4

All leagues and competitions in Azerbaijan

Premyer Liqa
Fri 01 Dec
Qarabağ
1-0
FK Neftchi
Sat 02 Dec
FC Kapaz
0-3
Sumqayit
Sun 03 Dec
FK Qabala
3-0
Keşlə
Səbail
0-1
Zirə
Team / Points
1 Qarabağ QAR 37
2 FK Qabala FKQ 31
3 Zirə ZIR 30
4 Sumqayit SUM 20
 
5 FK Neftchi FKN 16
6 Səbail SEB 13
7 Keşlə INT 8
8 FC Kapaz FCK 7
Birinci Dasta
Thu 07 Dec
Sabah
2-1
AZAL PFC Baku
Fri 08 Dec
FC Agsu
3-2
Turan-T
MOIK
0-1
Xəzər
Binə
2-0
Zaqatala
Qaradag Lokbatan
4-1
FK Mugan
Team / Points
1 FK Qaradag Lokbatan FKQ 35
2 Binə BFK 21
3 MOIK MOI 20
4 AZAL PFC Baku AZA 19
5 Turan-T TUR 18
 
6 FC Agsu FCA 18
7 FK Mugan MUG 17
8 Xəzər XFK 16
9 Sabah SFK 15
10 Zaqatala ZAQ 4
Reserve League Azerbaijan
Sat 02 Dec
Qarabağ Reservas
1-2
Neftçi Reservas
Sun 03 Dec
Kapaz Reservas
1-2
Sumqayıt Reservas
Mon 04 Dec
Qabala Reservas
1-1
İnter Bakı Rese.
Səbail Reservas
2-1
Zira Reservas
Team / Points
1 Qabala Reservas QAB 35
2 Səbail Reservas SEB 27
3 Zira Reservas ZIR 21
4 Neftçi Reservas NEF 18
 
5 İnter Bakı Reservas IBA 17
6 Qarabağ Reservas QAR 14
7 Sumqayıt Reservas SUM 12
8 Kapaz Reservas KAP 7
FIFA Club WorldCup »
Tue 12 Dec
18:00
Grêmio Porto Ale.
18:00
Pachuca
Tue 12 Dec
15:00 Playing 18'
Wydad Casablanca
0 - 1
Urawa Reds
Premier League »
Tue 12 Dec
20:45
Burnley
20:45
Stoke City
Tue 12 Dec
21:00
Huddersfield Town
21:00
Chelsea
Tue 12 Dec
21:00
Crystal Palace
21:00
Watford
Serie A »
Tue 12 Dec
19:00
Genoa
19:00
Atalanta
Bundesliga »
Primera Division »
Tue 12 Dec
01:30 finished
Chacarita Juniors
3 - 0
Lanús INFO
Coupe de la Ligue »
Tue 12 Dec
21:05
Monaco
21:05
Caen
Tue 12 Dec
21:05
Angers SCO
21:05
Metz
Tue 12 Dec
18:45
Toulouse
18:45
Girondins Bordeaux
Coppa Italia »
Tue 12 Dec
21:00
Inter
21:00
Pordenone
Eredivisie »
Tue 12 Dec
18:30
NAC Breda
18:30
Twente 1965
Tue 12 Dec
20:45
PEC Zwolle
20:45
AZ Alkmaar
Scottish Premiership »
Tue 12 Dec
20:45
Heart Midlothian
20:45
Dundee
Tue 12 Dec
20:45
Ross County FC
20:45
Kilmarnock
FA Cup »
Tue 12 Dec
20:45
Peterborough
20:45
Woking
Tue 12 Dec
20:45
Yeovil Town
20:45
Port Vale
Tue 12 Dec
20:45
Crewe Alexandra
20:45
Blackburn Rovers
Tue 12 Dec
20:45
Wigan Athletic
20:45
Fylde
Tue 12 Dec
20:45
Carlisle United
20:45
Gillingham
Tue 12 Dec
20:45
Exeter City
20:45
Forest Green Rovers
Tue 12 Dec
20:45
Hereford
20:45
Fleetwood Town
Cup Turkey »
Tue 12 Dec
17:30
Eylül Belediye S.
17:30
Galatasaray SK
Tue 12 Dec
19:00
Manisaspor
19:00
Beşiktaş
Tue 12 Dec
15:30
Trabzonspor
15:30
Erzurumspor
Tue 12 Dec
11:30 finished
Antalyaspor
2 - 3
Orhangazispor INFO
Tue 12 Dec
14:30 Half-Time
Boluspor
2 - 1
Kasimpasa
Tue 12 Dec
13:30 Playing 90'
Bursaspor
2 - 0
Adanaspor
Ligue 2 »
Tue 12 Dec
19:00
Orléans
19:00
Gazélec Ajaccio
Cup Belgium »
Tue 12 Dec
20:00
Kortrijk
20:00
KAA Gent
Tue 12 Dec
20:45
KV Oostende
20:45
Standard de Liège
Primera B Nacional »
Tue 12 Dec
01:05 finished
Sarmiento
3 - 0
Instituto INFO
Ekstraklasa »
EAFF East Asian Cup Group 3 »
Tue 12 Dec
11:15 finished
Japan
2 - 1
China INFO
Tue 12 Dec
08:30 finished
Korea DPR
0 - 1
Corea del Sur INFO
Cup Bulgaria »
Tue 12 Dec
16:30
Botev Plovdiv
16:30
Litex Lovech
Conference »
Tue 12 Dec
20:45
Torquay United
20:45
Gateshead
Conference North »
Tue 12 Dec
20:45
Gainsborough
20:45
Chorley
Nedbank Cup South Africa »
Tue 12 Dec
14:00 Playing 62'
Super Eagles
2 - 0
Black Leopards
Tue 12 Dec
14:00 Playing 61'
Stellenbosch FC
3 - 0
Mbombela United
Non League Premier Group 1 »
Non League Premier Group 3 »
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Kettering Town
20:45
Royston Town
Tue 12 Dec
20:45
Gosport Borough
20:45
Kings Lynn Town
Tue 12 Dec
20:45
Basingstoke Town
20:45
Stratford Town
Tue 12 Dec
20:45
Redditch United
20:45
Banbury United
Tercera Division Group 11 »
Tue 12 Dec
20:00
Constància
20:00
Felanitx
Botola Pro »
Non League Div One Group 1 »
Tue 12 Dec
20:45
Maldon & Tiptree
20:45
AFC Sudbury
Tue 12 Dec
20:45
AFC Hornchurch
20:45
Barking
Tue 12 Dec
20:45
Cheshunt
20:45
Heybridge Swifts
Tue 12 Dec
20:45
Bury Town
20:45
Potters Bar Town
Tue 12 Dec
20:45
Waltham Abbey
20:45
Hertford Town
Tue 12 Dec
20:45
Canvey Island
20:45
Brentwood Town
Non League Div One Group 2 »
Tue 12 Dec
20:30
Horsham
20:30
Corinthian-Casuals
Tue 12 Dec
20:45
South Park FC
20:45
Herne Bay
Non League Div One Group 3 »
Non League Div One Group 5 »
Non League Div One Group 6 »
Tue 12 Dec
20:45 Postponed
Shortwood United
20:45
Kidlington
Tue 12 Dec
20:45
Cirencester Town
20:45
North Leigh
Tue 12 Dec
20:45
Taunton Town
20:45
Cinderford Town
Ligue 1 »
Tue 12 Dec
17:00
ES Setif
17:00
USM Alger
Primera C Metro. »
Tue 12 Dec
21:00
Dock Sud
21:00
Def. Unidos
Tue 12 Dec
21:00
Martín Burzaco
21:00
Sportivo Italiano

Follow BeSoccer on Facebook