noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
MATCHES | Norway
no - ISO Country Code 1. Division »
Fri 14 Aug
18:00
Grorud
18:00
Tromsø IL
Fri 14 Aug
18:00
Kongsvinger
18:00
Strømmen IF
Fri 14 Aug
18:00
Ranheim
18:00
Øygarden FK
Fri 14 Aug
18:00
Raufoss
18:00
Jerv
Fri 14 Aug
18:00
Sandnes Ulf
18:00
KFUM
Fri 14 Aug
18:00
Stjørdals-Blink
18:00
Sogndal
Fri 14 Aug
18:00
Åsane
18:00
Hamarkameratene
Fri 14 Aug
20:30
Lillestrom SK
20:30
Ull Kisa
Norwegian Eliteserien
Sat 15 Aug
Sarpsborg 08 Sarpsborg 08
16:00
Molde FK Molde FK
Sun 16 Aug
SK Brann Bergen SK Brann Bergen
18:00
Mjøndalen Mjøndalen
Haugesund Haugesund
18:00
Stromsgodset IF Stromsgodset IF
Odd Grenland Odd Grenland
18:00
Kristiansund BK Kristiansund BK
Sandefjord Fotball Sandefjord Fotball
18:00
FK Bodo Glimt FK Bodo Glimt
Viking Stavanger Viking Stavanger
18:00
Stabaek IF Stabaek IF
Rosenborg BK Rosenborg BK
20:30
Aalesunds FK Aalesunds FK
Mon 17 Aug
IK Start IK Start
20:30
Valerenga IF Oslo Valerenga IF Oslo
Team / Points
1 FK Bodo Glimt FKB 35
2 Molde FK MFK 28
3 Odd Grenland ODD 25
4 Valerenga IF Oslo VIF 23
5 Rosenborg BK RBK 21
6 Kristiansund BK KRI 21
7 SK Brann Bergen BBS 18
8 Stabaek IF SBI 17
 
9 Sandefjord Fotball SDF 16
10 Stromsgodset IF STR 15
11 Haugesund HAU 15
12 Sarpsborg 08 S08 14
13 Viking Stavanger VKG 12
14 Mjøndalen MJO 11
15 IK Start IKS 9
16 Aalesunds FK ELP 7
1. Division
Fri 14 Aug
Grorud Grorud
18:00
Tromsø IL Tromsø IL
Kongsvinger Kongsvinger
18:00
Strømmen IF Strømmen IF
Ranheim Ranheim
18:00
Øygarden FK Øygarden FK
Raufoss Raufoss
18:00
Jerv Jerv
Sandnes Ulf Sandnes Ulf
18:00
KFUM KFUM
Stjørdals-Blink Stjørdals-Blink
18:00
Sogndal Sogndal
Åsane Åsane
18:00
Hamarkameratene Hamarkameratene
Lillestrom SK Lillestrom SK
20:30
Ull Kisa Ull Kisa
Team / Points
1 Tromsø IL TRO 24
2 Ranheim RAN 18
3 Sogndal SOG 15
4 Sandnes Ulf SAN 14
5 Åsane ASA 13
6 Stjørdals-Blink STB 13
7 KFUM KFU 12
8 Jerv JER 11
 
9 Lillestrom SK LSK 11
10 Grorud GRO 10
11 Raufoss RAU 7
12 Strømmen IF STR 7
13 Øygarden FK OFK 6
14 Ull Kisa ULL 6
15 Kongsvinger KON 5
16 Hamarkameratene HAM 2
Group 1
Sat 15 Aug
Tromsdalen Tromsdalen
16:00
Brattvåg Brattvåg
Kvik Halden Kvik Halden
16:00
Fredrikstad FK Fredrikstad FK
Alta IF Alta IF
16:00
Senja Senja
Hødd Hødd
16:00
Skeid Skeid
Moss Moss
16:00
Florö SK Florö SK
Eidsvold TF Eidsvold TF
16:00
Vålerenga II Vålerenga II
Kjelsås Kjelsås
16:00
Fløya Fløya
Team / Points
1 Kvik Halden KVI 15
2 Fredrikstad FK FFK 15
3 Alta IF ALT 13
4 Skeid SKE 9
5 Eidsvold TF EID 9
6 Brattvåg BRA 8
7 Senja SEN 6
 
8 Vålerenga II VAL 6
9 Hødd HOD 5
10 Tromsdalen TRO 4
11 Kjelsås KJE 4
12 Moss MOS 4
13 Florö SK FFC 3
14 Fløya FLO 0
Group 2
Sat 15 Aug
Nardo Nardo
14:00
Fram Larvik Fram Larvik
Notodden Notodden
16:00
Flekkeroy Flekkeroy
FK Arendal FK Arendal
16:00
Bryne Bryne
Vard Vard
16:30
Asker Asker
Sun 16 Aug
Egersund Egersund
14:00
Levanger Levanger
Mon 17 Aug
Sotra SK Sotra SK
18:00
Odd II Odd II
Bærum Bærum
18:00
Rosenborg II Rosenborg II
Team / Points
1 Bryne BRY 13
2 Sotra SK SSK 13
3 Vard VAR 12
4 FK Arendal FKA 9
5 Flekkeroy FFC 9
6 Asker ASK 8
7 Notodden NOT 7
 
8 Egersund EGE 6
9 Levanger LEV 6
10 Nardo NAR 5
11 Rosenborg II ROS 4
12 Bærum BAR 3
13 Odd II ODD 2
14 Fram Larvik FRA 0
Group 4
Sat 05 Sep
Frigg Frigg
16:00
Fyllingsdalen Fyllingsdalen
Fjora Fjora
16:00
Årdal Årdal
Fana Fana
16:00
Sandviken Sandviken
Stord Stord
16:00
Sogndal II Sogndal II
FC Lyn Oslo FC Lyn Oslo
16:00
Brann II Brann II
Os TF Os TF
16:00
Lysekloster Lysekloster
IF Ready IF Ready
16:00
Bjarg Bjarg
Team / Points
1 Årdal ARD 0
2 Bjarg BJA 0
3 Brann II BRA 0
4 Fana FAN 0
5 FC Lyn Oslo LYN 0
6 Fjora FFK 0
7 Frigg FRI 0
 
8 Fyllingsdalen FYL 0
9 IF Ready IFR 0
10 Lysekloster LYS 0
11 Os TF OTF 0
12 Sandviken SAN 0
13 Sogndal II SOF 0
14 Stord STO 0
Group 5
Sat 05 Sep
Aalesunds FK II Aalesunds FK II
16:00
Traeff Traeff
Molde FK II Molde FK II
16:00
Kolstad Kolstad
NTNUI NTNUI
16:00
Orkla Orkla
Spjelkavik Spjelkavik
16:00
Byåsen Byåsen
Strindheim Strindheim
16:00
Tynset Tynset
Tiller IL Tiller IL
16:00
Melhus Melhus
Volda Volda
16:00
Ranheim 2 Ranheim 2
Team / Points
1 Aalesunds FK II AAL 0
2 Byåsen BYA 0
3 Kolstad KOL 0
4 Melhus MEL 0
5 Molde FK II MOL 0
6 NTNUI NTN 0
7 Orkla ORK 0
 
8 Ranheim 2 RAN 0
9 Spjelkavik SPJ 0
10 Strindheim STR 0
11 Tiller IL TIL 0
12 Traeff TFC 0
13 Tynset TYN 0
14 Volda VFC 0

Follow BeSoccer on Facebook