Group 1
Wed 11 Apr
Deportivo
6-1
CD Lugo
Sat 14 Apr
Bansander
3-1
Real Oviedo
Pontevedra
4-3
Deportivo Roces
Sun 15 Apr
Racing
7-1
Rc Ferrol
Puente Castro FC
4-1
Rs Gimnástica
Sporting
4-1
Atl. Perines
Pabellón Ourense
0-1
Celta
Conxo
0-1
Rayo Cantabria Ju.
Team / Points
1 Sporting SPO 69
2 Celta CEL 63
3 Racing REA 62
4 Pontevedra PON 59
5 Deportivo DEP 53
6 Pabellón Ourense Juvenil PAB 48
7 Atl. Perines ATP 47
8 CD Lugo LUG 42
 
9 Real Oviedo OVI 40
10 Rs Gimnástica GIM 38
11 Deportivo Roces ROC 38
12 Rayo Cantabria Juvenil RAY 37
13 Puente Castro FC PUE 32
14 Bansander BAN 19
15 Conxo CON 18
16 Rc Ferrol FER 10
Group 2
Sat 14 Apr
Santutxu Fc
0-1
Stadium Casablanca
Eibar
1-3
Osasuna
Sun 15 Apr
Pamplona B
2-2
Alavés
Valvanera Cd
0-3
R. Sociedad
Durango Juvenil
2-5
Athletic
UDC Txantrea
0-3
Danok Bat
Barakaldo
3-5
Arenas Club
Leioa
2-4
CD Berceo Juvenil
Team / Points
1 Danok Bat DAN 67
2 Athletic ATH 67
3 R. Sociedad RSO 64
4 Osasuna OSA 61
5 CD Berceo Juvenil BER 55
6 Stadium Casablanca Juvenil STA 49
7 Alavés ALA 47
8 UDC Txantrea TXA 44
 
9 Eibar EIB 38
10 Pamplona B PAM 36
11 Durango Juvenil DUR 31
12 Santutxu Fc SAN 28
13 Leioa LEI 22
14 Valvanera Cd VAL 21
15 Arenas Club ARE 18
16 Barakaldo BRK 17
Group 3
Sat 14 Apr
San Francisco
3-0
Girona
Sun 15 Apr
Gimnàstic
1-2
Lleida Esportiu
Espanyol
3-0
CF Damm
Badalona Juvenil
1-1
Barcelona
Huesca
3-2
Mataró Juvenil
Manlleu Juvenil
1-1
Mallorca
CIDE Palma
12:00
Reus Deportiu
Cornellà
5-1
Zaragoza
Team / Points
1 Espanyol RCD 77
2 Barcelona FCB 76
3 Girona GIR 53
4 Zaragoza ZAR 48
5 Cornellà UDC 47
6 Gimnàstic GIM 45
7 Mallorca MLL 43
8 San Francisco CDS 38
 
9 EF Mataró CE Juvenil ESC 37
10 Badalona Juvenil CFB 37
11 CF Damm CFD 34
12 Huesca SDH 31
13 Aec Manlleu Juvenil AEC 31
14 Lleida Esportiu CLU 30
15 CIDE Palma CID 26
16 Reus Deportiu DEP 17
Group 4
Sat 14 Apr
Real Betis
6-0
Gimnástica Ceuta
Sun 15 Apr
Recreativo
2-1
Séneca Cf
Córdoba
2-3
Coria CF Juvenil
Cádiz
1-1
Vázquez Cultural
Sevilla Este
2-3
Málaga DH
Almería
0-1
Santa Juvenil
Andrés Juvenil
1-5
Sevilla
Puerto Malagueño
3-1
Granada
Team / Points
1 Sevilla SEV 66
2 Málaga DH MAL 63
3 Real Betis BET 55
4 Granada GRA 51
5 Recreativo RCR 48
6 Sevilla Este S,E 45
7 Puerto Malagueño Juvenil MAL 44
8 Séneca Cf SÉN 43
 
9 Almería UDA 42
10 Coria CF Juvenil COR 37
11 Córdoba COR 36
12 CD Santa Fe Juvenil SAN 35
13 Cádiz CAD 35
14 Vázquez Cultural Juvenil CDV 35
15 Gimnástica Ceuta CGG 21
16 DH San Andrés Juvenil DHS 18
Group 5
Sat 14 Apr
Atlético
2-2
Ud Salamanca
Sun 15 Apr
Getafe
0-1
Leganés
Fernando Henares
3-6
Zamora Cf
Unión Adarve
0-2
Las Rozas Juvenil
Numancia
0-5
Real Madrid
Valladolid
1-0
Rayo Vallecano
CD Diocesano
4-0
Cf Pozuelo
Team / Points
1 Atlético ATM 66
2 Rayo Vallecano RAY 60
3 Real Madrid RMA 59
4 Valladolid VAD 53
5 CD Diocesano DIO 51
6 Leganés LEG 39
7 Unión Adarve UAD 36
8 Numancia NUM 34
 
9 Getafe GET 31
10 Rayo Majadahonda RMJ 30
11 Ud Salamanca UDS 30
12 Las Rozas Juvenil LRZ 29
13 Cf Pozuelo CFP 27
14 San Fernando Henares SFH 25
15 Zamora Cf ZAM 15
Group 6
Sat 14 Apr
Puerto Cruz
3-2
Telde
Tenerife
5-0
Puertos Palmas
Unión Viera
1-0
RC Victoria
Cd Laguna
1-2
CD Sobradillo
Sun 15 Apr
Realejos
3-1
Teguise Juvenil
Vallinamar Juvenil
1-3
Cd Herbania
UD Vecindario
3-1
AD Huracán
Las Palmas
7-0
Sd San José
Team / Points
1 Las Palmas LPM 73
2 Tenerife TNF 63
3 CD Sobradillo SOB 57
4 Puerto Cruz PUE 51
5 AD Huracán ADH 50
6 UD Vecindario UDV 49
7 Puertos de Las Palmas Juv CEF 47
8 Unión Viera UNI 46
 
9 Cd Herbania CDH 44
10 Cd Teguise Juvenil TEG 42
11 Cd Laguna LAG 36
12 Telde TEL 34
13 Sd San José SJO 26
14 Realejos REA 22
15 RC Victoria VIC 20
16 Cd Vallinamar Juvenil CDV 12
Group 7
Sat 14 Apr
Levante
3-0
Albacete
Crack´s
1-1
Kelme
Cieza Juvenil
2-8
Real Murcia
Sun 15 Apr
Torrellano Illice
1-2
Valencia
Hércules
1-2
La Roda Juvenil
Tomelloso Juvenil
0-4
Atlético
Villarreal
4-1
Quart Poblet
Torre Levante
1-2
Castellón
Team / Points
1 Valencia VAL 72
2 La Roda Juvenil ROD 70
3 Villarreal VIL 62
4 Levante LEV 57
5 Real Murcia MUR 52
6 Hércules HER 51
7 Torrellano Illice TOR 50
8 Atlético Madrileño ATL 49
 
9 Albacete ALB 39
10 Castellón CAS 38
11 Crack´s CRA 35
12 Torre Levante TOR 32
13 Kelme KEL 25
14 Ud Quart De Poblet UDQ 22
15 Tomelloso Cf Juvenil TOM 20
16 Cieza Juvenil CIE 11
600

All leagues and competitions in Spain

Follow BeSoccer on Facebook