alfafar C Balompie Alfafar
Sun 14 Oct
Silla Silla
0-5
Colegio Salgui Ede D Colegio Salgui
Thu 25 Oct
B Massanassa E B Massanassa E
6-1
E-1 Valencia D E-1 Valencia D
Team / Points
1 Catarroja B FBC 3
2 Sedavi D SED 3
3 B Massanassa E MAS 3
4 Colegio Salgui Ede D COL 3
5 Dep. La Rambleta B DEP 3
6 Discobolo La Torre B DIS 3
7 del Turia TUR 3
 
8 Apolo C APO 0
9 U.D. Paterna C PAT 0
10 San Marcelino 'd' MAR 0
11 E-1 Valencia D VAL 0
12 Silla SIL 0
13 Avant Aldaia C AVA 0
14 Balompie Alfafar C BAL 0
Group 18
Fri 12 Oct
Puzol A Puzol A
2-3
Biensa A Biensa A
Ciutat de Valencia B Ciutat Valencia
12-0
Saguntino Saguntino
Sat 13 Oct
Meliana A Meliana A
2-4
Faura A Faura A
Museros A Museros A
3-6
Albalat CF Albalat CF
Patacona D Patacona D
7-2
Mare Nostrum Puerto Sagunto Mare Nostrum Puer.
Sun 14 Oct
Alboraya Alboraya
3-5
Torre Levante C Torre Levante C
Wed 17 Oct
C.D. Massamagrell B C.D. Massamagrell
4-2
Rafelbuñol A Rafelbuñol A
Team / Points
1 Ciutat de Valencia B CIU 3
2 Patacona D PAT 3
3 Albalat CF ALB 3
4 Torre Levante C TOR 3
5 Faura A FAU 3
6 C.D. Massamagrell B MAS 3
7 Biensa A BIE 3
 
8 Puzol A PUZ 0
9 Alboraya ALB 0
10 Meliana A MEL 0
11 Rafelbuñol A RAF 0
12 Museros A MUS 0
13 Mare Nostrum Puerto Sagunto MAR 0
14 Saguntino SAG 0
Group 19
Sat 13 Oct
Sp. Almassera A Sp. Almassera A
2-0
Atletic Beteró de Valencia Atletic Beteró V.
Vinalesa A Vinalesa A
5-4
El Rumbo B El Rumbo B
El Puig A El Puig A
5-5
Foios Atletic A Foios Atletic A
Sun 14 Oct
Atletic Amistat E Atletic Amistat E
1-5
Turia B Turia B
Canet E Canet E
0-7
La Creu Pobla Farnals A Creu Pobla Farnals
Carrancs El Grau B Carrancs Grau
6-5
Sporting Benimaclet B Sporting
Tue 23 Oct
San Lorenzo de Massamagrell Lorenzo
2-1
Valencia Valencia
Team / Points
1 La Creu Pobla Farnals A CRE 3
2 Turia B TUR 3
3 Sp. Almassera A SPO 3
4 Carrancs El Grau B CAR 3
5 Vinalesa A VIN 3
6 San Lorenzo de Massamagrell LOR 3
7 Foios Atletic A FOI 1
 
8 El Puig A PUI 1
9 Sporting Benimaclet B SPO 0
10 El Rumbo B RUM 0
11 Valencia VAL 0
12 Atletic Beteró de Valencia ABV 0
13 Atletic Amistat E ATL 0
14 Canet E FUT 0
Group 20
Fri 12 Oct
Villar A Villar A
11-0
Vallbonense B Vallbonense B
Sat 13 Oct
La Eliana B La Eliana B
4-1
Sec Asoc Cult S Antbenagebe Asoc Cult Antbena.
Lliria B Lliria B
10-0
Marines Marines
Ribarroja B Ribarroja B
2-2
F.B. A.C. Benaguasil A F.B. A.C. Benagua.
Los Silos B Los Silos B
1-1
Cracks B Cracks B
Tue 27 Nov
F.C. Benaguasil A F.C. Benaguasil A
3-2
Colegio Mas Camarena B Colegio Camarena
Team / Points
1 Villar A VIL 3
2 Lliria B LLI 3
3 La Eliana B ELI 3
4 F.C. Benaguasil A BEN 3
5 Ribarroja B RIB 1
6 F.B. A.C. Benaguasil A BEN 1
7 Los Silos B SIL 1
 
8 Cracks B CRA 1
9 Vilamarxant A VIL 0
10 Colegio Mas Camarena B COL 0
11 Sec Asoc Cult S Antbenagebe ASO 0
12 Marines MAR 0
13 Vallbonense B VAL 0
Group 22
Sat 13 Oct
Aldaia C Aldaia C
1-9
Juventud Chiva A Juventud Chiva A
Juventud Manisense B Juventud Manisense
5-2
Malilla Malilla
San Marcelino B San Marcelino B
0-8
Utiel A Utiel A
Sun 14 Oct
Torrent D Torrent D
2-2
Requena Rac. A Requena Rac. A
Fuenterrobles A Fuenterrobles A
1-4
Cheste A Cheste A
Collvert A Collvert A
6-1
Atl. Turis A Atl. Turis A
Team / Points
1 Juventud Chiva A JUV 3
2 Utiel A UTI 3
3 Collvert A COL 3
4 Juventud Manisense B JUV 3
5 Cheste A CHE 3
6 Torrent D TOR 1
7 Requena Rac. A REQ 1
 
8 Alaquas I Walter B ALA 0
9 Malilla MAL 0
10 Fuenterrobles A FUE 0
11 Atl. Turis A CLU 0
12 Aldaia C ALD 0
13 San Marcelino B MAR 0
Group 26
Thu 11 Oct
Casinos Casinos
7-0
Betera E Betera E
Sat 13 Oct
Alboraya E Alboraya E
2-4
Rafelbuñol C Rafelbuñol C
Pedralba A Pedralba A
6-4
Lliria D Lliria D
Alfara Patriarca B Alfara Patriarca
1-5
Tavernes Blanques B Tavernes Blanques
Vallbonense A Vallbonense A
4-3
Atl. Moncadense B Atl. Moncadense B
Sun 14 Oct
Torrefiel Athletic B Torrefiel Athletic
6-3
C.D. Massamagrell E C.D. Massamagrell
Acero C Acero C
2-2
Sagunto E Sagunto E
Team / Points
1 Casinos CAS 3
2 Tavernes Blanques B TAV 3
3 Torrefiel Athletic B TOR 3
4 Pedralba A PED 3
5 Rafelbuñol C RAF 3
6 Vallbonense A VAL 3
7 Sagunto E SAG 1
 
8 Acero C ACE 1
9 Atl. Moncadense B ATL 0
10 Lliria D LLI 0
11 Alboraya E ALB 0
12 C.D. Massamagrell E MAS 0
13 Alfara Patriarca B ALF 0
14 Betera E BET 0
588

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook