noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo
Group 2
Sun 05 Jul
LASK LASK
0-3
Salzburg Salzburg
Wolfsberger AC Wolfsberger AC
3-1
Rapid Wien Rapid Wien
Sturm Graz Sturm Graz
1-4
Hartberg Hartberg
Team / Points
1 Salzburg RBS 50
2 Rapid Wien RAP 38
3 Wolfsberger AC WOL 35
 
4 LASK LAS 31
5 Hartberg HAR 27
6 Sturm Graz STR 19
Group 3
Sat 04 Jul
SKN St. Polten SKN St. Polten
2-0
Rheindorf Altach Rheindorf Altach
Swarovski Tirol Swarovski Tirol
0-0
Admira Admira
Austria Wien Austria Wien
1-0
Mattersburg Mattersburg
Team / Points
1 Austria Wien AUS 34
2 Rheindorf Altach ALT 26
3 SKN St. Polten SKN 25
 
4 Mattersburg MAT 21
5 Admira AWM 18
6 Swarovski Tirol WAT 16
1. Liga
Fri 10 Jul
Wacker Innsbruck Wacker Innsbruck
0-1
Austria Wien II Austria Wien II
Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC
1-2
Blau-Weiß Linz Blau-Weiß Linz
SV Lafnitz SV Lafnitz
1-1
Amstetten Amstetten
Horn Horn
2-2
SK Austria Klagenfurt Austria Klagenfurt
Sat 11 Jul
Austria Lustenau Austria Lustenau
3-1
Vorwarts Steyr Vorwarts Steyr
FC Juniors OÖ FC Juniors OÖ
1-2
Dornbirn Dornbirn
Grazer AK Grazer AK
20:25
Kapfenberger SV Kapfenberger SV
Sun 12 Jul
Ried Ried
2-2
Liefering Liefering
Team / Points
1 SK Austria Klagenfurt SKA 56
2 Ried RIE 55
3 Liefering FCL 44
4 Austria Wien II AUS 41
5 Wacker Innsbruck WIN 40
6 Vorwarts Steyr VOR 38
7 Amstetten AMS 36
8 FC Juniors OÖ LJU 35
 
9 SV Lafnitz SVL 34
10 Horn SVH 33
11 Blau-Weiß Linz FCB 33
12 Austria Lustenau SCA 31
13 Dornbirn DOR 30
14 Floridsdorfer AC FAC 29
15 Grazer AK GRA 27
16 Kapfenberger SV KAP 22
Group 2
Fri 06 Mar
Weiz Weiz
3-0
St. Anna St. Anna
Vöcklamarkt Vöcklamarkt
4-1
Wels Wels
Sat 07 Mar
Neuhofen / Ried II Neuhofen Ried
1-2
Allerheiligen Allerheiligen
Stadl-Paura Stadl-Paura
3-2
Deutschlandsberger Deutschlandsberger
TUS Bad Gleichenberg Gleichenberg
2-2
Sturm Graz II Sturm Graz II
Gleisdorf Gleisdorf
1-1
Gurten Gurten
Hertha Hertha
6-3
ATSV Wolfsberg ATSV Wolfsberg
Sun 08 Mar
Wolfsberger AC II Wolfsberger AC II
2-0
Kalsdorf Kalsdorf
Team / Points
1 Sturm Graz II STU 34
2 Allerheiligen ALL 33
3 Hertha HER 32
4 Gurten GUR 31
5 TUS Bad Gleichenberg TBG 29
6 Wolfsberger AC II WAC 29
7 Vöcklamarkt VOC 29
8 St. Anna ANN 28
 
9 Weiz WEI 27
10 Gleisdorf GDF 27
11 Deutschlandsberger DLB 22
12 Kalsdorf KAL 20
13 Neuhofen / Ried II NEU 15
14 ATSV Wolfsberg WOL 14
15 Stadl-Paura STA 7
16 Wels WEL 6
Group 6
Sat 28 Mar
Dornbirner SV Dornbirner SV
15:00
Wörgl Wörgl
Hohenems Hohenems
16:00
Pinzgau Saalfelden Pinzgau Saalfelden
Salzburger AK Salzburger AK
16:00
Schwaz Schwaz
Team / Points
1 Dornbirner SV DOR 0
2 Hohenems HOH 0
3 Pinzgau Saalfelden PIN 0
 
4 Salzburger AK SAL 0
5 Schwaz SCH 0
6 Wörgl WOR 0
Group 7
Sat 28 Mar
Langenegg Langenegg
15:00
Bregenz Bregenz
SC Rheindorf Altach II Rheindorf Altach
15:00
Röthis Röthis
Lauterach Lauterach
15:00
Austria Lustenau II Austria Lustenau
Sun 29 Mar
Wolfurt Wolfurt
15:00
Rot-Weiß Rankweil Rot-Weiß Rankweil
Team / Points
1 Bregenz BRE 15
2 SC Rheindorf Altach II SCR 14
3 Langenegg LAN 14
4 Röthis ROT 10
 
5 Wolfurt WOL 10
6 Lauterach LAU 9
7 Austria Lustenau II AUS 8
8 Rot-Weiß Rankweil ROT 6
Group 1
Sat 09 Nov
Bleiburg Bleiburg
2-2
Spittal Spittal
Völkermarkt Völkermarkt
1-0
SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
KAC KAC
0-2
Ferlach Ferlach
ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd
3-0
Dellach im Gailtal Dellach Gailtal
Lendorf Lendorf
7-2
St. Michael St. Michael
Treibach Treibach
0-0
St. Jakob St. Jakob
Feldkirchen Feldkirchen
1-0
Maria Saal Maria Saal
Sun 10 Nov
Köttmannsdorf Köttmannsdorf
3-0
Kraig Kraig
Team / Points
1 ASKÖ Gmünd GMD 33
2 St. Jakob SVJ 32
3 Treibach TRE 30
4 Ferlach FLC 27
5 Lendorf LEN 25
6 Bleiburg BLE 25
7 St. Michael MIC 25
8 Maria Saal MSA 22
 
9 Dellach im Gailtal DIG 22
10 Spittal SPI 21
11 Völkermarkt VOL 21
12 Feldkirchen FEL 18
13 KAC KAC 17
14 Köttmannsdorf KMD 12
15 Kraig SVK 11
16 SAK Klagenfurt KLA 10
Group 2
Fri 08 Nov
Bizau Bizau
5-0
Hard Hard
Sat 09 Nov
Egg Egg
2-0
SC Göfis SC Göfis
Alberschwende Alberschwende
4-2
Ludesch Ludesch
FC Lustenau FC Lustenau
0-1
Fussach Fussach
Schruns Schruns
2-3
Blau-Weiß Feldkirch Blau-Weiß
Bezau Bezau
1-2
Lochau Lochau
Sun 10 Nov
Andelsbuch Andelsbuch
3-2
Admira Dornbirn Admira Dornbirn
Nenzing Nenzing
1-1
FC Höchst FC Höchst
Team / Points
1 Bizau BIZ 37
2 Alberschwende ALB 32
3 FC Höchst FCH 29
4 Lochau LOC 29
5 Egg EGG 28
6 Fussach SCF 28
7 Andelsbuch AND 26
8 FC Lustenau LUS 26
 
9 Admira Dornbirn ADM 25
10 Schruns SCH 25
11 Blau-Weiß Feldkirch BLA 21
12 Nenzing NEN 21
13 Ludesch LUD 20
14 Bezau BEZ 18
15 SC Göfis SCG 11
16 Hard HAR 6
Group 3
Fri 08 Nov
USC Eugendorf USC Eugendorf
2-1
Thalgau Thalgau
Sat 09 Nov
Bergheim Bergheim
3-1
Puch Puch
Union Hallein Union Hallein
1-2
Zell am See Zell am See
Adnet Adnet
7-3
Altenmarkt Altenmarkt
Hallwang Hallwang
3-2
Straßwalchen Straßwalchen
TSV Neumarkt TSV Neumarkt
5-1
Golling Golling
Bramberg Bramberg
3-3
Bürmoos Bürmoos
Team / Points
1 USC Eugendorf USC 35
2 Adnet SKA 33
3 Zell am See ZEL 30
4 TSV Neumarkt TSV 28
5 Golling GOL 26
6 Straßwalchen STR 25
7 Bergheim BER 22
 
8 Bramberg BRA 20
9 Bürmoos BUR 19
10 Altenmarkt ALT 17
11 Union Hallein UNI 15
12 Thalgau UFV 11
13 Hallwang HAL 9
14 Puch PUC 5
gb - ISO Country Code Premier League »
Mon 13 Jul
21:00
Man. Utd
21:00
Southampton
es - ISO Country Code La Liga »
Mon 13 Jul
19:30
Alavés
19:30
Getafe
Mon 13 Jul
22:00
Granada
22:00
Real Madrid
Mon 13 Jul
19:30
Villarreal
19:30
R. Sociedad
it - ISO Country Code Serie A »
Mon 13 Jul
21:45
Inter
21:45
Torino
pt - ISO Country Code Primeira Liga »
Mon 13 Jul
20:00
Marítimo
20:00
Rio Ave
Mon 13 Jul
22:15
Vitória Setúbal
22:15
Famalicão
es - ISO Country Code Second Division »
Mon 13 Jul
21:45
Alcorcón
21:45
Tenerife
Mon 13 Jul
19:30
Almería
19:30
Rayo Vallecano
Mon 13 Jul
21:45
Elche
21:45
Albacete
Mon 13 Jul
19:30
Real Sporting
19:30
Málaga
tr - ISO Country Code Turkish Süper Lig »
Mon 13 Jul
20:00
Denizlispor
20:00
Trabzonspor
Mon 13 Jul
17:30
Kasimpasa
17:30
Rizespor
Mon 13 Jul
20:00
Konyaspor
20:00
İstanbul Başakşehir
Mon 13 Jul
17:30
Kayserispor
17:30
Gaziantep BB
Mon 13 Jul
20:00
Yeni Malatyaspor
20:00
Beşiktaş
it - ISO Country Code Serie B »
Mon 13 Jul
21:00
Trapani
21:00
Benevento
Mon 13 Jul
21:00
Cremonese
21:00
Chievo
Mon 13 Jul
21:00
Salernitana
21:00
Cittadella
Mon 13 Jul
21:00
Ascoli
21:00
Empoli
Mon 13 Jul
21:00
Frosinone
21:00
Juve Stabia
Mon 13 Jul
18:45
Nuova Cosenza
18:45
Perugia
Mon 13 Jul
21:00
Venezia
21:00
Pescara
Mon 13 Jul
21:00
Virtus Entella
21:00
Pisa
Mon 13 Jul
21:00
Crotone
21:00
Pordenone
Mon 13 Jul
21:00
Livorno
21:00
Spezia
se - ISO Country Code Swedish Allsvenskan »
Mon 13 Jul
19:00
Kalmar
19:00
Elfsborg
Mon 13 Jul
19:00
Malmö
19:00
Norrköping
us - ISO Country Code MLS Group 2 »
Mon 13 Jul
04:30 Playing 15'
Real Salt Lake
0 - 0
Colorado Rapids
Mon 13 Jul
02:00 finished
Sporting Kansas C.
1 - 2
Minnesota United INFO
es - ISO Country Code Friendly »
Mon 13 Jul
18:00
Radnik Surdulica
18:00
Novi Pazar
Mon 13 Jul
12:00
Baltika
12:00
Saturn Ramenskoye
Mon 13 Jul
14:00
Mladost Lučani
14:00
FK Spartak Subotica
Mon 13 Jul
14:00
Proleter Novi Sad
14:00
Sloga Požega
Mon 13 Jul
17:00
Baltika
17:00
FSC Dolgoprudniy
Mon 13 Jul
19:00
Puch
19:00
SAK 1914
gb - ISO Country Code League One »
ro - ISO Country Code Romanian Liga I Group 2 »
ro - ISO Country Code Romanian Liga I Group 3 »
Mon 13 Jul
17:00
Sepsi
17:00
Chindia Târgovişte
bg - ISO Country Code A PFG Group 4 »
Mon 13 Jul
17:15
Dunav Ruse
17:15
Tsarsko Selo
dk - ISO Country Code Danish Superliga Group 5 »
Mon 13 Jul
19:00
Hobro
19:00
Lyngby BK
it - ISO Country Code Lega Pro Group 5 »
Mon 13 Jul
20:45
Reggiana
20:45
Potenza Calcio
Mon 13 Jul
20:30
Carpi
20:30
Novara Calcio
Mon 13 Jul
20:30
SSC Bari
20:30
Ternana Calcio
Mon 13 Jul
20:30
Carrarese
20:30
Juventus Sub 23
se - ISO Country Code Superettan »
Mon 13 Jul
19:00
Trelleborgs FF
19:00
GAIS
Mon 13 Jul
19:00
Dalkurd FF
19:00
Osters IF
Mon 13 Jul
19:00
Norrby
19:00
Akropolis
si - ISO Country Code Slovenian National League »
Mon 13 Jul
20:00
Rudar Velenje
20:00
Mura
md - ISO Country Code Divizia Nationala »
uz - ISO Country Code PFL »
Mon 13 Jul
17:00
Pakhtakor
17:00
FC AGMK
Mon 13 Jul
17:00
Navbahor
17:00
Qizilqum
lv - ISO Country Code Virsliga »
Mon 13 Jul
17:00
BFC Daugavpils
17:00
Ventspils
Mon 13 Jul
18:00
FK Jelgava
18:00
Valmiera / BSS
il - ISO Country Code State Cup »
br - ISO Country Code Cearense 1 Group 2 »
Mon 13 Jul
19:00 Postponed
Caucaia EC
19:00
Atlético Cearense
Mon 13 Jul
23:00 Postponed
Guarany de Sobral
23:00
Fortaleza EC
Mon 13 Jul
14:00 Postponed
Barbalha
14:00
Ceará
no - ISO Country Code 1. Division »
Mon 13 Jul
18:00
Grorud
18:00
Sogndal
Mon 13 Jul
18:00
Hamarkameratene
18:00
Øygarden FK
Mon 13 Jul
18:00
KFUM
18:00
Raufoss
Mon 13 Jul
18:00
Stjørdals-Blink
18:00
Kongsvinger
Mon 13 Jul
18:00
Tromsø IL
18:00
Strømmen IF
Mon 13 Jul
18:00
Ull Kisa
18:00
Jerv
Mon 13 Jul
18:00
Åsane
18:00
Ranheim
mx - ISO Country Code Copa por México »
Mon 13 Jul
01:00 finished
Atlas Guadalajara
2 - 2
Tigres UANL INFO
Mon 13 Jul
03:00 Playing 75'
Pumas UNAM
0 - 0
Toluca
is - ISO Country Code Urvalsdeild »
Mon 13 Jul
21:15
Valur Reykjavík
21:15
Stjarnan
Mon 13 Jul
20:00
KA Akureyri
20:00
Fjölnir
Mon 13 Jul
21:15
FH Hafnarfjordur
21:15
Fylkir
Mon 13 Jul
21:15
KR Reykjavík
21:15
Breidablik
br - ISO Country Code Catarinense 1 »
Mon 13 Jul
02:00 Postponed
Brusque
02:00
Joinville
bd - ISO Country Code Bangladesh Premier League »
Mon 13 Jul
Postponed
Brothers Union
-
Abahani Chittagong
Mon 13 Jul
Postponed
Bangladesh Police
-
Muktijoddha Sangsad
ie - ISO Country Code First Division »
Mon 13 Jul
20:45 Postponed
UC Dublin
20:45
Cabinteely
az - ISO Country Code Azerbaijan Cup »
Mon 13 Jul
Postponed
FK Qabala
-
Zirə
Mon 13 Jul
Postponed
Sumqayit
-
Qarabağ
il - ISO Country Code Israel Second Division Group 3 »
Mon 13 Jul
19:00 Postponed
Hapoel Bnei Lod
19:00
Hapoel Petah Tikva FC

Follow BeSoccer on Facebook