noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Slovakian Super Liga
Sat 08 Aug
Nitra Nitra
0-5
Slovan Bratislava Slovan Bratislava
Zemplin Michalovce Zemplin Michalovce
0-2
FC Spartak Trnava FC Spartak Trnava
Zlaté Moravce Zlaté Moravce
2-2
Pohronie Pohronie
Ruzomberok Ruzomberok
2-2
Trenčín Trenčín
Senica Senica
0-4
Žilina Žilina
Sun 09 Aug
DAC DAC
6-0
Sered Sered
Team / Points
1 DAC DAC 3
2 Slovan Bratislava SBR 3
3 Žilina ZIL 3
4 FC Spartak Trnava FCS 3
5 Pohronie FKP 1
6 Ruzomberok RUZ 1
 
7 Trenčín TRE 1
8 Zlaté Moravce ZMO 1
9 Zemplin Michalovce ZEM 0
10 Senica SEN 0
11 Nitra NIT 0
12 Sered SER 0
Group 2
Sat 11 Jul
Slovan Bratislava Slovan Bratislava
0-0
FC Spartak Trnava FC Spartak Trnava
Ruzomberok Ruzomberok
0-1
DAC DAC
Žilina Žilina
5-0
Zemplin Michalovce Zemplin Michalovce
Team / Points
1 Slovan Bratislava SBR 68
2 Žilina ZIL 51
3 DAC DAC 50
 
4 FC Spartak Trnava FCS 35
5 Ruzomberok RUZ 32
6 Zemplin Michalovce ZEM 32
Group 3
Sat 11 Jul
Trenčín Trenčín
0-3
Nitra Nitra
Zlaté Moravce Zlaté Moravce
1-0
Sered Sered
Pohronie Pohronie
1-0
Senica Senica
Team / Points
1 Trenčín TRE 39
2 Zlaté Moravce ZMO 33
3 Sered SER 27
 
4 Pohronie FKP 26
5 Senica SEN 26
6 Nitra NIT 25
2. Liga
Fri 31 Jul
Poprad Poprad
1-3
Bardejov Bardejov
Sat 01 Aug
Žilina II Žilina II
5-0
Šamorín Šamorín
FK Dukla Banská Bystrica Dukla Banská Bys.
4-0
Slovan Bratislava II Slovan Bratislava
Dubnica Dubnica
1-1
Slavoj Trebišov Slavoj Trebišov
Liptovsky Mikulas Liptovsky Mikulas
0-1
FK Košice FK Košice
Podbrezová Podbrezová
2-0
Komárno Komárno
Skalica Skalica
3-0
FC Petržalka FC Petržalka
Team / Points
1 Žilina II ZLI 3
2 FK Dukla Banská Bystrica FKD 3
3 Skalica SKA 3
4 Bardejov BAR 3
5 Podbrezová POD 3
6 FK Košice FKK 3
7 Dubnica DUB 1
8 Slavoj Trebišov FKS 1
 
9 Púchov PUC 0
10 Liptovsky Mikulas LIP 0
11 Poprad POP 0
12 Komárno KOM 0
13 FC Petržalka PET 0
14 Slovan Bratislava II SBR 0
15 Šamorín SAM 0
Group 2
Fri 10 Jul
Skalica Skalica
1-0
Žilina II Žilina II
Sat 11 Jul
Dubnica Dubnica
4-1
FK Dukla Banská Bystrica Dukla Banská Bys.
Team / Points
1 Dubnica DUB 8
2 FK Dukla Banská Bystrica FKD 7
3 Skalica SKA 7
 
4 Podbrezová POD 5
5 Žilina II ZLI 3
6 Poprad POP 0
Group 1
Thu 31 Oct
Fomat Martin Fomat Martin
1-0
FTC Filakovo FTC Filakovo
Fri 01 Nov
Liptovský Hrádok Liptovský Hrádok
1-0
TJ Kováčová TJ Kováčová
Sat 02 Nov
FK Rakytovce 85 FK Rakytovce 85
0-1
Čadca Čadca
Lokomotiva Zvolen Lokomotiva Zvolen
0-0
Oravské Veselé Oravské Veselé
Sobota Sobota
3-2
Žarnovica Žarnovica
Baník Kalinovo Baník Kalinovo
3-1
Liptovská Štiavnica Liptovská
Sun 03 Nov
Bánová Bánová
2-2
Tatran Krásno Tatran Krásno
Námestovo Námestovo
2-2
Novohrad Lučenec Novohrad Lučenec
Team / Points
1 Fomat Martin FOM 38
2 Oravské Veselé ORA 26
3 Bánová TJB 26
4 Lokomotiva Zvolen ZVO 25
5 Baník Kalinovo BAN 25
6 TJ Kováčová TJK 23
7 FTC Filakovo FIL 20
8 Námestovo NAM 20
 
9 Novohrad Lučenec LUC 20
10 Liptovský Hrádok LIP 18
11 Tatran Krásno TAT 16
12 Sobota SOB 15
13 Liptovská Štiavnica LIP 14
14 Žarnovica ZAR 10
15 Čadca CAD 9
16 FK Rakytovce 85 RAK 8
ue - ISO Country Code Europa League »
Mon 10 Aug
21:00
Man. Utd
21:00
Kobenhavn
Mon 10 Aug
21:00
Inter
21:00
B. Leverkusen
cn - ISO Country Code Chinese Super League »
Mon 10 Aug
12:00
Shanghai Shenhua
12:00
Dalian Pro
Mon 10 Aug
14:00
Shenzhen FC
14:00
Henan Jianye
mx - ISO Country Code Liga MX Apertura »
Mon 10 Aug
02:00 finished
Atl. San Luis
1 - 1
Atlas Guadalajara INFO
br - ISO Country Code Brazilian Serie A »
Mon 10 Aug
00:00 finished
Grêmio
1 - 0
Fluminense INFO
Mon 10 Aug
00:45 Postponed
Palmeiras
00:45
Vasco da Gama
se - ISO Country Code Swedish Allsvenskan »
Mon 10 Aug
19:00
Sirius
19:00
Varberg
Mon 10 Aug
19:00
Helsingborgs
19:00
Norrköping
ru - ISO Country Code Russian Premier League »
it - ISO Country Code Serie B relegation play-off »
Mon 10 Aug
21:00
Pescara
21:00
Perugia
es - ISO Country Code Friendly »
Mon 10 Aug
18:45
Twente 1965
18:45
Fortuna Sittard
Mon 10 Aug
18:00
PAOK
18:00
Niki Volos
be - ISO Country Code Belgian Pro League »
Mon 10 Aug
19:00
OH Leuven
19:00
KAS Eupen
Mon 10 Aug
19:00
KV Oostende
19:00
Beerschot-Wilrijk
no - ISO Country Code Norwegian Eliteserien »
Mon 10 Aug
20:30
Molde FK
20:30
SK Brann Bergen
ch - ISO Country Code Liga Suiza - Play Offs Ascenso »
Mon 10 Aug
18:15
Thun
18:15
FC Vaduz
bg - ISO Country Code A PFG »
Mon 10 Aug
19:00
Levski Sofia
19:00
Beroe
fi - ISO Country Code Finnish Veikkausliiga »
Mon 10 Aug
17:30
FC Honka
17:30
Seinäjoen JK
Mon 10 Aug
17:30
HIFK
17:30
TPS
ge - ISO Country Code Umaglesi Liga »
uz - ISO Country Code PFL »
Mon 10 Aug
13:00
Kokand 1912
13:00
Andijan
Mon 10 Aug
13:00
Pakhtakor
13:00
FK Lokomotiv Tashkent
Mon 10 Aug
13:00
Nasaf
13:00
Bunyodkor
br - ISO Country Code Série C Brazil Group 1 »
Mon 10 Aug
01:00 finished
Ferroviário
2 - 0
Botafogo PB INFO
br - ISO Country Code Série C Brazil Group 2 »
Mon 10 Aug
23:00
Boa EC
23:00
Volta Redonda
sa - ISO Country Code Pro League »
Mon 10 Aug
18:20
Al Hazm Rass
18:20
Al Adalh Club
Mon 10 Aug
18:15
Abha
18:15
Al Nassr
Mon 10 Aug
20:00
Al Hilal SFC
20:00
Al Fateh FC
Mon 10 Aug
18:05
Al Shabab
18:05
Al Taawon
ma - ISO Country Code Botola Pro »
us - ISO Country Code USL Pro - USA »
Mon 10 Aug
01:30 Postponed
Philadelphia Union
01:30
Hartford Athletic
uy - ISO Country Code Transición Segunda Uruguay »
ie - ISO Country Code FAI Cup »
Mon 10 Aug
20:45
Finn Harps
20:45
St Patrick's
au - ISO Country Code A-League »
Mon 10 Aug
11:30
Brisbane Roar
11:30
Sydney
py - ISO Country Code Apertura Paraguay »
Mon 10 Aug
00:30 finished
Sportivo Lorenzo
1 - 1
Guaraní INFO
ru - ISO Country Code 2. Division Group 1 »
ru - ISO Country Code 2. Division Group 2 »
ru - ISO Country Code 2. Division Group 3 »
Mon 10 Aug
15:00
Lada Sok
15:00
Tyumen
no - ISO Country Code 1. Division »
Mon 10 Aug
18:00
Jerv
18:00
Kongsvinger
Mon 10 Aug
18:00
Ranheim
18:00
Raufoss
Mon 10 Aug
18:00
Sogndal
18:00
Hamarkameratene
Mon 10 Aug
18:00
Strømmen IF
18:00
Grorud
Mon 10 Aug
18:00
Tromsø IL
18:00
Sandnes Ulf
Mon 10 Aug
18:00
Ull Kisa
18:00
Åsane
Mon 10 Aug
18:00
Øygarden FK
18:00
Stjørdals-Blink
eg - ISO Country Code Premier League »
Mon 10 Aug
21:00
Al-Ittihad
21:00
Zamalek
Mon 10 Aug
16:00
Haras El-Hodood
16:00
Al-Masry
Mon 10 Aug
18:30
Pyramids
18:30
Tanta
is - ISO Country Code Urvalsdeild »
Mon 10 Aug
21:15 Postponed
Breidablik
21:15
Fylkir
fi - ISO Country Code Ykkonen »
Mon 10 Aug
17:30
Musan Salama
17:30
MYPA
Mon 10 Aug
17:30
Kerho 07 (SJK II)
17:30
Mikkelin Palloilijat
Mon 10 Aug
17:30
Ekenäs IF
17:30
Gnistan

Follow BeSoccer on Facebook