noscript image
GooglePlay Logo AppStore Logo App Huawei
  • Uzwil
  • Old Boys
  • Conthey
  • FC Konolfingen
  • United Zürich
  • FC Muri
  • Dudingen
  • Seuzach
  • Mendrisio-Stabio
  • Tavannes / Tramelan
  • Taverne
  • La Sarraz-Eclépens
  • Team Ticino U21
  • Hergiswil
  • Binningen
  • Stade Payerne
  • Sierre
  • Moutier
  • FC Grenchen
  • Brunnen
  • Genolier-Begnins
  • Romontois
Group 1
Sat 13 Mar
Renens Renens
-
Italien Italien
Conthey Conthey
-
Collex-Bossy Collex-Bossy
Urania Genève Sport Urania Genève Sp.
17:00
Sierre Sierre
Sun 14 Mar
Servette II Servette II
-
Forward Forward
Signal Bernex-Confignon Signal
-
Genolier-Begnins Genolier-Begnins
Saint-Maurice Saint-Maurice
-
Veyrier Sports Veyrier Sports
FC Monthey FC Monthey
-
Amical Saint-Prex Amical Saint-Prex
Team / Points
1 FC Monthey FCM 21
2 Collex-Bossy COL 20
3 Servette II SER 18
4 Italien ITA 18
5 Veyrier Sports VEY 16
6 Genolier-Begnins GEN 13
7 Urania Genève Sport UGS 13
Team / Points
8 Saint-Maurice FCS 9
9 Amical Saint-Prex FCA 8
10 Signal Bernex-Confignon SBC 7
11 Renens FCR 4
12 Forward FCF 2
13 Sierre SIE 1
14 Conthey CON 0
Group 2
Sat 13 Mar
Neuchâtel Xamax FC II Neuchâtel Xamax
-
La Sarraz-Eclépens Sarraz-Eclépens
Dudingen Dudingen
16:30
Piamont Piamont
Sun 14 Mar
Romontois Romontois
-
Echichens Echichens
La Tour /  Le Pâquier Tour Pâquier
-
Farvagny / Ogoz Farvagny / Ogoz
Portalban / Gletterens Portalban
-
Stade Payerne Stade Payerne
Colombier Colombier
-
Le Locle Sports Le Locle Sports
Team / Points
1 La Sarraz-Eclépens SEC 22
2 Fribourg FRI 17
3 Echichens ECH 15
4 La Tour /  Le Pâquier TPA 13
5 Colombier COL 13
6 Neuchâtel Xamax FC II NEX 12
7 Farvagny / Ogoz FAR 11
Team / Points
8 Stade Payerne STA 9
9 Piamont FCP 9
10 Le Locle Sports LOC 8
11 Portalban / Gletterens POR 7
12 Romontois ROM 7
13 Dudingen DUD 6
Group 3
Sat 13 Mar
Old Boys Old Boys
16:00
Binningen Binningen
Lerchenfeld Lerchenfeld
16:00
Allschwil Allschwil
Bubendorf Bubendorf
17:45
Tavannes / Tramelan Tavannes Tramelan
Sun 14 Mar
Thun II Thun II
12:00
FC Konolfingen FC Konolfingen
Ajoie-Monterri Ajoie-Monterri
12:00
Spiez Spiez
Liestal Liestal
12:00
Moutier Moutier
Köniz II Köniz II
14:30
Dornach Dornach
Team / Points
1 Thun II THU 23
2 Binningen BIN 17
3 Ajoie-Monterri FCA 17
4 Old Boys OLD 16
5 Dornach DOR 15
6 FC Konolfingen FCK 15
7 Liestal LIE 13
Team / Points
8 Allschwil ALL 10
9 Moutier MOU 10
10 Spiez FCS 10
11 Lerchenfeld LER 9
12 Bubendorf BUB 8
13 Tavannes / Tramelan TAV 5
14 Köniz II FCK 5
Group 4
Sat 13 Mar
Taverne Taverne
-
Gambarogno - Contone Gambarogno Contone
Kickers Luzern Kickers Luzern
-
Mendrisio-Stabio Mendrisio-Stabio
Sarnen Sarnen
17:00
Hergiswil Hergiswil
Sun 14 Mar
Team Ticino U21 Team Ticino U21
-
Novazzano Novazzano
Brunnen Brunnen
-
Willisau Willisau
Ibach Ibach
-
Perlen-Buchrain Perlen-Buchrain
FC Sursee FC Sursee
-
Emmenbrücke Emmenbrücke
Team / Points
1 Taverne TAV 21
2 Hergiswil HER 21
3 Brunnen BRU 21
4 Emmenbrücke EMM 19
5 Mendrisio-Stabio MEN 19
6 Team Ticino U21 TEA 19
7 Ibach IBA 16
Team / Points
8 Kickers Luzern LUZ 12
9 Perlen-Buchrain PER 10
10 Willisau WIL 8
11 Gambarogno - Contone FCC 7
12 FC Sursee FCS 7
13 Novazzano NOV 5
14 Sarnen SAR 4
Group 5
Sat 13 Mar
FC Grenchen FC Grenchen
17:00
Pajde Pajde
SC Zofingen SC Zofingen
17:00
Einsiedeln Einsiedeln
Rotkreuz Rotkreuz
18:00
FC Blue Stars Zürich Blue Stars Zürich
Adliswil Adliswil
18:00
FC Muri FC Muri
SC Schöftland SC Schöftland
18:00
Klingnau Klingnau
Sun 14 Mar
Aegeri Aegeri
14:30
Freienbach Freienbach
Team / Points
1 Lachen/Altendorf LAC 23
2 Freienbach FRE 21
3 SC Zofingen ZOF 20
4 Rotkreuz RTK 19
5 FC Grenchen FCG 16
6 SC Schöftland SCH 16
7 Klingnau KLI 13
Team / Points
8 FC Blue Stars Zürich BST 11
9 FC Muri FCM 10
10 Einsiedeln EIN 10
11 Aegeri FCA 6
12 Pajde PAJ 1
13 Adliswil FCA 0
Group 6
Sat 13 Mar
United Zürich United Zürich
16:00
Amriswil Amriswil
Calcio Kreuzlingen Calcio Kreuzlingen
17:30
Rüti 1930 Rüti 1930
Sun 14 Mar
Seuzach Seuzach
-
Uzwil Uzwil
Wil II Wil II
-
Bazenheid Bazenheid
FC Bassersdorf FC Bassersdorf
-
Weesen Weesen
Widnau Widnau
13:30
Chur 97 Chur 97
Team / Points
1 Uzwil UZW 22
2 Amriswil AMR 19
3 Kreuzlingen KRE 19
4 Chur 97 CHU 19
5 Calcio Kreuzlingen CAL 18
6 Widnau WID 18
7 Wil II WIL 14
Team / Points
8 FC Bassersdorf FCB 9
9 Seuzach SEU 8
10 Bazenheid BAZ 8
11 Rüti 1930 RUT 8
12 Weesen FCW 7
13 United Zürich UZU 3

Follow BeSoccer on Facebook