noscript image
  • Coruxo B
  • Pabellon Promesas
  • Arosa B
  • Bora CF
  • Ed Val Miñor
  • Cordeiro CF
  • UD Ourense  B
  • Outes CF
  • Monforte
  • Lalin B
  • Becerrea
  • Puenteceso SD
  • Olimpico CF
  • Milladoiro SD
  • Monterroso
  • Sofan SD
  • Salvora CF
  • Residencia A
  • Residencia B
  • Amio CF
  • Sagrado Corazon
  • Bertamirans B
Group 2
Team / Points
1 Cd Vallehermoso CDV 19
2 As Pontes PON 16
3 Dorneda CD DOR 13
4 Cedeira CED 12
 
5 Eume Deportivo EUM 10
6 Sdc Galicia Mugardos GAL 7
7 Srd Portuarios B POR 3
8 Ortigueira ORT 0
Group 3
Team / Points
1 Outes CF OUT 54
2 Concello de Zas CON 52
3 Uc Cee UCC 46
4 Sofan SD SOF 46
5 Sporting Seaia SPO 39
6 Cabana SD CAB 38
7 Esteirana EST 37
 
8 Puenteceso SD PUE 33
9 Escola Deportiva Os Miudos ESC 22
10 Corme CF COR 15
11 Coristanco COR 8
12 Cerqueda CER 8
13 Muxia CF MUX 2
Group 4
Team / Points
1 Estrella EST 17
2 Racing San Pedro RAC 16
3 Srd Portuarios POR 14
4 Meiras MEI 13
 
5 Ed Val Miñor B MIN 8
6 Numancia NUM 7
7 Sdcy R Naron O Freixo SDC 4
8 Club Deportivo Naron A CLU 0
Group 5
Team / Points
1 Galicia de Caranza B GAL 15
2 Cariño CAR 15
3 Club Deportivo Naron B CLU 12
4 Ed Val Miñor EDV 12
 
5 Sdrapido Neda B SDR 6
6 Ccry D de Perlio CCR 3
7 Cultural Maniños CUL 0
Group 6
Team / Points
1 Calasancio CAL 31
2 Velle VEL 23
3 Ourense CF B OUR 22
4 Sdc Arrabaldo ARR 21
5 Barco BAR 21
6 Pabellon Promesas PAP 20
7 Arenteiro ARE 18
 
8 Monforte MON 13
9 Rua CD RUA 10
10 Chantada CHA 9
11 Edc Barbadas C BAR 3
12 AD Bosco B BOS 0
13 UD Ourense  B OUR 0
Group 7
Team / Points
1 UD Ourense UDO 33
2 Santa Teresita STE 23
3 Edc Celanova CEL 23
4 Edc Xinzo XIN 20
5 Calasancio B CAL 15
6 Allariz ALL 15
7 Edc Verin B VER 14
 
8 Edc Barbadas B BAR 13
9 Bosco BOS 10
10 Velle B VEL 9
11 La Purisima PUR 8
12 Arrabaldo B ARR 4
13 Maceda MAC 0
14 Monforte B MON 0
Group 9
Sat 13 Apr
Bora CF Bora CF
-
Ed Arousa B Ed Arousa B
Alondras B Alondras B
-
Lerez B Lerez B
Celtiga Celtiga
16:00
Puentearnelas Puentearnelas
Umia CF Umia CF
16:00
Usd de O Grove Usd de O Grove
Vilanova Vilanova
16:30
Portonovo Portonovo
Juv Cambados Juv Cambados
16:30
Villagarcia Villagarcia
Arosa B Arosa B
17:00
Ribadumia Ribadumia
Sun 14 Apr
Figueirido Figueirido
12:00
Lerez Lerez
Team / Points
1 Portonovo POR 67
2 Vilanova VIL 62
3 Ribadumia RIB 56
4 Villagarcia VIL 53
5 Lerez LER 53
6 Bora CF BOR 47
7 Alondras B ALO 46
8 Umia CF UMI 41
 
9 Arosa B ARO 38
10 Juv Cambados CAM 36
11 Figueirido FIG 35
12 Usd de O Grove GRO 32
13 Lerez B LER 19
14 Ed Arousa B ARO 18
15 Puentearnelas PUE 4
16 Celtiga CEL 0
Group 11
Team / Points
1 Ribadeo RIB 38
2 Foz CDF 33
3 Porto Burela POR 28
4 Xove Lago XOV 24
 
5 Ed Lourenza LOU 13
6 Viveiro B VIV 10
7 Racing C Villalbes B RAC 9
8 Sporting Pontenova SPO 6
Group 12
Team / Points
1 Polvorin A POL 39
2 Sagrado Corazon SAC 32
3 Residencia B RES 28
4 Atletico Abuin ATL 26
 
5 Casás CAS 18
6 Castro CAS 7
7 Sarriana B SAR 5
8 Ferroviaria FER 5
Group 13
Team / Points
1 Residencia A RES 36
2 Sarriana B SAR 25
3 Monterroso MON 24
4 Becerrea BEC 20
 
5 A Piringalla PIR 13
6 Polvorin B POL 4
7 Antas ANT 1
643

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook