noscript image
  • FC Koper
  • SD Videm
  • NK Tolmin
  • NK Verzej
  • Zarica Kranj
  • Šampion Celje
  • Odranci
  • MNK Izola
  • Dravograd
  • Ivančna Gorica
  • Turnišče
  • Hotiza
  • Šencur
  • Fama Vipava
  • Smartno 1928
  • ND Dravinja Kostroj
  • Velika Polana
  • Brinje-Grosuplje
  • NK Pesnica
  • NK Grad
  • ND Adria Miren
  • Ljutomer
Group 1
Fri 22 Mar
Šencur Šencur
19:00
Bled Hirter Bled Hirter
Sat 23 Mar
Svoboda Ljubljana Svoboda Ljubljana
15:30
Komenda Komenda
Sava Kranj Sava Kranj
15:30
Zagorje Zagorje
Arne Tabor 69 Arne Tabor 69
15:30
Zarica Kranj Zarica Kranj
Ivančna Gorica Ivančna Gorica
19:00
Brinje-Grosuplje Brinje-Grosuplje
Team / Points
1 Bled Hirter BHI 40
2 Ivančna Gorica IVA 35
3 Zagorje ZAG 27
4 Brinje-Grosuplje BRI 26
5 Arne Tabor 69 ARN 22
 
6 Svoboda Ljubljana SLJ 18
7 Komenda KOM 16
8 Sava Kranj SKR 14
9 Šencur SEN 12
10 Zarica Kranj KRA 11
Group 2
Team / Points
1 Odranci ODR 31
2 NK Grad GRA 29
3 Ljutomer LJU 28
4 Velika Polana POL 26
5 NK Verzej NKV 22
 
6 Črenšovci CRE 22
7 Turnišče TUR 12
8 Tromejnik TRO 10
9 Hotiza HOT 10
10 Radgona RAD 4
Group 3
Sat 23 Mar
NK Mons Claudius Rogatec Mons Claudius Rog.
-
NK Pohorje NK Pohorje
Zreče Zreče
15:00
Bistrica iz Slovenske Bistrica Slovenske
Sun 24 Mar
SD Videm SD Videm
10:30
Dravograd Dravograd
Šampion Celje Šampion Celje
15:00
NK Pesnica NK Pesnica
Smartno 1928 Smartno 1928
15:00
ND Dravinja Kostroj Dravinja Kostroj
Team / Points
1 Smartno 1928 SMA 32
2 SD Videm VID 30
3 Bistrica iz Slovenske BIS 30
4 Dravograd DRA 27
5 Zreče NKZ 23
 
6 ND Dravinja Kostroj TOL 21
7 Šampion Celje CEL 20
8 NK Pesnica PES 18
9 NK Mons Claudius Rogatec MCR 15
10 NK Pohorje POH 8
Group 4
Sat 16 Mar
NK Primorje Ajdovscina Primorje
1-0
MNK Izola MNK Izola
NK Tolmin NK Tolmin
0-0
FC Koper FC Koper
Sun 17 Mar
Jadran Hrpelje-Kozina Jadran
0-2
ND Adria Miren ND Adria Miren
Fama Vipava Fama Vipava
4-0
Plama Podgrad Plama Podgrad
Team / Points
1 FC Koper FCK 43
2 NK Tolmin TOL 40
3 Fama Vipava FVI 36
4 ND Adria Miren ADR 22
 
5 NK Primorje Ajdovscina NKP 20
6 MNK Izola MNK 18
7 Jadran Hrpelje-Kozina JAD 8
8 Plama Podgrad NKP 8

Follow BeSoccer on Facebook