noscript image
  • Unión Sunchales
  • Unión Aconquija
  • Villa Cubas
  • Villa Mitre Bahia Blanca
  • Atlético Paraná
  • San Martín Mendoza
  • Deportivo Madryn
  • Sol de América Formosa
  • Independiente Neuquén
  • San Lorenzo Alem
  • Unión Villa Krause
  • Rivadavia Venado Tuerto
  • Unión Santiago
  • Camioneros Bs As
  • Huracán San Rafael
  • Germinal de Rawson
  • Atlético Mitre SdE
  • Ferro General Pico
  • Racing Córdoba
  • San Martín Formosa
  • Alumni Villa Maria
  • Gimnasia Mendoza
Group 1
Sat 01 Mar
Mitre de Salta Mitre de Salta
1-0
Monterrico San Vicente Monterrico Vicente
Sun 02 Mar
Altos Hornos Zapla Altos Hornos Zapla
4-2
Tiro y Gimnasia San Pedro Tiro Gimnasia Ped.
Herminio Arrieta Herminio Arrieta
0-0
Camioneros Argentinos Camioneros
Team / Points
1 Mitre de Salta MIT 28
2 Altos Hornos Zapla AHZ 27
3 Tabacal Orán TAB 25
4 Camioneros Argentinos CAM 20
 
5 Monterrico San Vicente MON 19
6 Herminio Arrieta HER 16
7 Tiro y Gimnasia San Pedro TIR 11
8 Río Dorado RIO 11
Group 2
Sat 01 Mar
Unión Güemes Unión Güemes
1-2
Atlético Amalia Atlético Amalia
Libertad Campo Santo Libertad Campo Sa.
0-2
Concepción FC Concepción FC
Atlético Chicoana Atlético Chicoana
1-0
Deportivo Aguilares Deportivo
Sun 02 Mar
Atlético Concepción Atlético
2-1
Atlético Progreso Atlético Progreso
Team / Points
1 Atlético Amalia AMA 27
2 Lastenia LAS 27
3 Atlético Concepción ATL 24
4 Concepción FC CON 24
5 Deportivo Aguilares AGU 23
 
6 Atlético Progreso PRO 21
7 Atlético Chicoana CHI 18
8 Unión Güemes UNI 15
9 Libertad Campo Santo LIB 13
Group 3
Sat 01 Mar
Sarmiento La Banda Sarmiento Banda
2-0
San Lorenzo Alem San Lorenzo Alem
Atlético Mitre SdE Atlético Mitre
4-0
Atlético Policial Atlético Policial
Sun 02 Mar
Unión Aconquija Unión Aconquija
1-0
Sportivo Fernández Sportivo
Mon 03 Mar
Instituto Santiago Instituto Santiago
2-1
Villa Cubas Villa Cubas
Team / Points
1 Atlético Mitre SdE MIT 31
2 Sarmiento La Banda SAR 25
3 Unión Aconquija UNI 25
4 Instituto Santiago INS 24
5 San Lorenzo Alem SLO 22
 
6 Unión Santiago UNI 20
7 Atlético Policial POL 17
8 Villa Cubas VIL 12
9 Sportivo Fernández FER 10
Group 4
Sun 23 Feb
Sportivo del Bono Sportivo del Bono
2-1
Leonardo Murialdo Leonardo Murialdo
Atenas Pocito Atenas Pocito
2-1
Atlético Argentino Atlético
Atlético Palmira Atlético Palmira
1-0
Juventud Alianza Juventud Alianza
Wed 26 Feb
Atlético Trinidad Atlético Trinidad
1-0
Independiente Villa Obrera Independiente
Sun 02 Mar
Sportivo Desamparados Sportivo
1-1
Atenas Pocito Atenas Pocito
Team / Points
1 Unión Villa Krause UNI 31
2 Atlético Palmira ATL 28
3 Sportivo del Bono SPO 28
4 Juventud Alianza JUV 24
5 Sportivo Desamparados DES 24
 
6 Independiente Villa Obrera IND 24
7 Atlético Argentino ATL 24
8 Atlético Trinidad TRI 20
9 Atenas Pocito ATE 16
10 Leonardo Murialdo LEO 7
Group 8
Fri 28 Feb
Atlético Paraná Atlético Paraná
2-0
Deportivo Achirense Deportivo
Sat 01 Mar
Colegiales Concordia Colegiales
2-1
Central Goya Central Goya
Huracán Goya Huracán Goya
1-0
Ferroviario Corrientes Ferroviario
Belgrano Paraná Belgrano Paraná
1-1
Deportivo Curupay Deportivo Curupay
Textil Mandiyú Textil Mandiyú
2-1
Viale FC María Grande Viale María Gran.
Team / Points
1 Atlético Paraná PAR 35
2 Belgrano Paraná BEL 35
3 Textil Mandiyú TEX 31
4 Huracán Goya HUR 31
5 Ferroviario Corrientes SFE 29
 
6 Deportivo Achirense ACH 21
7 Viale FC María Grande VIA 20
8 Deportivo Curupay CUR 19
9 Colegiales Concordia COL 17
10 Central Goya CEN 10
Group 12
Fri 28 Feb
Náutico Hacoaj Náutico Hacoaj
1-0
Belgrano Zárate Belgrano Zárate
Sun 02 Mar
Ayacucho Ayacucho
3-1
Ferro Carril Sud Olavarria Ferro Carril Olav.
Kimberley Mar del Plata Kimberley Plata
1-1
Everton La Plata Everton La Plata
Camioneros Bs As Camioneros Bs As
2-1
América Pirán América Pirán
Team / Points
1 Kimberley Mar del Plata KIM 34
2 Camioneros Bs As DCM 31
3 Independiente Chivilcoy IND 28
4 Ayacucho SAR 26
5 América Pirán AME 23
 
6 Ferro Carril Sud Olavarria FER 21
7 Everton La Plata EVE 18
8 Belgrano Zárate BEL 10
9 Náutico Hacoaj HAC 9
Group 13
Sat 01 Mar
Bella Vista Bahia Blanca Bella Vista Bahia
2-3
Sol de Mayo Sol de Mayo
Sun 02 Mar
Independiente Río Colorado Independiente Río
1-4
Villa Mitre Bahia Blanca Villa Mitre Bahia
Deportivo Patagones Viedma Deportivo
3-4
Defensores Buena Parada Defensores Buena .
Mon 03 Mar
Villa Congreso Villa Congreso
1-3
Liniers Bahía Blanca Liniers Bahía Bl.
Team / Points
1 Villa Mitre Bahia Blanca VIL 33
2 Sol de Mayo SDM 31
3 Tiro Federal Bahia Blanca TIR 30
4 Liniers Bahía Blanca LIN 29
5 Bella Vista Bahia Blanca BVI 22
 
6 Independiente Río Colorado IND 19
7 Deportivo Patagones Viedma PAT 14
8 Defensores Buena Parada DEF 13
9 Villa Congreso VIL 6
Group 14
Sun 02 Mar
Dep. Roca Dep. Roca
7-1
Petrolero Argentino Petrolero
Alianza Cutral Có Alianza Cutral
6-2
Circulo Italiano Circulo Italiano
Estudiantes Unidos Estudiantes Unidos
5-1
Atlético Regina Atlético Regina
Independiente Neuquén Independiente
1-2
Belgrano Esquel Belgrano Esquel
Team / Points
1 Alianza Cutral Có ALI 30
2 Atlético Regina ATL 30
3 Dep. Roca DRO 29
4 Independiente Neuquén INN 26
5 25 de Mayo La Pampa 25D 23
 
6 Belgrano Esquel BEL 18
7 Petrolero Argentino PET 18
8 Estudiantes Unidos EST 17
9 Circulo Italiano CIR 8
Group 15
Team / Points
1 Deportivo Madryn DEP 36
2 Huracán de Comodoro HUR 25
3 Boca Río Gallegos BRG 20
 
4 Racing Trelew RAC 19
5 Germinal de Rawson GER 19
6 Petrolero Austral PET 5

Follow BeSoccer on Facebook